Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valami eltört bennem. Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valami eltört bennem. Hogy folytassuk ugyanott, mint előtte?

Figyelt kérdés

Problémáim vannak. Nem a párommal, hanem munkával, családdal és egyebekkel.

Szerettem volna, ha a párom meghallgat, segít, mellettem áll. Azonban mostanában még csak szinte nem is találkozunk, alig-alig beszélünk.

Elárulva érzem magam. Futólag elmagyarázta: most neki is mindenféle baja van (szintén munka-család - gondolom, mert nem mondta el...). Ő nem avat be engem, neki nem a lelkizés kell, hanem a magány, míg túljut mindenen. Ő ilyen. Semmit nem tudok, csak hogy nem kíváncsi most rám. (Nyilván nem így mondta, csak szimplán lemondja a talikat mindenféle kifogással.)


Jeleztem felé, hogy nem jó. Kérleltem, magyarázkodtam, mindenfélét a fejéhez vágtam, kb. bármit megtettem volna, hogy valami reakciót csikarjak ki belőle... De nem. Még csak nem is látja, hogy mi a baj. Mert neki ez most így jó, és majd minden olyan lesz, mint régen, ha elmúlnak a rossz napok.


Nekem viszont nem lesz olyan, mint régen. Elhagyva, cserben hagyva, magányosnak érzem magam.

Borzasztó visszás érzéseim vannak. Szeretem és nem akarom elveszíteni, és készülődni kéne arra, hogy összeköltözünk és közös jövő (a hetekben esedékes, amint a főbérlő elkészíti a szerződést). És egy részem szeretné is ezt az egészet elfelejteni, és csak a jó dolgokkal foglalkozni. Elvégre évek óta tervezzük.

Másrészt viszont legszívesebben lefújnám az egészet és kizárnám az életemből, mert borzasztóan összetört, hogy nem érdeklik a gondjaink. Főleg, hogy egy része az ő gondja is kéne, hogy legyen (pl. hogy a főbérlővel csak én tárgyalok...).

Találkozni most nem találkoztunk, de neten írogat, mintha minden rendben lenne. Szerelmemnek hív, semmiségekről ír, milyen napja van, vagy kérdi hogy nekem milyen, felhív, hogy halljon, ilyenek. Nekem még csak válaszolni sincs kedvem. Nem tudom most őszintén azt mondani, hogy "szeretlek", hiába szeretem.


Gyűlölöm ezt az érzést. Szeretnék továbblépni, mintha mi sem történt volna, de nem megy. Eltört bennem valami, és nem tudok úgy tenni, mintha nem lenne így.

És fogalmam sincs, hogy magyarázzam el neki ezt. Mert ő csak azt látja, hogy nem történt semmi, mégis problémázok. Mikor ő nem miattunk vonult vissza, és majd elmúlik.

Azt akarom, hogy "harcoljon" értem, hogy tegyen úgy, mintha neki is fontos lenne a kapcsolatunk. Nem tudom, hogy magyarázzam el neki, mi a baj, annyiféleképpen próbáltam már, de nem érti...



2016. szept. 11. 22:54
 1/7 Dreamer88 ***** válasza:

Ne magyarázkodj hanem mond meg neki nyíltan hogy most nagy szükséged lenne a támogatására. Ha fontos vagy neki ott kellene lennie melletted.

Utána visszavonulhat a magányába.

2016. szept. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Fish1 ***** válasza:
Ha semmi sincs rá hatással, az se ha kertelés nélkül megmondod neki, mi a helyzet, akkor az gáz. És hosszabb távon, főleg összeköltözés után még gázabb lesz. A leírtak alapján ő olyan ember, aki nem beszél a problémáiról, hanem magába fordul és elfojtja. Egy kapcsolat alapja a kommunikáció, ha ez nincs meg, akkor nem ér semmit az egész.
2016. szept. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sehogy.


Én kb. ugyanilyen helyzetben voltam. Három hét változatlanság után leültettem, elmondtam neki, hogy mi bajom - normálisan, higgadtan -, és még aznap összecsomagoltam és elhagytam.


Persze sírt meg kérlelt, hogy ne, stb., de semmi nem változott volna, ő ugyanúgy befordul, én meg eszem a kefét, és ücsörgök tök egyedül.

2016. szept. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A volt párom új munkahelyen megváltozott. Azelőtt megosztottuk a problémáink, de azóta csak ő mondhatta mindig mi baja és megsértődött ha én bármiért nyavajgok, azt kérte tartsam magamban inkább. Ez ment egy darabig, rengetegszer sokféleképp próbáltam megbeszélni vele hogy egyre inkább elhidegülünk egymástól és ezt nem szeretném, de sajnos eredménytelenül, míg végül pedig szakítás lett a vége.
2016. szept. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


itt pont ez van leírva, hogy mit hogy ajánlatos megoldani ilyen helyzetben. :)

2016. szept. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Bőven van mit átgondolnom.


A legnagyobb "baj", hogyha találkozunk is úgy viselkedik, hogy semmi probléma nincs. És ezért aztán nem is érti, hogy nekem mi a bajom.


És az az igazság, hogy nem akarok vele harcolni, mert nagyon összecsaptak a hullámok a fejem felett és ő (lenne) az egyetlen biztos pontom. És ezért fáj ennyire, hogy úgy tűnik, még őt is elveszítem, holott jó is lehetne a kapcsolatunk.


Valami olyasmi igazság van a dologban, amit a második válaszoló írt. Hogy nem lehet vele kommunikálni ilyenekről.

2016. szept. 13. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Annyira h.lye vagy kérdező, hogy az már fáj.

Egy nagy gyerek vagy csak.

Ő is rosszul érzi magát, csak erre neki már megvan a megoldása. Elvonul, nyugisan, eltelik a pár nap. Addig se veszik veled össze, nem csinál a bolhából elefántot, hagyja a dolgokat leülepedni, és nem úgy vezeti le a feszültségét,hogy pofánvág, megver. Neki ez válik be.

Hagyd már ,hogy megoldja a saját baját. Te pedig fordulhatsz a barátaidhoz, családtaghoz addig. Mert a párodnak ígyis van baja, ezzel,hogy bűntudatot keltesz benne, és cseszteted (mert így éli meg), ezzel csak még egy problémát csinálsz neki. Mi lenne,ha te is megtalálnád a megoldást arra az esetre, amikor épp neki is van baja, és emiatt a szerencsétlen helyzet miatt másra támaszkodsz kicsit, mással osztod meg a bajod, mástól kérsz segítséget?

Ő nem lehet sz.rul, csak te??

Az önzőségből kicsit kellene visszavenni, oké,hogy vagytok TI, mint pár, de attól még vagy külön te is, meg ő is mint ember.

2016. szept. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!