Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem megy a szeretkezés a férjemmel. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 7 éve vagyunk együtt férjemmel és ebből 3 éve vagyunk házasok. Mindketten 30 alattiak. Van egy másfél éves kisfiúnk. Pár hónapja viszont küszködünk a szeretkezéssel. Az én részemről már valamiért nem megy. Eddig gondoltam sok mindenre, hogy miért nem mehet. Túl sok agyalás a stresszes időszak miatt, elkezdtem suliba járni ismét és még lehetne sorolni. A baj az, hogy már eleve úgy kezdek neki az egészhez, mintha egy nyűg lenne. Ezt az állapotot megelőzte jó pár olyan, ami lelkileg engem rosszul érintett, vagy őt is, mert elkezdtük de nem tudtuk befejezni vagy az ő részéről jó volt az enyémről nem. Tehát mondjuk úgy sok kudarcba fulladt szeretkezés is van a hátunk mögött, ami szintén lehet ok. Tudni kell háttértörténetként, hogy én még egyszer sem jutottam el a csúcsra szeretkezés közben. Ezért egyáltalán nem a férjemet hibáztatom. Én vagyok túl gátlásos, nem tudom magam teljesen átadni a dolognak. Évekkel ezelőtt azt tanácsolták, hogy csináljam magamnak és akkor hátha jobb lesz a szeretkezés is. Na, nagyon nagyon nehezen rávettem magam (ekkor voltam 23...és ez volt az első alkalom hogy magamhoz nyúltam) és csináltam magamnak és sikerült a csúcsra jutni. De nagyon rossz érzésem volt utána, mardosott a lelkiismeret stb. Vallásos is vagyok, de nem annyira elvakultan, templomba nem is nagyon járok, de nem mondom, hogy nem voltak ehhez kötődő gondolataim utána. Szóval a lényeg, hogy így legalább kiderült, hogy el tudok jutni a csomolungma tetejére, de azt kell hogy mondjam szerintem rosszabb lett utána, mert önkéntelenül is arra vágytam, hogy a férjem úgy csinálja nekem, mint ahogy én szoktam, mert akkor tuti az élvezet. És félek, hogy már ez is bekavar.

DE ami a legjobban idegesít, hogy a szülés után (császár) sok problémám volt és kivizsgálásokon estem át, rengeteg antibiotikumot is szedtem és felfigyeltem arra, hogy az utóbbi hónapokban rengeteg pattanás jön ki rajtam. Olyan vagyok mint egy most serdülő tini :) És amit még furcsállok, hogy ahhoz sincs egyáltalán kedvem, hogy magamnak csináljam. Szóval olyan szépen elvagyok szex és intimitás nélkül, hogy ez már megijeszt. Szóval emiatt kezdek arra gyanakodni, hogy valami hormonbajom lesz.

Nektek van esetleg valami tippetek, hogy hogyan kezeljük ezt a férjemmel vagy hogyan tudnánk átlendülni ezen a dolgon?

Gondolom megoldás lehet ha első körben kivizsgáltatom magam, hogy a hormonjaimmal ok-e minden, aztán kaptam olyan tippet, hogy fokozatosan erősítsük az intimitást. Tény, hogy az is ritka már napközben is. Csók, ölelés szinte semmi ...:(

Tudom, hogy nem csalna meg, de nekem rossz, hogy nem tudom neki azt nyújtani mint régen és hogy "nyűg" az egész. Félek hogy hosszútávon ez nem tesz jót a kapcsolatnak.

És szegénykém még ezek után is szeret és kíván, és tudom, hogy nekem kéne itt a legtöbbet tennem most az ügy érdekében csak nem tudom, hogy kezdjem.



2016. okt. 5. 15:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Lehet h nem így van ahogy leírom, de azt veszem ki az írásodból, h nálatok a szex amolyan megbeszélési alapon van. Tehát eltervezitek, h este lesz szex és puff belevágtok.... Szerintem spontán kellene egyikőtöknek kezdeményezni, amikor a másik nem számít rá. Először csak cirógatás, nyakcsókok, vállharapás stb, amíg be nem indulsz/indultok! El kell magad engedni, másképp nem megy. A magadhoz nyúlás miatt pedig ne érezd magad kellemetlenül, minden nő szokta, így tudjuk meg, h mi a jó nekünk! Ebben nincs semmi szégyellnivaló!

