Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tegyük fel, hogy már sok éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegyük fel, hogy már sok éve együtt vagy valakivel. Elhagynád azért mert meghízott?

Figyelt kérdés
Például eddig nem volt se úszógumija,se pocakja de már van.
2016. okt. 7. 08:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon összetett probléma. Egyrészt az emberi test változik az idő előrehaladtával - mindenkié, kivétel nélkül. Nagyon naiv az, aki úgy megy bele párkapcsolatba, hogy azt hiszi, a párja ugyanúgy fog kinézni 10-20-30 év múlva is. Változik a bőrünk, a hajunk, és még a testalkatunk is.

A nőknél leginkább az első gyerek szülése változtatja meg drasztikusan a testet, de a férfiak esetében is vannak változások (hirtelenjében nem is tudnék olyan ismerősömet említeni, aki harmincas éveiben ne kezdett volna pocakosodni - még a legvékonyabbak is!) Szóval bizonyos mértékű testi változás nagyon is természetes. Egy érett ember képes tudomásul venni, hogy sem ő, sem a párja nem marad tini.


Másrészt lehetnek olyan változások, amelyek tényleg zavaróak. Például a nagy mértékű hízás fakadhat az eltunyulásból, elkényelmesedésből, ez ellen lehet (és érdemes is) küzdeni. Ha valaki egy legyintéssel elintézi a saját drasztikus változását, az semmibe veszi a párját, mert attól, hogy mi változunk, nem lehet elvárni, hogy a párunk ízlése is változzon.


Mivel én magam 40 éves koromra már rengeteg testi változáson mentem át (főleg a terhességeim következtében), ezért a párom testével szemben is toleránsabb vagyok. Ugyanakkor mindketten teszünk azért, hogy a változások még elfogadható mértékűek legyenek (egészségügyi szempontból is).

2016. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Élvezném a jó kerek seggét;)
2016. okt. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak ezért biztos, hogy nem! Főleg sok év után, mert akkor csak szeretem!

Segítenék neki lefogyni, motiválnám, érzékeltetném vele, hogy úgy vonzóbb lesz és nem azt, hogy most nem az! De nagyon igaz, hogy időben kellett volna szólni és nem amikor már addig jutott, hogy elhagynád!

2016. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Nem. A hízás legtöbbször egy indikátor, hogy valami nem ok. Lehet szervi és lelki eredetű. Tudnám, hogy baj van. És odafigyelnék rá, a végére járnánk, hogy mi a gond, és segítenék neki, hogy visszataláljon a régi egyensúlyhoz.
2016. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem. Inkább rávenném, hogy sportoljunk, étkezzünk másképp.
2016. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Vicces, mert én is és barátom is elhízott eltérő időszakokban. Mindkettőnknél sajnos egészségügyi ok volt a háttér, és nem a belefér kategória volt a súlyfelesleg.


Mi ezt átbeszéltük, és segítettük egymást, azóta én már egészen lefogytam, ha nem is az eredeti méretre, de közel, ő még halad. Mindketten edzünk és tudjuk, hogy ez kritikus pont, leginkább egészségügyi okok miatt, nem is a kívánatos külső miatt. Szóval nem, nem hagytuk el egymást, de kijelentettük, hogy ez ellen mindenképp tenni kell. Szerencsére a párom rendkívül kitartó és támogató, én örülök, hogy mellettem volt, mert lelkileg is megterhelő volt. Remélem ő is így érzi, neki sem volt könnyű időszaka.

2016. okt. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!