Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Őrült nőszemély, avagy jobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őrült nőszemély, avagy jobb lenne neki nélkülem?

Figyelt kérdés

Nemrég lett 2 éves kapcsoltunk, az egész olyan, mint egy álom, szeretet, szerelem, hűség, elfogadás, vonzalom, minden van, amit csak akarok. Ja, és őszinteség. Khm, őszinteség… Nem arról van szó, hogy hazudok neki bármiről is, alap és komolyabb dolgokban sem. Úgymond én magam vagyok az, aki nem fedi fel magát neki. Tehát nem vagyok hozzá teljesen őszinte.

Az egész ott kezdődött, hogy egész életemben teljesen normális lány voltam, mígnem elkezdtem én is a párkapcsolatosdit. Vagy csak hittem, hogy normális vagyok, és a párkapcsolatban jött ki az igazi énem. Nem tudom sajnos.

De rájöttem, hogy van egy „aprócska” problémám. Érzelmileg labilis vagyok, de nagyon.


Ez vagyok én, amikor bekattan valami:

-Féltékeny vagyok, de nagyon, és sokszor. Ő ezt nem tudja, nem mutatom ki, mert már régen kikészíteném és lelépett volna. ~Nem szeretek emberek közé menni vele, tömegközlekedési eszközökön utazni együtt, mert azt figyelem, hogy melyik lányt nézi, meg vagy csak pillant rá. ~Ha jön egy üzenet a telefonjára (hangosan jelez a telefon), akkor ómen 666 van (eljött maga az ördög egy másik lány személyében). ~Munkahelyen megismerkedik egy nálam jobb lánnyal, ez a sokadik rémálmom. ~Lehet, hogy facebookon rákeres az exére, régebbi kiszemeltjeire. ~Más csajon jár az esze, ha nem vagyok vele. ~Ha nélkülem csinál programot, elkezdek gyanakodni (Miért? Fogalmam sincs.) Sorolhatnám még, de akkor nem jutna idő a többire.

-Elkedvetlenedek, szomorú leszek vagy ritkább esetekben sírok, ha: ~Erősebben, ingerültebben szól hozzám valami miatt. ~Mással csinál programot, ilyenkor úgy érzem, hogy hanyagol engem és nem szeretem (ez aztán a logika :O). ~Nem tudunk találkozni, pedig az indokai érthetőek, és logikusak (sírok, amiről nem tud). ~Nem jön össze valami köztünk, legyen ez egy közös program.


Állandóan megerősítésre vágyom, nélküle semmilyennek érzem magam, nem bízom önmagamban (úgy tűnik), félek, hogy elhagy, félek az egyedülléttől, félek egy jobb lánytól, félek a változástól, szorongok, bizonytalan vagyok, feleslegesen generálom a problémákat stbstbstb.


Itt le is zárom, nem szeretném nagyon hosszúra, mert senki sem olvasná el.


Szerintetek? Pszichológus kellene? Ássam el magam? Vagy szakítsak vele, hogy megkíméljem magam tőle? pedig ezekről nem is tud, én mégis tőlük szenvedek a legjobban.

Szeret engem nagyon, és én is szeretem, de rettegek attól, hogy talál nálam jobbat.


Köszönöm annak, aki elolvasta és hasznos tanáccsal is tud szolgálni. :))



2016. aug. 13. 20:52
1 2
 1/11 Noren1989 ***** válasza:
100%
Egy pszichológus meg egy önismereti tréning jót tenne.
2016. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vannak barátaid? Szerintem túlságosan ragaszkodsz hozzá és azért, mert nincsenek barátaid a párodon kívül. Menjetek gyakrabban esetleg közös programra, oda ahol az ő barátai vannak, ismerj meg te is néhány új embert.
2016. aug. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2

Nincsen sok barátom, csak 1-2.

2016. aug. 13. 21:34
 4/11 Noren1989 ***** válasza:
Egyetértek #2es álláspontjával is. Önmegvalósítással hogy állsz? Élvezed a munkád?
2016. aug. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4

Még nem dolgozom, tanulok sajnos. Előttem lenne az élet, csak a sulis évek lassan pörögnek.

2016. aug. 13. 22:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel! Önismeretre van szükséged, hogy beleláthass az érzelmeid-szükségleteid világába, és rendet tehess.

Pszichológus útmutatása mindenképp jó lehet, és önismereti témában rengeteg könyv van, érdemes keresgélni.

2016. aug. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam, vagy legalábbis hasonló annak idején. Az önismeret sokat segít, és ha megtanulsz bízni.

Saját példa: nekem mostani párom mellett jött el ez. Ha féltékeny vagyok, nem hisztizek, hanem magamba nézek, és elmondom neki a valódi okát (én is szerettem volna részt venni az adott programban, de tudom, hogy nem lett volna jó, viszont hiányzott, rosszul esik, hogy kimaradtam...stb). Mikor azt mondtam páromnak, hogy félek, talál nálam jobbat kb kinevetett, hogy persze, senkit nem érdekel, rajtam kívül, ne legyek nevetséges. Szóval, sose titkolom el az érzéseimet, csak normális csatornán adok nekik hangot, így megvan az esélye, hogy megerősítsen. Most a kapcsolatunk nagyon erős, nem olyan rég a szemem láttára hajtott rá egy lány, én pedig csak ültem, mosolyogtam, ahogy szenved a leányzó, párom hátat fordított neki, mellém ült, hozzám bújt, lesmárolt. Vannak nálam szebb, jobb lányok, nincsenek illúzióim. Viszont az az összhang és szeretet, ami köztünk van különleges, és folyamatosan erősödik.

Vannak, akik megérdemlik a bizalmat, de ezt csak akkor látod, ha megadod nekik. Ha ez megvan, és párod jól reagálja le, akkor te sem leszel instabil, legalábbis, ha magamból indulok ki :)

2016. aug. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel.

Annyit tudnék hozzátenni, hogy mikor először leültök megbeszélni a dolgot és nem megy az "elő a farbával", viszont látod, hogy vevő a komolyabb beszélgetésre, akkor mutasd meg neki a "kérdést".

2016. aug. 14. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ti orvosi esetek vagytok ember.
2016. aug. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez mind amit leírtàl magadrol azt sugallja hogy erős önbizalomhiànyos vagy és nem bizol eléggé magadban !
2016. okt. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!