Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szeretem a napi túlzott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretem a napi túlzott fizikai érintkezést. Ez nagy gond lehet egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem esik jól, hogy folyton ölelgetnek, pláne ilyen melegben, jobban szeretem, ha nem tapadok rá a barátomra, nem melegszünk/izzadunk össze. Barátom viszont elég bújós típus, nekem túl sok már.

Mondok konkrét példákat, hogy megértsétek. Most így nyáron sokat járunk strandra, szeretek napozni, sőt simán alszom 1-2 órákat is napozás közben, ez engem nagyon kikapcsol. Viszont ha a barátommal vagyok, folyton oldalasan fekszik es hozzám simul, simogat, folyton csókolgat, helyezkedik. Megkérem mindig, hogy kicsit hagyjon, most szeretnék aludni, pihenjen le ő is kicsit, de mintha meg se hallaná. Na, a másik probléma hasonló. Az együttalvás. Szeretek összebújni a barátommal az ágyban, de én egyezerűen képtelen vagyok úgy elaludni! Nekem van pár jól bevált, kényelmes pózol,, illetve alvás közben is jobban szeretem, ha van egy kis saját szférám. Továbbá, múltkor a strandon beültünk egy termál(!)vízbe, ott is csak kicsit lazulni akartam, ülni és nézni ki a fejemből, de a barátom rángatott összevissza, belehúzott az ölébe (állt neki), csókolgatott, magához szorított, akkor is meg kellett külön kérnem, hogy most ne, most nem esik jól. Nekem túl sok.


Olvastam sokat az 5 szeretetnyelvről. Barátomnál ezek szerint a testi érintkezés sokkal jobban kifejezi a szeretetet, mint nálam. Nekem túl sok. Akárhányszor egymás mellé kerülünk (és épp nincs semmi dolgunk), jön ez a simi-tapi-stb kombó. Persze, én is szeretek ölelkezni, csókolózni, meg a szexualitás is jól zajlik köztünk, de úgy gondolm, ezeknek a testi érintkezéseknek legyen meg a maguk varázsa, nekem ez sok, szó szerint fullaszt már! Visszaterve a szeretetnyelvkre, számomra többet jelentenek a kedves szavak/tettek, mint az, hogy folyton magához ráncigál. Többször beszéltem vele hosszabban is és spontán is a dologról, de valahogy mindig átível ezen a dolgon és semmi se változik. Illetve, ha valamikor megkérem, hogy most ne húzzon magához, mert nem esik jól (tegnap peldaul leégtem és kicsit panaszkodtam, hogy fáj. Na ekkor rögtön elkezdte puszilgatni, de a borostája még jobban irritálja a bőröm, és akkor megkértem, hogy ne csinálja, mert nem kellemes, utána durci volt részéről).


Ilyen típus vagyok, egyszerűen nem szeretem, ha egész nap ölelgefnek, meg puszilgatnak, szükségem van egy kis saját szférára. Az exem is szerencsére hasonló típus volt, vele inkább lelki társak voltunk (na az a másik véglet), de a jelenlegi párkapcsolatomban feszengek ettől a dologtól. Én is szoktam barátokkal, barátnőkkel, családdal ölelkezni (pl anyához is random odamegyek és megölelem, ha hirtelen elkap az az érzés), de ami sok, az sok. :D



Viszont félek, hogy ez a jelenlegi kapcsolatomat tönkre fogja tenni (szerintem már tönkretette, szakításon gondolkodom, mert mintha nem értene meg)), esetleg a későbbiekben is hátrányos lesz. Ez mennyire taszító a férfiak számára?

19/L


2016. júl. 12. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
En megertelek, pont ugyanez vagyok, es nekem is volt egy ilyen baratom. Folyton csokolozni akart, simike meg tarsai. Agyergorcsot kaptam mar lassan a vegere, plane hogy nem tudta felfogni hogy nalam nyilvanos helyen nincsen csokolozas, simogatas meg nagyobb olelkezes (tehat ilyen leirt strandolos dolgok mint amiket te sem szeretsz), es folyton le akart kapni. Egy ilyen utan hagytam ott a francba. Szerencsere azota talalkoztam a parommal, aki kulfoldi, sokkal zartabb kulturabol jott es neki is az a termeszetes mint nekem. Kezfogas, arcra puszi es a tobbit pedig meghagyjuk a haloszobaba.
2016. júl. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Segítek egy kicsit.

Ezt írod magadról:

"Ilyen típus vagyok, egyszerűen nem szeretem, ha egész nap ölelgetnek, meg puszilgatnak, szükségem van egy kis saját szférára."


Aztán pedig:

"Többször beszéltem vele hosszabban is és spontán is a dologról, de valahogy mindig átível ezen a dolgon és semmi se változik."


Mégis miért várod, hogy ő változzon meg, mikor te sem vagy hajlandó/ nem tudsz változtatni saját magadon.


