Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A feleségem egyre jobban...

A feleségem egyre jobban elhanyagolja magát, én pedig egyre rosszabbul érzem magamat a házasságunkban. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk házasok, előtte 2 évig jártunk. Egyetemi edzőteremben ismerkedtünk meg. 10 éve még nem volt akkora fitnesz-mánia, mint most, de az egészséges életmódról, a sportról nagyon hasonlóan gondolkodtunk. Ő is szorgalmas volt nagyon a tanulmányokban és a munkában is, én is. Sokáig mi voltunk azok, akiket megnéztek a strandon, és akit az elhízott emberek gyűlöltek mindenféle ismeretség nélkül :)


Az utóbbi 1 évben azonban a feleségem teljesen megváltozott. Felszedett magára kb 15 kilót, otthagyta a munkahelyét egy jobb állás miatt (ami végül nem jött be), teljesen elhagyta magát. Én takarítok, gyakorlatilag már én vagyok a háziasszony is amellett, hogy napi ~10 órákat dolgozom. Ő csak a tévé előtt ül, zabálja azokat a kajákat, amiket 2-3 éve meg sem ettünk volna. Leültem erről beszélgetni vele, ő úgy érzi, hogy túlreagálom az egészet, meg nem fog elmenni nettó 100-ért dolgozni sehova. Ez a mentalitás NAGYON nem azé a nőé, akibe beleszerettem. Én este érek haza, megcsinálom a kaját, elmegyek edzeni, sohasem voltam még ennyire jó formában, míg a feleségem egész nap "pihen" és nem csinál semmit. Egyre kevésbé kívánom testileg is.


Mégis mit kéne tennem?


2013. febr. 13. 18:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem depressziós? Vagy más lelki vagy pszichés gond?
2013. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
És eddig még nem merült fel, hogy orvoshoz forduljon vagy más, mentális szakemberhez? Ha a Társad, nyilván tisztában vagy vele, mi ütötte ki ennyire. Nem beszéltétek meg ezt? A nem sikerült karriernek nyilván kulcsszerepe van a történtekben... próbáltál segíteni neki?
2013. febr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
49%
En no vagyok de en is elitelem az ilyet.Ha otthon van egesz nap az a minimum h foz meg takarit mire a ferje hazaer.Az meg h nem akar elmenni 100 ezeret dolgozni arra meg azt tudom mondani h elvan kenyelmesedve es valoszinu h nincs raszorulva arra a 100 ezerre azert ez igy kenyelmes neki h Te mindent megcsinalsz.Mindenkepp beszelj vele es legy hatarozott h ez igy nem megy tovabb.15 kg meg az eleg sok foleg ha teged zavar akkor azt is mondhatnad neki finoman h dragam kicsit teltebb vagy vagy valami....csak azt nem ertem h ot miert nem zavarja???
2013. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Eléggé megviselte az állása elvesztése, teljesen kiborult, de az első pár hét után úgy tűnt, hogy elfogadt a dolgot. Akkor még nagyban keresett is állásokat, csak 1-2 hónap sikertelenség után "adta fel". Már ez furcsa volt számomra, mert pont ő volt az a nő, aki mindig "ment előre", határozott volt, céltudatos és magabiztos.


Próbáltam vele beszélni erről, említettem neki, de folyamatosan azzal hárít, hogy csak beképzelem a dolgot, "neki nincs semmi baja". Erőszakkal mégsem rángathatom el egy pszichológushoz...

2013. febr. 13. 19:07
 5/27 A kérdező kommentje:
#3: teljesen igazad van. Ma este el fogok beszélgetni vele alaposabban.
2013. febr. 13. 19:10
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

És azon kívül hogy be van zárva a 4 fal közé csináltok programokat közösen? Vannak barátai? Eljár/tok azért szórakozni vagy bárhova?

Tanulni nem akar valamit? Vannak céljai?

Ezek fontosak,és míg nem ismeri be hogy gondokkal küzd addig sajnos nem fog elmenni orvoshoz,de te is segíthetsz neki!

2013. febr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
Lehet addig-addig hajtotta magát, hogy testileg-lelkileg kimerült.
2013. febr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
57%

Ultimátum: vagy összekapja magát (akár egyedül akár segítséggel) egy hónapon belül vagy szétválnak útjaitok. Ne, még ne pontozzatok le kedves "Fogadd el őt úgy ahogy van" hozzászólók, hadd magyarázzam el miért.


"ő úgy érzi, hogy túlreagálom az egészet, meg nem fog elmenni nettó 100-ért dolgozni sehova."


Vagyis munkaképes, elmehetne dolgozni hogy ő is beleadjon a közösbe (ahogy az fair lenne) de inkább lóg a párja nyakán, ergo kihasználja. (Az hogy a külsejére se ad az sajnos csak a kisebbik gond) Ilyenkor igenis meg kell pedzegetni a válást, ha meg ettől se szedi össze magát (akár segítséggel) akkor tényleg elválni, ugyanis ha ez így megy tovább akkor is válás lesz a vége, csak sokkal több idő után (amit nem fogsz visszakapni soha).

2013. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
70%

Hát akkor biztosan a kudarcok tették taccsra. Sorstársak közé kéne járjon, hogy fel tudja dolgozni ezt, pl. más munkanélküliek közé, munkaerőpiaci programba, álláskeresési tréningekre, munkaügyi tanácsadóba, stb. Az is aktivitás.

És visszatérni a régi kerékvágásba, fix időben fitnessórára, vagy a saját maga által választott foglalkozásokra.

2013. febr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem depressziós, pont ők szokták mondani, hogy áh semmi bajuk. Nem ismerik be maguknak sem, nem veszik észre. De ahogy leírod, tuti ez van, mert ha előtte totál más volt, akkor csak úgy nem változik ennyit valaki. Biztos úgy tűnik, hogy beletörődött a helyzetbe, de közben meg az evéssel nyugtatja magát. Sajnos én is voltam ilyen helyzetben, illetve még most is vagyok, és nagyon nehéz. Marha sok akaraterő kell ahhoz, hogy leálljon az evéssel, mert úgy érzi, hogy az nyugtatja csak meg (én legalábbis így voltam vele). Remélem, sikerül megoldani!
2013. febr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!