Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm világ életében...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm világ életében fiúkkal szeretett jobban barátkozni, nem az a "csajos csaj". Igényli a figyelmet és elég sok emberre ír rá. Ő azt állítja csak haverokat keres, nincs baráti köre sem. Hogy tudnám kordában tartani a féltékenységem?

Figyelt kérdés
Az hozzá tartozik a dologhoz, hogy nekem már van egy kialakult baráti köröm évek óta, de emiatt sokkal kevesebb is az interakció velük. Én már nem igénylek ilyen fokú ismerkedést és az elején még furcsán álltam ehhez a szokásához, mára már kezdem megszokni, de attól tartok ha túl nagy a szabadság, ha túlságosan jelzem hogy el van engedve a keze és azt csinál felőlem amit akar, azzal egyben leszek jó társ és egyben egy puhapocs is akit nem érdekel a személye. Hogy tudnám egyensúlyban tartani ezt? Hogy ne érezze, hogy béklyó vagyok neki, de azt sem, hogy állandóan ellököm? Hogy bízzak meg benne egy idő után? Nektek volt ilyen tapasztalatotok? 23/F

2016. júl. 21. 14:56
 1/8 Sunshinedoll ***** válasza:
45%

Hát ha alapból barátkozós, típus, azzal nem nagyon tudsz mit kezdeni. Én alapvetően nem nagyon szeretem/értem az ilyen kétségbeesett barátkeresést, de nem ítélkezem, ha neki ez kényelmes, oké.

Nem feltétlen ad okot féltékenykedésre, bár függ attól, hogy hol keres "barátokat" (pl a társkereső erre nem a megfelelő platform), és milyen jellegűek a beszélgetések (flörtölés nyilván nem fér bele).


Szerintem fontos éreztetni vele, hogy azért eszébe jusson, hogy te vagy a párja. Nem ráakaszkodásról beszélek, de azért tudja, hol van a helye, ki mellett, és hova köteleződött el. Azért ne tarts távolságot, hogy jófejnek és lazának tűnj, amiért "nem drámázol" és megengeded neki, hogy agy nélkül barátkozzon, mert akkor azt fogja hinni, hogy tök mindegy mit csinál, te úgyis elnézed neki. Azt pedig nyilván te sem akarod.


És amúgy... nem tudom, mennyire komoly probléma ez neked, de most őszintén, szerintem ha ez egy olyan dolog, ami miatt nagyon meg kell erőltetned magad, hogy ne tűnj ilyennek vagy olyannak, vagy ne essen rosszul, akkor talán nem ilyen személyiségű partner a legmegfelelőbb neked.

2016. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Magadat kell helyretenni, nem őt. Ha féltékeny vagy, az annak a jele, hogy nem bízol MAGADBAN. Nem benne, hanem MAGADBAN. Mi a legrosszabb, ami történhet? Hát, hogy valamelyik haver lecsapja a kezedről. Ha szeret, akkor ez nem fog megtörténni, ha nem szeret, akkor pedig meg fog történni mindenképpen. Akkor is, ha nem engeded neki, hogy haverkodjék fiúkkal.


A legjobb, amit tehetsz, hogy engeded, hogy a lehető legboldogabb legyen melletted, és bízol benne, na meg persze magadban is, hogy elég jó vagy ahhoz, hogy a tömegből téged válasszon, és meg is maradjon melletted.

2016. júl. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok, és az a baj ezzel, hogy fiú lány barátság nem létezik kezdetben.

Régen sok pasi vett körül, és mindig jól esett, ha bókoltak. Nem egyszer volt, hogy valakivel tök jól elvoltam, miután közöltem, hogy nem akarok többet mint barátság, többet nem beszéltünk. Szóval elég furcsa helyzet. Talán csak az önbizalmam növelése miatt kellett annyi fiú "haver" :)

2016. júl. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A féltékenység abból adódik, hogy nincs önbizalmad és nem bízol meg a párodban sem. Ez egy olyan helyzet, amibe neked nem igazén van beleszólásod, hisz nem tilthatod meg neki, hogy új emberekkel ismerkedjen és egyáltalán nem is rajtad múlik, hogy ő megcsal-e vagy sem. Attól még nem leszel puhap*cs, hogy nem próbálod neki megtiltani, hogy barátkozzon. Számomra az például kifejezetten imponáló, hogy a párom megbízik bennem és látom rajta, hogy rendben van az önbizalma, ez sokkal vonzóbbá teszi a számomra ez is ad egyfajta szexi löketet a kisugárzásának és eszem ágában sincs megcsalni, hisz szeretem :)
2016. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%

Az utolsó válasszal az a baj, hogy ha szereti, és esze ágában sincs megcsalni, akkor nem lenne rá szüksége, hogy 10 másik "haver" vegye körül...

Ha meg egyáltalán nem érdekel, hogy kivel, mit csinál, az szintén elég kiábrándító, mert valahogy az jön le belőle, hogy nem szereted, mivel nem érdeklődsz iránta, hogy mikor, kivel van.

2016. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, és én is jobban szót értek a férfiakkal, mint a nőkkel. Ehhez lehet, hogy az is hozzájárul, hogy öcsém van, meg hogy olyan szakmát tanultam, ahol férfiak vannak többen, ez érdekel, szóval én sem vagyok csajos nő ilyen szempontból. Viszont nekem férfiak és nők között is vannak barátaim, igaz, nem sok, és nekem is inkább felnőttkori barátaim vannak, mert gyerekként levegőnek néztek, akik mégsem, velük is inkább csak 1-1 tábor idejére szólt a barátság, aztán ezek elhaltak.


Úgy gondolom, el kell fogadnod a barátnődet így, és magadban keresni a megoldást a féltékenységedre. Ha nem megy, nincs értelme, hogy együtt maradjatok, és keress olyat, aki csak a saját nemével barátkozik és nem koedukált munkahelyen dolgozik.

2016. júl. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Le leszel cserélve, hamarabb mint tudnád (szomorkás mosoly)
2016. júl. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, hogy az embernek, ha van egy pasija, akkor ne lenne szüksége barátokra. Pont azok a kapcsolatok romlanak el a leggyorsabban, ahol a felek csak egymással vannak, és nincsenek külső pillérek. Ilyenkor az a fél, akinek nincsenek barátai folyamatosan magányos, nem tud magával mit kezdeni, ha a másik nincs vele, csak szenved.
2016. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!