Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzem azt, hogy sohasem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem azt, hogy sohasem fogok boldog családban élni?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok (írhatnám,hogy férfi,de nem érzem magam annak)

Anyukámat korán elvesztettem, rákos volt, ami önmagában is megviselt gyerekként.

15 éves voltam amikor meghalt.

Apám alkoholista volt, már ő sem él.

Két testvérem van, de a családi házban egyedül élek, dolgozok.

Eddig összesen két barátnőm volt, egy 7 hónapos kapcsolat, és egy 3 hónapos.

Mindannyiszor addig vártam, amíg nem éreztem biztosan,hogy a lánynak tetszem (és mindig túl sokáig vártam, nem voltam határozott)

Az utolsó kapcsolatom 2 éve ért véget, azóta semmilyen formában sem voltam lánnyal, mert nagyon félek az elutasítástól, egyáltalán nem merek kezdeményezni.Ráadásul nagyon féltékeny is vagyok az önbizalomhiányom miatt.

A szakítások megviseltek, mindent magamra vettem, és kevésnek éreztem magam mindvégig.

Viszont általánosságban jól is érzem magam egyedül (főleg mert így nincs miért féltékenynek lennem), de azért legbelül vágyom rá,hogy legyen valakim, és sokszor nagyon egyedül érzem magam, gyakran depressziós hangulatom van, de ettől függetlenül szeretek élni.

Néha annyira magányos vagyok,hogy sírni is szoktam, de ezt senkinek sem mondom el, még a legjobb barátaimnak sem (2 legjobb barátom van, az egyikük lány)

A külsőmmel többé-kevésbé elégedett vagyok, nem tartom magamat csúnyának, de azért az "álompasi"-tól is messze vagyok.

Sajnos nagyon introvertált ember vagyok, megspékelve egy jó kis üldözési mániával. (gyakran érzem azt,hogy kibeszélnek, nem kedvelnek, és csupa negatív jelzőt aggatnak rám -pl. a munkahelyemen)

Inkább emiatt vagyok introvertált is.

Továbbá túlságosan adok a külsőre, igyekszem márkás, és drága ruhákat viselni, és például anyukám után örököltünk a testvéreimmel fejeként 10-10 millió forintot.

Én a pénzem feléből egy valamikor több tízmilliós nagy autót vettem, amire sokáig büszke voltam, mert nem sok 21 éves járkál ilyen autóval, és hiába több mint 10 éves kocsi, így is megnézik, dicsérik, ezáltal növekedett a kevés önbizalmam.

Persze már rájöttem,hogy semmit sem ér, mert attól még ugyan úgy egy pancser vagyok.

Ráadásul a ház is eléggé leromlott, hisz amióta anyukám beteg volt, nem igen lett rá költve, szóval hazajövök a szuper autómmal, a drága ruháimban a putrimba, és ülök a gép előtt, azon siránkozva, miért vagyok én ilyen?

Ez az autó, meg a ruházat is csak a külsőség, ebből látszik a legjobban,hogy mire adok, de szégyellek bárkit is idehozni a házamba.


A fizetésem jelentős részét a kocsimra költöm, mert az valamilyen szinten boldoggá tesz,hogy itt van, fenntartom,szép és jó, és persze nem olcsó fenntartani sem, az alkatrészárak is az egekben, de úgy vagyok vele,hogy legalább ennyim van.


Az a legnagyobb baj,hogy nem félek attól,hogy valaha is lesz valakim, nem ismerkedek, nem igazán járok közösségbe a megszokottakon kívül.

Sokszor gondoltam már arra,hogy az a sorsom, hogy lesz ilyen-olyan kocsim, kicsit felhozom a ház színvonalát, és itt fogok meghalni öregségemre egyedül, és csak az jár majd a fejemben,hogy miért szúrtam el mindent fiatalon.

Azért is írok ennyit az autókról, mert szeretem a kocsikat, mindig is fontos volt számomra az autó, és a sztereotípiákkal szemben még csak nem is a férfiasságom kompenzálom, mert azzal nincs gond.


Összességében úgy érzem mindenem megvan ami felkeltheti egy nő érdeklődését, ápolt külső, olyan amilyen házam, jó kocsi, még pénzem is van alapvető dolgokra (pl. elmenni ide-oda), meg az örökség megmaradt része félretéve, a testalkatommal sincs gond, és belül meg egy nagy nulla vagyok, egy antiszociális idióta.

Egyszerűen sehogy sem tudok változni, hiába látom a hibáim, hiába minden külsőség, nem érek vele semmit.

Jártam már pszichológusnál, de sajnos nem éreztem eredményét, ideig, inkább óráig máshogy láttam a dolgokat, de mindig visszaestem.


Akkora gátak vannak benne,hogy nem tudom azt megtenni,hogy elmegyek bulizni, és felszedek valakit, mert egyszerűen nem menne.


Nem tudom, mit tehetnék, hogy ne így éljek?Lehet egyáltalán ez ellen tenni?


2016. okt. 20. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs elég önbizalmad, ugy állj a dolgokhoz, hogy nem baj ha nem sikerül kialakitanom egy komoly kapcsolatot, de ismerkedem és adok lehetőséget magamnak. Most ha ismerkedsz lehet hogy sikerül és boldog leszel, ha viszont nem ismerkedsz akkor csak magányos leszel.
2016. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fish1 ***** válasza:

Igen, önbizalomhiány. Ezt növelni csak sikerélményekkel tudod. Legyen az az életed bármelyik területe. Mikor volt utoljára sikerélményed, mikor léptél ki utoljára a komfortzónádból?

Az első válaszoló is jó dolgot írt, szerintem gondolkozz el ezeken.

2016. okt. 21. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ki kéne találni hogy mit szeretnél igazán. Lehet el kéne adni a házat és venni egy lakást. A magányt közösségekkel lehet áthidalni. Mit szeretsz csinálni? Mindenre vannak már társaságok. Amit szeretsz azzal kell foglalkozni. Persze úgy, hogy mások is azt csinálják... Ilyesmire gondolok.
2016. okt. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is nagyon sokáig rettenetesen éreztem magam. Nekem nem haltak meg a szüleim, de állandóan azt hallgattam hogy csórók vagyunk és nincs pénzünk semmire (pedig nem voltunk csórók). Ha valamin változtattam volna, azonnal lebeszéltek, hogy gondolom, hülyeség, törődjek bele abba ami van. Közben a húgomat abban látta a megoldást hogy "gazdag" pasikat szed fel, és mindig őt éljenezték. És a barátnői is ezt csinálták. Én meg néztem hogy egyedül fogok megrohadni.

Aztán egy-két nőügy után elkezdtem helyre állni, bár valamennyire még megvannak a régi gondolataim.

Neked valahogy a magaddal kapcsolatos rossz érzésektől kellene megszabadulnod. Költözz el vagy kezd el rendbe hozni a házad. Ha putrinak néz ki, az sok nőt elijeszthet. Kellene neked valami hobbi az autón kívül, meg valami sport ami leköt. Én pl. futni járok, nekem ez jön be, mindig kitisztul a fejem. Munka mellett nekem van egy 100 lakásos ház aminek a közös képviselője vagyok, azért vettem át hogy leromlott állapotból felhozzam. Ebben a legtöbb ember támogató és sokan elismeréssel vannak. Próbálj valamit csinálni ami elismerést, sikerélményt hoz.

2016. okt. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!