Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sokszor mondják, hogy azért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokszor mondják, hogy azért van kevesebb kapcsolatban élő ember manapság, mert nagyobb az anyagi önállóság. Egyetértesz ezzel?

Figyelt kérdés
2016. nov. 6. 22:37
1 2
 1/14 Noblesse Oblige ***** válasza:
90%

A társadalom is teljesen átalakult. A ma emberének már más elvárásoknak kell megfelelnie, mint régen. És a szokások is megváltoztak. Régen a házassági egy gazdasági közösség volt. Így a nőnek össze kellett tartani a háztartást. És szülni. A férj volt a kenyérkereső. Sok esetben nem a szerelem, szeretett tartotta össze a kapcsolatokat, hanem kényszer. Össze választották a szülők a vagyon alapján a két fiatalt. Az eskü a sírig szólt, és a válást meg kinézték.


Ma pedig mienk a feladat, hogy megválasszuk életünk párját de a feladat cseppet sem egyszerű! Már nem gazdaságilag kell jól járni vele, hanem emberileg is ki kell jönni vele, vonzó legyen, fejlődjél mellette, az alap értékrendek egyezzenek, és kb. a céljaitok is (vagy legalábbis egyik segítse a másikat).


Szerintem alapból nagyon nehéz normális párt találni, akár férfi vagy akár nő. Sok a sekélyes, a társkeresést csak játéknak felfogó, vagy épp szexpartner kereső, egónövélő, vagy aki csak azért akar mert nincs jobb. A házasokról ne is beszéljünk, akik szeretőt keresnek... szóval a szingliket még hígítják ezek a rejtett gyöngyszemek is...


Szóval alapjáraton baromi nehéz megfelelő embert találni, akivel megoszthatod az életed és nem használ ki nem támad hátba, és nemcsak szerető, hanem társ is. Aki pedig megtalálja, az borzasztó szerencsés.


Épp ezért az évek előrehaladtával ezért hisz az ember egyre kevésbé abban, hogy létezik ilyen személy, és éri be azzal inkább amit sikerül a végén a zavarosból kihalászni.

2016. nov. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Az utolsó mondataiddal nem értek egyet(bár nyomtam a zöld kezet)..., inkább akkor egyedül.
2016. nov. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek az első kommentelővel. Hihetetlen "szerencse" kell ahhoz, hogy megtalálja az ember a hozzáillőt.


Sok a felszínes, anyagias ember. Ha pedig találsz egy normális embert, esetemben lányt, akkor pedig jön az, hogy nem jössz be neki :) :)

2016. nov. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Szergej55 ***** válasza:
Én azt mondom, ne életünk párját keressük, mert rá fogunk pacsálni az álmodozásra. Nem azt sugallom, hogy érjük be valakivel, aki mellett egyáltalán nincs semmi keresni valónk, de nem kell túlfújni ezt a dolgot, ha van valakid, aki mellett jól megvagy, szeretitek egymást és nem különböztök sok mindenben, már lehet, hogy nyert ügyed van. Ez is épp elég kihívás.
2016. nov. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A mai kor nem alkalmas erre az ókonzervatív rendszerre mint ami régeen volt. Jó elcseszett lett az Y generáció. Sajnos én is ebbe születte, Mindegyiket agyondícsérik, cssak ezt fikázzák mindenhol. Miért mindig a legszarabba kerülök?!
2016. nov. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek kedves Szergej. Nincs tökéletes ember, én sem vagyok az, a másik sem az. De a nagy kérdés, hol a határ? Hol van az, amikor már megalkudsz? ....


(1- es válaszoló utolsó mondatai kőkemény megalkuvást sugároztak.)

2016. nov. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Noblesse Oblige ***** válasza:

Az ideális kapcsolat pont az, ahol a flúgotok passzol egymással. Mindenkinek van valami hülyesége, ami a legtöbb embernek zavaró, de a társaddal meg pont passzoltok ebben.


Az viszont tény, hogy a sok sok sikertelen próbálkozás vagy befuccsolt kapcsolat pont a reményt adatja fel velünk. (legalábbis elég sok kérdésben köszön ez vissza)

2016. nov. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7


Sajnos ez így is van.

2016. nov. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Végül is igazad van. 25 éves vagyok, és azt vettem észre, hogy az anyagiakban nagyon nagy a szórás a velem egyidősek között. 20-25 évesen van aki még nem dolgozott, van aki még iskolába jár, vagy munkanélküli, vagy dolgozik, de minimálbérért, vagy jól keres, de semmire nincs ideje, arany középút, aki közepesen keres, van szabadideje, és emellett társkánt is tud funkcionálni nem igazán van. Van párom, de jóval idősebb, és pont azért lett idősebb párom, mert ő van hasonló szintem az anyagiakban, mint én, e mellé nincs elszállva magától és nem egy menő huszonéves hülyegyerek. Pedig pár éve az én korosztályomban nézelődtem csak, de hiába.
2016. nov. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen. Ahogy egyes is jól írta, régebben rákényszerültek az emberek a házasságra, hiszen az egy gazdasági közösség is egyben. Ma már dönthetek úgy, hogy szabad akaratomból nem kezdek párkapcsolatba, házasságba. Egyszerűen nem kényszerít rá az anyagi helyzetem (persze párban most is könnyebb).
2016. nov. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!