Szakítsatok, mert nem találjátok a közös hangot. Jobban jártok mind a ketten.


U.i: napozásnál unalmasabb tevékenység a világon nincs, én is ugrálnék a párom fején, ha csak feküdne a strandon terpeszben némán.

2016. júl. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül. :) Bár a kézfogás nálam teljesen megszokott utcán.
2016. júl. 12. 16:42
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is olyan vagyok mint te. Amit leírtál magadról, az kb 80%-ban engem is jellemez.


Viszont a barátodat nem tudod megváltoztatni, ő egyszerűen ilyen. Valamelyikőtöknek engednie kell és alkalmazkodni a másikhoz jobban. Erre bizony nincs más megoldás.


22/F

2016. júl. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2-es!

Én is szakításon gondolkodom, bele is írtam a regényembe, kb erre építettem, amit írtam, tehát hogy más módon tudjuk érzékeltetni a szeretetünket, és emiatt nem működik a dolog.


Ui. Engem a napozás kikapcsol. Ennyi erővel az alvás is unalmas, se ha a barátomnak az esik jól, addig lefoglalom magam én is mással, például olvasok. Egyébként egész napos strandolásba szerintem befelér ez az 1-2 óra lusti, főleg, hogy egész nap medencékben vagyunk, ha vannak csúszdák, akkor órákig képesek vagyunk azokon lenni. Nem tartom magamat unalmasnak.

2016. júl. 12. 16:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Most latom rosszul fejeztem ki magam, tehat kezfogas es arcra puszi oke, a tobbi meg megy a haloszobaba:). Igy ertettem.
2016. júl. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
:)
2016. júl. 12. 16:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Hasonló vagyok én is, de próbáltam annyira kompromisszumkész és toleráns lenni, hogy emiatt ne legyen szakítás a vége. Nálam az egyetlen, amiből nem engedtem, az az alvás. A kapcsolat elején úgy aludtunk, hogy ő a karomon, ami rögtön zsibbadt ugye, de úgy voltam vele, hogy hadd aludjon, majd elalszok. Ebből lett az, hogy reggelig bámultam a plafont meg a filmeket, mert úgy képtelen voltam rá, pár hónap után (több éves kapcsolatról beszélünk, tehát nem az elhidegülés miatt) már hason aludtam, a kezemet rátettem még néha az elején, de elalvásnál már mintha ott se lenne, persze előtte is, meg utána is összebújtunk, de hogy lehet úgy elaludni, hogy neked tök kényelmetlen helyzetben kell megpróbálnod? Nem is értem. Nekem is idegesítő volt az állandó puszilgatás (főleg az ilyen esetekben, mint írtad, pl ha leégsz, vagy nemtudom, hányingered van, etc), ölelgetés, és amikor megpróbáltam vele megbeszélni, ő is bedurcizott, hogy hogy képzelem, hogy mégcsak meg se ölelhet. :D Nekem meg pont olyan ember kéne, mint te, csakhát nem vagyunk túl sokan... :D 23/F
2016. júl. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, a kézzzibbadás. A másik, hogyha meg szeretnél fordulni, kb 100%, hogy felébreszted a barátnőd és akkor még te érzed magad szarul, hogy nem hagyod aludni. :D


Másik, ami zavar, az az állandó álló farok. :D Termárfürdőben is már rászóltam, hogy vegyen kicsit vissza, mert már szaggatottan vette a levegőt is és aztán kínos lesz, ha észreveszik, ki is jöttem az öléből. :D Néztem más (velünk egy idős) párokat, ők tudtak rendesen egymás mellett ülni a vízben is és csak beszélgetni. Napozás közben is bökte az oldalam. Simán padon se tudunk egymás mellett ülni, mert belehúz az ölébe. Mintha nem tudná konrtollálni a merevedését. Ha leülünk, rögtön ez az első gondolata (és cselekedete).


Egyébként sokszor felizgat, ha rámmászik, az esetek kb 20%-ban viszonzom ezt a szexuális közeledést, de soknak tartom, hogy már MINDENHOL ez van. Szexnek megvan a maga ideje, helye, módja. Lakásban az igazi. Pedig aztán nekem is vannak igényeim ilyen téren, de túl SOK nekem az övé. Az a legbosszantóbb, hogyha komoly dologról beszélgetek vele (például nálunk itthon a család teljesen szétesett egy éve, ami eléggé megviselt), és látszólag hallgat, meg kisebbeket reagál, de érzem (hallom, látom, érzem), hogy közben neki teljesen máshol jár az agyából a vér!

2016. júl. 12. 17:41
 10/12 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, ezzel viszont sajnos nem tudok azonosulni. :D Az, hogy miközben a problémáidról beszélsz, és akkor is csak dugni akar, az baj, de strandon, termálban, hát nem olyan könnyű ám ezt kontrollálni... :D
2016. júl. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!