Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szóbeli, írásbeli testi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szóbeli, írásbeli testi épséget veszélyeztető fenyegetésnek mik lehetnek a következményei jogilag?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő lenne. 5 éve élek házasságban, ami az utóbbi időben megromlott. Olyannyira, hogy többször szóban, valamint egyszer írásban meg lettem fenyegetve, hogy meg leszek verve. Egyszer le akart lökni a lépcsőn, de aztán mégse tette meg. Ennek egyszerű oka, hogy nem úgy öltözöm, ahogy a párom elvárja (hosszú szoknya, konty), dolgozom, és nem szültem 5 gyereket. Levélben többször minősített k és r betűs jelzőkkel. Minden levelét elraktam.Egy gyerekünk sincs, akartunk, de nem jött, pedig voltam orvosnál, nem találtak semmit, kaptam hormoninjekciót, neki viszont rossz az eredménye. Tovább menni sosem volt hajlandó. Ő családi gazdálkodó, sok jövedelme nincs, nekem jó a fizetésem és szeretem a munkámat. Sajnos így hirtelen nem tudok menni sehova, csak ha kifizet. Válni akarunk, de toporzékolunk sajnos :( A fenyegetések miatt jöhetek ki jobban a válásból, mint amúgy?
2016. nov. 25. 09:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
"Ennek egyszerű oka, hogy nem úgy öltözöm, ahogy a párom elvárja (hosszú szoknya, konty), dolgozom, és nem szültem 5 gyereket." - ez a tipikus peldaja annak megint, hogy valaki ugy hazasodik, hogy fogalma sincsen a masikrol. De tudom, tudom... elotte 35 evig egyutt eltetek, forronadragban jartal es pici topban (es termeszetesen a gyerek temat is atbeszeltetek - egyaltalan nem akart egyet sem), es a 35 ev alatt meg sem szolalt erre, de ahogy kimondta az igent, elkezdodott a terror. Kaphatsz tavoltartasit, es ha van jo fizetesed, akkor nem vagy elveszve, mehetsz alberletbe, es onnan mar be adhatod a valast. Ott a vagyon elosztasnal pedig mar nem kell toporzekolni, a biro eldonti, es ha kell kotelezi ra hogy kifizessen.
2016. nov. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Magyarorszagon meg akkor se lenne belole semmi ha tenyegesen megvert volna. Tapasztalat.
2016. nov. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Hala Istennek, hogy ebbe a hazassagba nem szuletett egy gyermek, aki a bantalmazas celpontja lehetett volna.

A csaladon belüli erőszak, ha jol tudom, buncselekmeny, szerintem ne hagyd annyiban. O raadasul lelkileg is bantalmaz, mondjuk ez azt hiszem, torvenybe nem utkozik (vagy igen?), de lelkileg talan rosszabb a fizikainal. MENEKULJ!

2016. nov. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem hiszitek el, miért is tennétek, de tényleg nem volt ilyen, ennek a szöges ellentéte volt. kb 2 éve kezdett el ilyen lenni szép fokozatosan, nem is hirtelen. Mindenben támogatott, segített, örült, ha csinos vagyok. Gyereket mindig is szerettünk volna, csak nem lett, de már én sem bánom. Egész lényében változott meg, a barátaival, családjával szemben is, nem csak velem. Csak ők nem élnek vele.
2016. nov. 25. 10:03
 5/19 anonim ***** válasza:
En hiszek Neked, es sajnalom :(
2016. nov. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ne az aldozatot hibaztassatok, kerlek :(
2016. nov. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
hát akkor váljatok.mit jelent a toporzékolás?mindegy az hogy a fenyegetèsek mit érnek ez egy sza r kapcsolat.
2016. nov. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Azt jelenti, hogy a párom nem akar beszélni róla... Ha szóba hozom, hogy akkor csináljuk, de hogyan, akkor hallgat... Vagy otthagy... Amióta belenyugodtam, hogy oké, válunk, azóta visszahúzódott, nem mondogatja, de beszélni sem hajlandó róla.

Ha elmegyek albérletbe, beadom a válópert, hogyan tud szivatni? Megteheti, hogy nem fizeti ki, amit a bíró megítélt? Okosnak kell lennem, mert rohadt anyagias, és amikor hajlandó volt beszélni az ügyről, azt mondta, semmit nem ad, pedig sok milliót beleöltem a közös életünkbe.

2016. nov. 25. 10:41
 9/19 anonim ***** válasza:
A hazassag alatt szerzett vagyon fele az övé, hacsak nincs mas a hazassagi szerződésetekben. Ami teged megillet torvenyileg, azt neki ki kell fizetnie, ha akarja, ha nem. Ha nem akar beszelni rola, akkor is beadhatid a valokeresetet. Es a fenyegetesekrol mindenkeppen beszelj az ugyveddel! Remélem, sikeresen szabadulsz ebbol a pokolbol es boldog leszel.
2016. nov. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
ha megvan a bírói döntés akkor sokat nem tehet.minden esetre ne engedd, hogy még ilyesmivel is terrorizáljon.gondolom lakás vagy ház mindkettőtök nevèn van.majd az lesz nagy meccs lejátszani.
2016. nov. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!