Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg nekem kellene csinálno...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg nekem kellene csinálnom mindent?

Figyelt kérdés
Dolgozó, fiatal nő vagyok. Szeretnék majd családot. Legalább 2-3 gyereket. Egy kicsit elgondolkodtam ma. Itthon úgy lettem nevelve, hogy a nő dolga a háztartás vezetése, a gyereknevelés. Csak belegondoltam ezt hogy csinálnám mind munka mellett. Szoktam segiteni, de az semmi ahhoz képest ami tennivaló van amúgy egy háztartásban. Egész nap kb munkával telne, nem beszélve arról ha gyerek is lenne. Én mondtam neki, hogy de hát én is dolgozom, pénzt keresek stb nincs annyi időm. Szerintem nem egészen úgy van, hogy ha valaki férfi akkor nem szabad itthon segitenie. Nem arra gondolok, hogy vasaljon meg ilyenek, de egy mosogatás is néha nagyon jól jönne. Legalább többet lehetnénk együtt is.. Ezeken gondolkodtam el úgy nagyon.
2016. nov. 25. 11:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
A kérdésedre a válasz: nem neked kell mindent, hanem ha mind2en dolgoztok, az otthoni teendőket is fel kell osztani.
2016. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Ha mindketten dolgoztok, akkor mindketten végzitek a háztartási munkát, szerintem ez így normális.


Tovább megyek, attól, hogy ha te otthon leszel egy-két-akárhány gyerekkel, ha hazajön a párod, ne a karosszékbe essen bele és várja a kaját, sört és jóccakát, mert így te 24/7-ben rövid időn belül begolyózol.


Ezeket persze érdemes még jóval gyerekvállalás és esküvő előtt tisztázni. Ezért sem fogom tanácsolni a gyerekeimnek, hogy együtt élés nélkül házasodjanak meg, nagyon pofára lehet esni.

2016. nov. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Dehogynem, akár vasalhat is egy férfi, meg fözni, takarítani is képes.


Egy normális, nem elmaradott családban az otthoni munka ("háztartás") egyenlöen van elosztva a két ember közt, és a férfi nem "segít", hanem részt vállal ebböl.


Erre a legtöbbször két módszer van: felváltva (naponta vagy hetente váltogatva) hol az egyik, hol a másik csinál mindent - ez tapasztalat szerint nem túl jól müködik, vagy megegyeznek, hogy ki mit vállal (persze úgy, hogy egyiknek se legyen több a munkája, mint a másiknak) - ennek nagy elönye, hogy mindenkinek minden nap van szabadideje is.


Olyan emberrel együttélni nem érdemes (nem szabad), aki szerint az otthoni müszak a nö dolga.

2016. nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "nő dolga a háztartás" még azokban az időkben működött, amikor csak a férfi dolgozott és egyedül tartotta el a családot. Ha a nő is dolgozik, akkor a házimunkát is felezni kell!
2016. nov. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Pasiként írok. Mindketten dolgozunk a párommal. Felosztottuk a házimunkát. Én porszívózom és a mosogatógépbe be és kipakolok. Valamint a mosógépbe berakom a ruhákat és teregetek. Néha kitakarítom a fürdőt bár ezzel nincs megelégedve az asszony.

Egy házasságban kompromisszumokat kell kötni még a házimunkában is.


Kérdésedre válayzolva: nem neked kell az összes házimunkát végezni, mert Te is dolgozol.

2016. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
10%

Én is azt láttam otthon, hogy a nő dolga a háztartás, a férfié meg az egyéb (ház körüli munkák, javítások). Dolgozom, gyerek is van. Naponta főzök, és jé, még élek... a férjem soha nem mosott, nem vasalt, nem főzött. A teregetést utálom, azt rásózom :)

MIndenki úgy csinálja, ahogy neki jó. Nálnuk ez működik 20 éve.

2016. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindketten dolgoztok, a háztartás is közös. A szüleimnél munkamegosztás volt mindig otthon is, és ez jól is működik.
2016. nov. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Megbeszélés alapú.

Nincs kell. Ez nem létezik.

Miért ne vasalna? Ha segítenék vele, megtennék...... pedig júj de juj de rühellem.

2016. nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

"Én is azt láttam otthon, hogy a nő dolga a háztartás, a férfié meg az egyéb (ház körüli munkák, javítások"


Persze, csak ma a legtöbb családban a "férfi dolga" kiseik, mert nincs kert meg egyebek.

2016. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
6# mi meg egy kis lakásban élünk, és mégis segít a párom. Cserébe több minőséi időt tudunk együtt tölteni. Ügyes vagy hogy te mindent megcsinálsz egyedül. Én nem és nem is akarok. Zárójelben jegyzem meg, hogy kinti munka azért nem olyan sűrűn van mint házimunka plusz gyerekneveles.
2016. nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!