"önkéntelenül is arra vágytam, hogy a férjem úgy csinálja nekem, mint ahogy én szoktam, mert akkor tuti az élvezet" ---> miért nem mondod a férjednek, h h csinálja? H h a jó neked? Én a páromnak mindig jelzem szex közben, h nekem h lenne a jobb. Nyugi, nem fogja azt érezni, h rosszul csinálja, csupán a hangulatodhoz igazodik! :)

2016. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem tudok tanácsolni semmit,biztos van rá megoldás.Csak annyit akartam irni hogy miután szűltem rengeteg idő eltelt,és én sem kivántam a szexet,de idővel megváltozott,és nem azt mondom hogy minden olyan mint a kapcsolatunk elején,de normálisan működik.Vannak persze most is olyan napok ,hetek hogy nemkivánom de egy idő múltával megváltozik.
2016. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es! Ezt teljesen jól látod, már volt is téma köztünk, hogy a baj az, hogy megtervezett és nem spontán. Egyszerű példa, ő hazajön a melóból, és akadnak helyzetek amikor ő is megkívánja és én is az együttlétet. És mondjuk is, hogy most milyen jó lenne, este meg már semmi kedvünk nem lesz hozzá, mert fáradrak leszünk. A baj az, hogy kisfiam ott van :) Vgayis úgy nem baj, hála az égnek, hogy ott van :) csak ő addigra már fel van mire férjem haazér...és utána már csak este alszik :) Szóval így napközben nehéz alkalmat keríteni a dologra...legalábbis hétköznap.
2016. okt. 5. 15:47
 4/16 Titusztitusz ***** válasza:
A jelek szerint besokallt az idegrendszered az eddigi szexuális élményektöl,és az azzal kapcsolatos gondolatoktol,vagy valami más,stresszes állapottol...A legjobb amit ilyen helyzetben tehetel,az az,hogy mondjuk 1-2 hónapra ELFELEJTED MÉG A SZEX SZÓ JELENTÉSÉT IS...Szándékosan...És minden,szexel kapcsolatos ténykedést-gondolatot száműzöl erre az időszakra...Aztán amikor letellik az 1-2 hónapos önkéntes moratórium,akkor újra kezditek majd a nemi életeteket...Valszeg jót tesz majd az ügynek az addigi kis pihenő...
2016. okt. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem túlságosan feszengtek, szorongtok az életben is és ez vetül rá a szexuális életetekre. Mit tehetnél? Mondjuk elégítsd ki akár minden nap ahány módon csak tudod konkrétan behatolás nélkül. 10 perced csak van egy nap erre. Talán ő is kicsit feleszmél, vagy utána olvas mit is lehet tenni egy nővel és akkor vele is el fogsz jutni oda ami már egyedül sikerült.
2016. okt. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha hormonalis oka van akkot siman lehet h meg kevesbe kivanod mint egyebkent.

Spontaneitas valoban hianyzik.

2016. okt. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A hormonháztartás megborulása valóban lehet a ludas, nekem anno a fogamzásgátló letétele után annyira megzuhant az ösztrogénszintem, hogy nulla igényem volt a szexualitásra, intimitásra. Szegény páromat nagyon sajnáltam, a megszokott tűz helyett kapott egy fap.inát... :D

Szóval mindenképpen irány a nőgyógyász, illetve ha a vérkép alapján szükséges, akkor az endokrinológus, ha hormongondról van szó, akkor az tutira sokat fog segíteni.

Plusz szerintem első körben felejtsd el a szexet, mint olyat, az intimitás legyen az, amit visszacsempésztek a hétköznapokba. Csókok, ölelések, összebújások, egymáshoz érés... ezzel nincs baj a gyerek előtt sem, teljesen természetes. (Sőt, kevésbé lesz gátlásos, ha nem azt látja otthon, hogy anyu-apu nyilvánosan egymásra se néz, mert nem illik...)

2016. okt. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hormon dolgokat leírták...


