Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a párodról van szó mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párodról van szó mennyire kell (lehet) adni egy közel felnőtt gyerek véleményére?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek akinek van már tapasztalata az ilyesmiben.Párommal együtt éltünk,igaz már kétszer szakítottunk és többször voltak csendes,sértődős viták.

A lényeg,talán van olyan ember akivel sokkal jobban meglennék,de őt esetleg nem tudnám szeretni,nem találnám vonzónak.Mivel én is hibás voltam a veszekedésekben,és tudom hogy senki sem tökéletes,ezért úgy döntöttem hogy újból összejövök volt párommal akit még mindig szeretek és ő is engem.És itt jön az egyik probléma.

Van egy majd 18 éves lányom,aki nyilván végignézte a tökéletesnek nem mondható kapcsolatunkat.A problémák nem voltak látványosak,nem is hallhatta mi a baj,ezért téves következtetést is levonhatott párom jelleméből.

Azért nyilván van olyan amit talán jobban lát mint én,annak ellenére hogy sokat nem kommunikáltak.

Most mondtam neki hogy kibékültünk és eljön újból a párom,találkozunk.Persze eleinte ritkábban szeretnék,fokozatosan.A lányom azt mondta őt ez igazából nem érdekli.Később mégis volt egy reagálása ami aggaszt.Azt mondta akkor jön az a "csicska"? Csodálkoztam miért nevezi annak,kérdeztem is az okát,mit jelent ez neki.Valami olyasmit mondott hogy "papucs",tehát úgy ugrál ahogy én fütyülök.

De hát párom nem is ilyen.Éppen fordítva,az volt a baj hogy ragaszkodott ahhoz amit helyesnek tartott és ez kettőnk közt időnként eltérő volt.

Kérdésem az lenne mennyire kell figyelembe vennem 18 éves lányom véleményét,és mennyire lehet az reális? Ha szeretem a lányom igazodjak hozzá,vagy a szeretetem ellenére döntsek párom mellett? Éppen a lányom sem mondta hogy ne tegyem,csupán lesújtó véleménnyel van róla.

Szeretnék tanácsot attól akinek van ebben tapasztalata.


2016. nov. 18. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

"Kedves lányom. Tételezzük fel, hogy érdekel a dolog és van véleményed. Mit mondanál nekem ebben az esetben ? Érdekel a véleményed." Nem velünk kéne ezt megbeszélned. A lányod "konfliktust kerül" kérd meg, hogy beszéljétek ezt ki őszintén. Amúgy valószínű, hogy azért viselkedik így mert nem szóltál neki előre, csak tények elé állítottad. Igaz így nehezebb, de lehet ezt utólag rendezni. Üljetek le beszélni erről.

30/f

2016. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem értem miről nem szóltam a lányomnak.Éppen hogy szóltam egy héttel előtte hogy eljön.Nem itt lakásra,csak találkozunk.Csak fokozatosan szeretném újból kialakítani a kapcsolatot vel.

A lányom viselkedésileg még valamennyire kamasz,rendkívül kritikus.Kérdeztem miért mondja azt amit,válaszolt is a maga stílusában,hogy papucs a párom,azt csinálja amit mondok.

De mindegy is hogy milyen,mindenkinek van hibája.

Engem az érdekelne konkrétan mennyire hagyjak beleszólást a lányomnak a párommal kapcsolatban akkor ha a későbbiekben ismét egy lakásban kell lakniuk.

Tehát a gyerekemhez igazodjak vagy a saját választásomhoz?

2016. nov. 18. 11:10
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

"Tehát a gyerekemhez igazodjak vagy a saját választásomhoz?"


Csakis a saját választásodhoz, egy gyereknek ebbe nincs és nem is lehet beleszólása. Azt meg neked kell tudni, hogy valóban így gondolta-e a dolgot, vagy csak amolyan kamaszos fikázásként. Ha előbbi, akkor persze érdemes átgondolnod, mennyire igaz, de dönteni akkor is neked kell.

2016. nov. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,még annyi érdekelne hogy ha a későbbiekben együtt lakna lányom párommal és velem,akkor se vegyem figyelembe ha ez nem tetszik neki?

Ugyanis annak idején is volt ebből baj,láttam nem érezte magát szabadnak a lakásban mintha csak ketten lennénk,sajnos megszokta az egyedüllétet.

2016. nov. 18. 11:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyen felszavakbol nem kene kovetkeztetest levonni. Ha jo a kapcsolatod a lanyoddal, akkor nyilvan kikerheted a velemenyet, hiszen o is lenyegeben mar felnott no es vannak meglatasai. De ha kozli, h ez ot nem erdekli es ilyen megjegyzeseket tesz, akkor en azzal nem foglalkoznek a helyedben. Vagy ulj le vele es kerd meg, h fejtse ki, miert gondolja ezt es beszeljetek meg.
2016. nov. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem szimplán flegma reakciónak tűnik a részéről, tekintve, hogy indoklást sem adott meg különösebben.


Viszont ez nem egy kézzel lábbal tiltakozás, csak nem örül neki túlzottan. Szerintem szimplán hagyd rá, mondd el neki, hogy ha valami nem tetszik, azt mindig elmondhatja, de normális stílusban és te figyelembe fogod venni. Azért én nem sz.rnám le teljesen a véleményét, de egy ilyen nyegle válasz miatt nem is szakítanék a férfival.


Ne erőltesd a kettőjük közti kapcsolatot, úgy tűnik felesleges. Így is lehet nyugodtan élni.

2016. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2016. nov. 18. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem okkal mondja amit mond. Mivel lája, hogy hol együtt vagytok, hol mosolyszünet van, ezért rendezi le annyival, hogy őt nem érdekli. Én voltam már ilyen helyzetben, mint a lányod. Anyának apukám után csak egy kapcsolata volt, de az elég viharos volt. A pasashoz nem is szóltam 10 éven keresztül egy mondatot se, utáltam ha itt volt a házban, a lehető legkevesebb időt töltöttem vele egy légtérben. Ha anya rákérdezett volna, és érdekelte volna, hogy mi a bajom a pasassal, elmondtam volna. De mivel emberszámba se vettek, így kimaradtam belőle, szerencsére a pasas elment horgászni és utána vissza s jött, így lett megoldva a dolog. Szerintem egy beszélgetést megérne, hogy mi a baja a fickóval, benne van, hogy alaptalan hiszti, de mi van ha nem. Önálló ember, már majdnem felnőtt, van rálátása a dologra, csak nem kell elmenni mellette szó nélkül mondván, hogy a te kapcsolatod, nincs beleszólása. Amíg együtt él veled a lányod, addig sajnos vagy nem sajnos figyelembe kell venni őt is.
2016. nov. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

VAN köze a dologhoz, főleg, ha a pasi oda is költözne megint. Ez korábban se nagyon jött be neki.

Ha nem ilyen egyszavas szinten kommunikálnátok, biztosan meg tudnád, hogy mi áll az ilyen kiszólások mögött - oka biztosan van.

Én fordítva, simán elhajtottam azokat a nőket, akik szerintem nem voltak eléggé elfogadóak a fiammal. Szerintem jól tettem.

2016. nov. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!