Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek milyen mértékben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek milyen mértékben felelősek a barátok a párkapcsolatok, házasságok széteséséért?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy amikor probléma van, és azt az ismerőseiddel beszéled meg, aztán azok véleménye jó vagy rossz irányba befolyásol. Mennyiben köszönhető a kapcsolatok szétesése a barátok ráhatásának?
2016. nov. 8. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Semennyire.

Ha valaki annyira önállótlan, hogy a barátok/ismerösök döntenek helyette, ott a kapcsolatnak eleve nincs jövöje.


Egy kapcsolat két emberröl szól, ha ök normálisan állnak egymáshoz, akkor kivülálló nem tud semmit rontani rajta.

2016. nov. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem érett, felnőtt személyiség nem a barátaitól-ismerőseitől kér tanácsot, hanem házon belül rendezi az ügyeit. Amikor én barátokhoz fordultam, akkor már rég rossz volt.


Én pedig nem is vagyok hajlandó tanácsot adni vagy véleményt mondani, nem láthatok bele két ember kapcsolatába.


Az emberek jelentős részének a fejében viszont elég nagy zűrzavar van, ezen viszont a további zűrzavaros baráti tanácsok sem segítenek...

2016. nov. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem konkrét tanács kérésre gondolok. Kötetlen beszélgetés keretein belül elhangzott vélemények befolyásoló hatásaira és azok következményeire inkább.
2016. nov. 8. 16:42
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Na jól van, de hát látod, hogy a második válaszoló egy sztár, akinek nincs szüksége tanácsadásra, mert mindig, mindent átlát, köztük a saját hibáit is, na persze.:D


Kérdésre válaszolva, elég változó.

Nekem a környezetemben volt már rá példa, hogy valaki előadta a sztorit, aztán a beszélgetés végén rájött, hogy hoppá, mert külső szemlélőként észrevettünk egy kis turpisságot(nem megcsalás).Vagy vannak a női barátnők, akik irigyek.Vagy a férfi barátok, akik húzzák a nőzés felé.

2016. nov. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Én kényszerűségből fordultam barátokhoz mert az exemmel képtelenség volt kommunikálni. Nem ők voltak a "hibásak" hogy szétmentünk de tény hogy mindenki egyformán látta őt hogy reménytelen eset; akármit kérdeztek tőle ők se kaptak egyenes választ.
2016. nov. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
100% - a párkapcsolat tagjainak felelőssége - családtagok és ismerősök felelőssège - környezeti tényezők közrejátszása - egyéb tényezők (kivéve barátok)
2016. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Semennyire.


Normális barátok legfeljebb abban segítenek, hogy felnyissák a szemed, hogy ezt már rég abba kellett volna hagyni.

Van, hogy egy kívülálló másképp lát dolgokat, vagy ad olyan ötletet, ami neked nem jutott eszedbe. De az mindig a TE döntésed, hogy melyik tanácsot fogadod meg, és mit engedsz el a füled mellett!

2016. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagyok sztár, egyszerűen az a tapasztalatom, hogy amikor én személy szerint a barátaimmal beszéltem meg a problémákat, akkor már inkább csak visszaigazolásra vártam, hogy az a kapcsolat tényleg egy kalap sz.t sem ér. Ezt persze megkaptam tőlük és segített továbblépni, de nem rajtuk múlt a kapcsolat megromlása.

Én pedig azért nem adok tanácsot, mert két ember kapcsolata az ő ügyük. Ennyi. Éppen hogy nem tekintem magam sztárnak, ha az lennék, nyilván azonnal meg tudnám mondani nekik a tutit, de nem tudom.

A saját kapcsolatomban meg évek óta az működik jól, hogy ha valamilyen problémám van, akkor nem magamban tartogatom vagy barátnőkkel variálok rajta, hanem megkérdem az illetékest...


Jó kapcsolatot nem hiszem, hogy "barátok" szét tudnának rombolni. Kérdés milyen barát az, aki ezt megpróbálja. Rossz kapcsolatnál meg - mint írtam - szerintem maximum felgyorsítják a külső vélemények a szakítást.

2016. nov. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én egyébként még nem találkoztam ilyen esettel, de el tudok képzelni ilyen szituációt, szóval szerintem olyan 10%
2016. nov. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én igyekszem objektív tanácsot adni, ha kérdeznek. Sosem csak a pár ellen/mellett, hanem mérlegelem az adott helyzetet és segítek, ha kérik. Általában így van fordítva is. Én például legutóbb barátnőmnek azt javasoltam, hogy egy öt éves kapcsolat szerintem megérdemli, hogy ellaposodás után mindkét fél megpróbálja kicsit újraéleszteni, de ehhez mindketten akarniuk kell. Nem mondtam hogy dobja a srácot, vagy hogy maradjon vele, ő a tanácsomra megpróbálta rendbe hozni a dolgokat, de végül pont így jött rá, hogy egyedül maradt ebben. És emiatt mentek szét.


Ezek a tanácsok szerintem nem befolyásolják igazából sehogy a dolgok alakulását, maximum katalizátorok a történetben.

2016. nov. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!