Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom az utóbbi hónapokban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom az utóbbi hónapokban nagyon elkezdett inni, hogyan segithetnék rajta?

Figyelt kérdés
Heti 4-5nap is van hogy iszik esténként munka után és sajnos vodkát,pálinkát.Nagyon ritkán sört..kezdek nagyon aggódni érte.Nem tudom mit tehetnék..közeli hozzátartozója halt meg pár hónapja,én ennek tudom be a dolgot ,de ettől független nagyon aggódom
2016. okt. 30. 08:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem részegre issza magát,de napi fél üveg elfogy és nem tesz jót az egészségének.Nem részeg,nem durva,nem goromba.Azért aggódom mert az egészségének árt vele
2016. okt. 30. 08:55
 2/6 Kóboráramszelidítő ***** válasza:
53%

Mindenképp a lelke mélyére kellene ásnod. Ha valóban a párod, akkor ez könnyen megoldható.

Megértés hiányban szenved, az alkohol homályosítja ezt az érzést.

2016. okt. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De tudja h en mindenben mellette allok...de sajnos vannak olyan harcok amiket neki kell megvivnia a lelkeben.de nem ez a megoldas:(
2016. okt. 30. 09:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy alapból egy ilyen jellem volt, de ez a törés ezt felerősítette, kihozta jobban belőle. Ha valakit törés ér, nem kezd egyből inni. Szerintem inkább most került felszínre az igazi énje. Ez a heti 4-5 nap nem normális dolog. Beszélj vele, hogy nem normális ez a hozzáállása és ha így folytatja nem lesz jó vége semmilyen szempontból.
2016. okt. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Titusztitusz ***** válasza:
Rajta nem segíthetel sehogyan sem...Csakis MAGADON...Mégpedig azzal,ha MINNÉL HAMARABB OTTHAGYOD az illetőt...Mert ha nem fogod ezt tenni,akkor még néhány év,és MINDKETTŐTÖK ÉLETÉT tönkre fogja tenni az egyre súlyosbodó alkoholizmusa...Aki már elindult lefelé egy ILYEN lejtőn,onnan már nincs visszaút...SZÁMTALAN PÉLDÁJÁT LÁTTAM MÁR a te álltalad leírt hasonló eseteknek sajnos...
2016. okt. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak nincs feltétlen igaza. Nagyon függ attól, hogy MIÓTA? A leírásod alapján nem régóta (hónapokban mérhető, maximum... ugye?) akkor még nem visszafordíthatatlan alkoholizmus. Meg az se mindegy, mennyi idős.


Mielőtt kijelentjük, hogy de márpedig aki iszik sose hagyja abba, itt vagyok ellenpéldának, több mint két évig ittam, heti 5-6x, ebből 2-3x rendesen részegre, havi 1-2 blackout. Az egész azzal kezdődött, hogy történt valami. Aztán azzal lett vége, hogy történt valami más. Azóta kb évente 2-3x iszok sört, akkor is csak 1-2-t. Elmegyek koncertre, fesztiválra és elvagyok az alkoholmentessel. Itthon van 2 üveg sör vagy fél éve, mindig megbeszéljük, hogy jövő héten megisszuk, de elmarad. Már tudom mit csinál velem, semmiképp sem kezdeném újra. Mindegy, mi történik, nem megoldás.


Ha erre valaki ráébred (nem külső nyomásra, ráébresztésre.. úgy nem megy), akkor teljesen abba lehet hagyni. Szerintem bármilyen függőséget. Egy ex-barátom 8 év után egyik napról a másikra hagyta abba a cigit. Vagy 6-8 éve, huszonévesen, pedig nála még nem jöttek elő azok az egészségügyi problémák, amik miatt sokan rá szoktak ébredni, hogy most kell letenni. Szóval lehetségesnek lehetséges.


Hogy te mit tehetsz? Nem cseszteted és adsz neki alternatívát. De csak amikor úgy látod, hogy akár vevő is lehet rá. Egy darabig hagyd, ha nem árt senkinek. Ha ez már 1-2 hónapja tart, akkor megvolt az 'egy darabig'.


tl;dr

Találni kell neki valami mást, amivel lekötheti magát úgy igazán. Ha van valami hobbija, régi vágya, amit szeretne, de sose engedtétek meg magatoknak, akkor ajánld fel neki, hogy szűkebbre húzzátok a nadrágszíjat és beruháztok rá. De ne erőltesd rá, csak vesd fel. Ha nagyon ügyes vagy, el tudod érni, hogy az ő ötlete legyen, de ha nem vagy jó ezekben a játékokban, akkor tisztán ajánld fel neki.


Hosszútávon persze ez nem megoldás, az alap problémát nem oldja meg. De az egészségügyi részét igen, tehát ha később is oldódik meg, kisebb lesz a maradandó károsodás, amit ezzel okoz magának... Hogy az alap problémát hogy tudod megoldani, azt nem tudom, egyelőre nem éltem ebben, nem is tervezem a közeljövőben. Szóval csak remélem, hogy találsz majd megoldást.

2016. okt. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!