Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek ezt megbeszélhetné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ezt megbeszélhetném a párommal? Nem bántó?

Figyelt kérdés

Az exem fizikailag soha nem bántott, de lelkileg napi szinten, totálisan földbe döngölte az önbecsülésem, minden nap órákat sírtam miatta. (Eleve nem volt sok önbizalmam, gyerekkorom óta rengeteget bántottak így.)

Szerencsére annak vége lett 2 éve, és most van egy csodálatos párom, aki törődik velem, és szeret. Azt tudja, hogy kicsit még érzékeny vagyok (bár rengeteget javultam lelkileg azóta), ha csak egy picit is úgy tűnik, mintha mérges lenne rám, akkor hajlamos vagyok elsírni magam. Persze ilyenkor nem mérges, és egyből megvigasztal és szeretget, csak hát ha valakinek rossz napja van, és kicsit morcos, akkor hajlamos kicsit morcos arccal válaszolni kérdésekre, stb. Na, ilyenkor ugyanolyan arcot vág, mint az exem, mikor engem szidott... Teljesen tisztában vagyok vele, hogy a páromnak nem velem van baja, soha nem bántana, és nagyon szeret, ilyenkor mégis eléggé felkavar, és sokáig rosszul érzem magam..

Azt tudja, hogy a sok bántás miatt vagyok érzékeny, ez azt mondja, nem zavarja, majd javulni fog (valóban rengeteget javult már), de ezt nem mondtam neki, hogy ugyanolyan arcot vág, és ez megijeszt... Szerintetek elmondjam neki? Nem hangzik úgy, mintha az exemre gondolnék állandóan? (Magára az emberre max akkor szoktam gondolni, ha kifejezetten róla van szó, szóval nem ő jár a fejemben állandóan)

Hálistennek nem sokszor fordul elő, akkor viszont nagyon rossz, és nem tudom, hogy nem lenne-e esetleg bántó, ha ezt elmondanám neki. Ti mit gondoltok?


2016. szept. 6. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd el neki. Lehet még tisztázódna is benne, hogy miért vagy ennyire érzékeny. Mármint nyilván tudja az előzményeket, de azt nem tudja, hogy mi a közvetlen kiváltó ok, pedig ezt is jó tudni.
2016. szept. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Számomra nem lenne bántó, örülnék, ha ezt is megosztanád velem.

Szerintem neki se lenne bántó és örülne annak, hogy elmondanád.

2016. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el!


Láthatóan tényleg jó a kapcsolatotok, minek tartanád magadban? Bízz benne! Ez szerintem fontos lépés.


De ne akkor mondd neki, amikor épp "helyzet van", mert esetleg összehasonlítgatásnak veszi, hanem más alkalommal, csak úgy, ülj le mellé és meséld el neki, hogy "emlékszel, a múltkor amikor úgy megijedtem...? Tudod ez azért van, mert..."

2016. szept. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Úgy tűnik, hogy türelme és megértő veled, úgyhogy szerintem is mondd el neki ezt is.
2016. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetesen mondd el.

Nekünk pont múltkor volt ilyen, csak itt én voltam fáradt, álmos, és durvábban "lekoptatósan" szóltam a páromhoz, aki csak szekált.


Másnap reggelinél ezzel kezdte, őszintén elmondta, mit érzett a dolog után, én is elmagyaráztam, miért voltam olyan. Kb. 10 perc de megértettük a másikat, és ezentúl jobban figyelünk erre (is). :)


Kommunikáció, minden! felmerülő - aprócska - problémára.

2016. szept. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, egyébként mindent megbeszélünk, ezt nem sikerült még.

Köszi a válaszokat!

2016. szept. 7. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!