Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elvárhatja a jövendő anyós/apó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárhatja a jövendő anyós/após a nehéz fizikai munkát, segítséget?

Figyelt kérdés
A bátyám barátnője vidéki. A szülei mezőgazdasággal foglalkoznak. Amikor ott van a tesóm, és van valami munka, elvárják, hogy segítsen nekik. Pl. kapálni, paradicsomot szedni, stb. Ebből neki semmi haszna nincs. Megköszönik a segítséget, néha küldenek zöldséget meg ilyesmi. Ezt elvárharják? Amikor a tesóm összejött ezzel a lánnyal mondták neki, hogy ott vidéken nehéz dolga lesz, ha komolyan gondolja,mert ott sok kemény munka vár rá.
2016. aug. 22. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Ezek a vidékiek ilyenek. Szerintem nem jogos az elvárás, de nem is mozgok ilyen tahók között.
2016. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Nem várhatja el.

Majd ha összeházasodnak, akkor talán.

2016. aug. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Blade Bone ***** válasza:
56%
Néha szívesen segítenék én is, de ha elvárnák, akkor nem lennénk jóban. :D Vagy kevesebbet járnék oda, vagy tényleg rossz lenne a viszony, mert azért egész napokat tuti nem dolgoznék csak úgy, még ha a párom kérné, akkor sem. Szóval szerintem ez durva. Néha még oké, de így nem.
2016. aug. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem meg simán elvárhatják, legalább látja az após hogy jó helyen lesz a lánya, olyan férje lesz aki bírja a munkát. Ha én lennék a bátyád helyébe tuti önként ajánlanám fel a segítséget hogy ezzel is imponáljak a lánynak. De hát persze mindenki másként áll a dolgokhoz, különbözőek vagyunk ez van.
2016. aug. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2016. aug. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fene tudja. A családom soha nem "várta el" a segítséget, meg tőlem se várt el semmit egyik párom családja se, mégis tök alap volt mindig, hogy ők segítettek nekünk, ha épp itt voltak, meg én is segítettem ott, amikor ott voltam.
2016. aug. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Igen, elvárható. Ez nem tahóság meg szemétség részükről, egyszerűen ott ez a normális. Nincs meló után TV előtt döglés, meg mozi, meg mittudomén, hanem kapálás van, permetezés, szőlőkötözés, stb. Sőt, durvábbat mondok: ők nem is értik pl. egy pesti fiatal pár igényét arra, hogy mondjuk kiállításra menjenek, vagy színházba, vagy nemtom... mert nem ebben nőttek fel, hanem abban, hogy állandóan munka van, termelni kell, különben nem lesz kaja, és éhendöglik a család.

Ha pedig valaki a család részévé válik, logikus, hogy ő is kiveszi a részét a munkából, ahogy a munka gyümölcséből is (pl. a közös ebéden, vagy úgy, hogy kap még "cuccot" elvitelre, stb.)

Én vidéken nőttem fel, de éltem Pesten is. Látom, hogy mennyire más a két mentalitás, de azt nagyon furcsának találom (és szomorúnak), hogy egy ilyen helyzeten képesek az emberek felháborodni, meg valami külön haszonért háborogni... :( Otthon a világ legtermészetesebb dolga, hogy családtagok, rokonok, barátok, szomszédok... stb. segítenek egymásnak... sajnálom azokat, akik nem lehetnek részesei egy ilyen építő, egymást segítő közösségnek. Arról nem is beszélve, hogy lelkileg mennyivel szegényebb létükre még minket néznek le...

2016. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem várhatja el, de meg fognak sértődni, ha nem segítesz.


Utolsó!


Én egyáltalán nem sajnálom, hogy nem vagyok tagja egy hasonló közösségnek. Nem azért lakom városban, hogy mások kedvére kapáljak a szabadidőmben. Cserébe viszont én sem várok segítséget senkitől. Vagy ha igen, akkor azt meg is fizetem.

2016. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem várhatják el. Csak ha odaköltözik és nincs saját munkája, akkor igen. Nem minden vidéki ilyen amúgy, ezek eléggé furcsa emberek.
2016. aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!