Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg csak viccből nevez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg csak viccből nevez butának?

Figyelt kérdés

Mikor a barátommal még nem voltunk együtt, folyton azt hangoztatta, hogy imádja a gondolkodásmódomad, és ahogyan a dolgokról beszélek. Az intelligenciámmal újra és újra lehengerlem.

Viszont amióta együtt vagyunk (2 hete), néha elkapja valami, és tiszta dilis lesz. Mindenen röhög, és egyfolytában poénkodik. Ilyenkor olyanokat is mond, hogy egy cső kukorica is okosabb nálam, stb.

Eleinte nevettem rajta, mert tudtam, hogy nem mondja komolyan. Viszont egyre gyakoribbak lettek az ilyen beszólásai, és elkezdtek rosszul esni. Végtére is minden viccnek a fele igaz...

Szóval szóltam neki, hogy rosszul esik, hogy ilyeneket mond. Az volt a válasza, hogy dehát tudhatnám, hogy nem mondja komolyan, hiszen az elején annyiszor elmondta, hogy az eszemmel fogtam meg.

Szerintetek ha ennyit poénkodik ezen, tényleg így gondolja?

Vagy ha nem, miért pont ezzel viccelődik mindig?



2016. okt. 29. 08:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem ismerlek, nem tudom biztosra mondani, de van egy elméletem.

Lehet, hogy alapból naivnak gondolt a kapcsolat előtt és ez tetszett meg neki. Ezért most hogy összejöttetek, ki tudja fejteni, hogy igazából mit gondol, mert "úgysem fog neked a naivságod miatt leesni". És valóban, nem hazudik ehhez mérten, mikor ezt mondja: dehát tudhatnám, hogy nem mondja komolyan, hiszen az elején annyiszor elmondta, hogy az eszemmel fogtam meg.


Ha nem erről van szó, akkor pedig határozottan állj ki amellett, hogy téged zavar, hogy így áll hozzád és változtasson ezen a poénon, mert számodra inkább megalázó, mint vicces.

2016. okt. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem feltétlenül.


Valószínűleg, hogy kompenzál. Főleg olyankor szokott előfordulni, ha mondjuk még középiskola/fősuli elején ismerkedtek meg, aztán az egyik mondjuk elvégzi az iskolát, a másik nem, vagy akár csak annyi történik, hogy látványosan jobban megy az egyiknek.


Ilyenkor kezdődik az, hogy nem segíti a párját, hanem elkezdi ócsárolni, hogy bizonyítsa, ő sem ér kevesebbet, ő is legalább olyan okos.


A pár erre általában vagy szakít, vagy elkezdi a másikat ajnározni, hogy igen, tényleg ő az okos, alámegy a kapcsolat érdekében...


Ez utóbbit tette meg anyám, aki 30 éven át hallgatta apámtól, hogy milyen hülye, hogy annyi esze van mint egy kaktusznak, és még adta is apám alá a lovat, mert úgy érezte, hogy apám csak fél, hogy lenézik, pedig a valóságban apámnak érettségije volt, anyám pedig lediplomázott, sikeres karriert épített.

2016. okt. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem viccből: bántásból. Főleg akkor, ha egyébként tényleg tisztában van vele, hogy nem vagy az.

Ennyi önismerettel pedig már rendelkezned kéne, hogy tudd, igazat mond-e, ha butának nevez.


Te már szóltál, hogy rosszul esik, és ennek ellenére folytatja. Ez viszont bunkóság. Az a kérdés, hogy meddig akarod hagyni, hogy a pasid bunkózzon veled? Ha sokáig eltűröd tőle, és nem hajítod ki, akkor tényleg nem az eszedért szeret.

2016. okt. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem zavarban van, hogy okosabb vagy mint ő. Van eszed ő meg kb. ennyit tud hozzászólni a témához. Vagy tényleg okosabb nálad egy cső kukorica de az ilyen nőket max megdugják és kész, akkor meg minek van veled? Szóval ezt kétlem. Szerintem valami olyasmi lehet, mint amikor beleszeret valaki egy csinosabb lányba, aztán mikor már együtt vannak nem "engedi" hogy csinosan öltözködjön mert fél hogy "elszeretik" , illetve megpróbálja leépíteni az önbizalmát.
2016. okt. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Elég infantilis dolog, ha "nem mondja komolyan" akkor akár abba is hagyatná - főleg, ha kéred.

Kompenzál, le akarja törni az önbizalmadat, értetlen ki pöts, adj neki 3 napot, ha egyszer is előhozza, akkor csá!

Én 2 perc alatt felfogom, ha olyat teszek, amit a kedvesem nem szeret, és akkor nem csinálom többet, akármilyen poénosnak is gondolom.

2016. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Előttem már leírták a két lehetséges verziót.


Sterinted inkább nagyon butának, vagy okosnak szoktak tartani téged az emberek?

Ettől függ.

2016. okt. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ameddig meg akart nyerni magának addig dicsért.

A dicséret teljesen mindegy, hogy az intellektusodra vonatkozik vagy a kinézetedre, tipikus manipulatív gyerek aki "húzd meg ereszd meg-et" játszik veled, hogy magad se tudd, most tulajdonképpen mi is az ábra.

(érzelmi bizonytalanságban tartás) Ha most próbálsz neki jobban bizonyítani, hogy mégis tudsz te, - akkor az ő játékát játszod.

Mindenesetre ez az attitűd romboló, és én is azt mondom ha most nem áll le vele akkor inkább mondjál neki búcsút, minthogy összezavarodva azon agyalj, hogy most okos vagy -e (szerinte!) vagy nem.

2016. okt. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lehet csak a többi csajához képest tart okosnak, magához butának.
2016. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj hozzá tagoltan és lassan, úgy mintha egy 5 éveshez beszélnél. :D


Mondani valód közben szúrjál be olyanokat, hogy " figyelj, próbálom úgy mondani, hogy te is megértsd..." vagy "ez nehezebb lesz, mint hittem...", " nem hiszem, hogy ezt igazán meg tudnád érteni, inkább hagyjuk" - közben komoly de segítőkész fejet vágj, a tenyeredet tárd ki.

2016. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az én exem is ezzel "poénkodott", folyton lebutázott, aztán kiderült, hogy nulla önértékelése van. A való életben sokkal jobban helytálltam mint ő, mindig feltaláltam magam, megoldottam a dolgokat, ő inkább "félrerakta"; az tény, hogy lexikálisan sokkal többet tudott nálam, de az nem is került szóba napi szinten.

Szóval ne aggódj Kérdező, nem veled lesz a gond.

2016. okt. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!