Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha megpróbálom megbeszélni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha megpróbálom megbeszélni a problémát, rögtön visszavág. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Megpróbáltam megbeszélni a párommal, hogy vigyen több energiát a kapcsolatunkba (törődjön velem többet, mutassa ki az érzelmeit, mert szerintem fontos a szóbeli megerősítés is).

Bármilyen ilyen jellegű kommunikációs kísérletemre az volt a válasza, hogy "Miért pont most kell előjönnöd ezzel?", "Miért kell engem bántanod?"... tehát csak saját sérelmeket sorakoztat fel, azt, amit megpróbálok lekommunikálni, észre sem veszi. Mit kezdhetnék én ezzel a pasival? :-/


2016. júl. 22. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

ismered az 5 szeretetnyelvet?

valószínűleg nem jól közelíted meg a problémát...

olyan állapotban van, hogy most nem tudod vele ezt megbeszélni, VISZONT máshogy eltudnád érni...


23F

2016. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1

Próbáltam rájönni, melyik a szeretetnyelve, de valami ritka ötvözet lehet. Inkább a kis szívességeknek örül (nem élünk együtt, de többször is akkor mondta, hogy szeret, mikor elmosogattam) :D Ezzel az eszközzel hogy tudnék elérni a tudatáig?

2016. júl. 22. 12:19
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

elmondtad már neki, hogy szeretnéd, hogy többet foglalkozzon veled...szóval HA akar tenni, akkor tudja már mit kellene tennie...

már csak éreztetned kell vele, hogy te szereted, ne támadólag lépj fel...mondjuk ehhez kell türelem is...de a mondatokból amiket mond, egyértelműen támadásnak veszi a beszélgetéseket...

tegyél meg neki néhány szívességet, ha semmi változás, akkor hagyd el őket, hátha észreveszi a célzást...

vagy célozhatsz máshogy "elmosogattam, HOGY tudjunk együtt filmezni/sétálni/..."


23F

2016. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondd el neki, mit szeretnél, ne azt, hogy mit ne. Pl. mondd azt, hogy annyira szeretem, amikor puszigatod a nyakam, akkor sokszor fogja puszigatni. Vagy olyan jó lenne együtt kirándulni, akkor majd elmegy. Ha hablatyolsz, hogy vigyen több energiát blabla, akkor azt sem tudja, miről van szó. Kérjél tőle konkrét dolgokat, ha nem a szavak embere. Majd rájön, téged mi tesz boldoggá, és azt fogja gyakorolni, ha szeret. Ha meg nem, akkor finito.
2016. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

Igazad van teljesen, csak túlbonyolítottam...

pl. szex után anno mindig kb mint aki jól végezte dolgát, ásított egyet, megfordult és elaludt. Majd mondtam neki, hogy én szeretném, hogy simogasson még, kis puszi, ölelés (utójáték). Ezt fél év alatt el is sajátította.

Lehet az agyamra ment a sok párkapcsolat-pszichológia témájú cikk, és egyszerűbb lenne konkrétan kimondani, mire vágyunk. Tipikus hiba, túlbonyolítottam.

2016. júl. 22. 12:58
 6/9 A kérdező kommentje:

#3

Igen, igyekszem pozitívan hozzáállni. Igen, sok türelem kell, mert a saját egónkat félre kell tenni - és akkor még ott van a másiké, amibe nem tiporhatunk bele, mert akkor jön a sündisznó effektus.

Azt hiszem van ilyen gyereknevelési módszer: Ne azt mondd, hogy "Ne borítsd ki a vizet", hanem hogy "Maradjon a víz a pohárban". Egy napig próbáltam így kommunikálni, hát, eléggé nehéz átdrótozni az agyunkat erre a fajta gondolkodásmódra.

2016. júl. 22. 13:03
 7/9 anonim ***** válasza:

#6:

ha odafigyelsz rá, akkor pár hét alatt elég jó eredményeket tudsz elérni :)

itt az a gond, hogy ő most támadásnak veszi ezeket a beszélgetéseket...máshogy kell kommunikálnod vele...


23F

2016. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, mint egy ötévessel...
2016. júl. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fogadd örökbe, az tisztább helyzet lesz.

Én életem ilyen nővel - feladtam.

Biztosan durva vagyok, de egyszerűen sültparaszt. Olyan környezetben nőtt fel, ahol érzelmekről nem illik beszélni, nem is tudnak.

Ugyanúgy, ahogy a te pasid, ő is rögtön támadásnak vett mindent, és csak értelmetlen vagdalkozás lett a vége.


Találhat olyat, akivel így jól el lesz, veled meg mindig meg kell erőszakolnia magát - és te is találhatsz olyat, akivel ez tök természetes dolog.

2016. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!