A férjed pedig örömmel fogja neked kézzel csinálni ha megkéred rá! Vagy akár szájjal, első időkben én is így juttattam a párom a csúcsra, de még most is bevetjük hogy ne legyen mindig ugyanolyan a szex. Én például imádom kézzel csinálni neki.

2016. okt. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 János Gilján ***** válasza:

Szia! Dióhéjban a javaslataim:

1. Hormonális kivizsgálás jó ötlet volt.

2. A szexet (magát az aktust) valóban ne erőltessétek egy darabig.

3. Az intimitásra viszont tudatosan és mindketten helyezzetek sokkal nagyobb hangsúlyt, ezt beszéljétek is meg egymás között. A cél, hogy napról napra egyere feljebb szítsátok benned a szexuális vágyat, de magát az aktust szándékosan kerüljétek. Ölelés, csók, simogatás, bújás, stb mehet, de egy darabig ennél több nem.

4. Szex közben (ha majd újra belefogtok) kommunikáld valamilyen módon a férjeddel, hogyan jó neked, még ő sem gondolatolvasó. Ezt megteheted szavakkal is, de irányíthatod a kezét, vagy bármelyik örömszerző testrészét a megfelelő helyre a megfelelő tempóban/szögben/erővel.

5. Kisgyerek mellett a spontaneitást sajnos sokkal nehezebb megoldani, mint még kettesben volt, de az ellazult és nyugodt állapotra lehet és kell is törekedni. A stressz ugyanis sajnos kinyírja a szexet.


Sok sikert! :)

2016. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon sok jót írtak a hozzászólók, én inkább csak összefoglalnám, illetve kiegészíteném (szexuál)pszichológiai ismereteim birtokában:

1. Először kezdjétek az alapoknál, mintha két szűz tini lennétek. Csak randizzatok, flörtöljetek. Lehet egymásnak küldözgetni romantikus, flörtölő üzeneteket, kézenfogva sétálni, beülni valahova. Látod, még pattanásos is vagy hozzá, könnyű lesz azonosulni a szereppel! :) Legyenek csókok, ölelések, simogatás, de szex semmiképpen!

2. Pár hét, vagy hónap után (amikor már elérkezettnek érzitek az időt) jöhet a petting. CSAK AZ! Fedezzétek fel egymás minden porcikáját, törekedjetek az örömszerzésre, de a közösülés egyelőre tilos! ;)

3. Ha már jók vagytok a pettingben, akkor jöhet az aktus. DE: előtte a párod elégítsen ki! Kézzel, szájjal, vagy akár segédeszközzel (lehet kapni kis vibrit, vagy tojást, amivel elég, ha csak a csiklót, illetve a hüvelybemenetet izgatja). Ez azért is fontos, mert a csiklói orgazmus után kiemelkedik a csiklótalp, ami fokozottabb ingerlést tesz lehetővé, így könnyebben el lehet jutni a hüvelyi orgazmusig. A másik lehetőség, hogy megkeresi a G-pontod és azt izgatja (kézzel) direkt módon. Ennek a technikája neten fellelhető. Nagyon tudja fokozni az orgazmuskészséget.


A hormonális kivizsgálás ártani nem árthat, de nálad szerintem inkább lelki okok vannak. (Amik okozhatnak fizikai tüneteket is!). Érdemes lenne megkeresni a bűntudatod OKÁT, akár szakember segítségével.

Ami még nagyon sokat segít, az a saját testképet alakító, a lazítás technikáinak elsajátítását segítő mozgásformák. Ilyenek például a jóga, a pilates, de alkalmazhatsz direkt az intimitást fejlesztő technikákat is, mint például a Kegel-gyakorlatok, vagy az Aviva-torna (ez utóbbi nagyon pozitívan hat a hormonháztartásra, érdemes kipróbálnod!).

A JÓ szexhez nagyon fontos, hogy testben lélekben egyaránt el tudj lazulni, megtanulj befelé figyelni. Ez mind tanulható, gyakorolható, és ha a társad partner, akkor hidd el, hogy teljesen meg tud változni a szexuális életed. Tapasztalatból mondom. ;)

Ha egyszer rákapsz az ízére, és megtanulod élvezni, le se lehet állítani.

2016. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!