Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg nekem kellene csinálno...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg nekem kellene csinálnom mindent?

Figyelt kérdés
Dolgozó, fiatal nő vagyok. Szeretnék majd családot. Legalább 2-3 gyereket. Egy kicsit elgondolkodtam ma. Itthon úgy lettem nevelve, hogy a nő dolga a háztartás vezetése, a gyereknevelés. Csak belegondoltam ezt hogy csinálnám mind munka mellett. Szoktam segiteni, de az semmi ahhoz képest ami tennivaló van amúgy egy háztartásban. Egész nap kb munkával telne, nem beszélve arról ha gyerek is lenne. Én mondtam neki, hogy de hát én is dolgozom, pénzt keresek stb nincs annyi időm. Szerintem nem egészen úgy van, hogy ha valaki férfi akkor nem szabad itthon segitenie. Nem arra gondolok, hogy vasaljon meg ilyenek, de egy mosogatás is néha nagyon jól jönne. Legalább többet lehetnénk együtt is.. Ezeken gondolkodtam el úgy nagyon.
2016. nov. 25. 11:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
drágáim, lehettek akármilyen munkamegosztásban, de nekem húsz évnél több házasság van a hátam mögött, amit az itt jelenlevők fele tuti nem mondhat el magáról soha, a válási statisztikákat elnézve...
2016. nov. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleimnek meg lassan 27 év házasság van a hátuk mögött és jéé meglepő módon nem csak anya robotol és végzi el az otthoni teendőket, hanem közösen csinálják! Mivel hogy mindketten dolgoznak, ezért mindkettőjüknek épp ugyannyi időbe telik kitakarítani vagy elmosogatni, teregetni, mint a másiknak. Ez így lenne a normális szerintem, egyáltalán nem kizárólagosan a nő dolga vezetni a háztartást! Anyum nem is tűrné el, ha munka után hazaér és apa lefeküdne pl TVzni, ő meg mos, főz, takarít stb. Meg beszélték, hogy mind2en dolgoznak és a háztartásból is mind2en kiveszik a részüket. Ennyi.
2016. nov. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Azért elég szomorú, hogy valaki még büszke is rá, hogy ő otthon mindenki csicskája...
2016. nov. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A szüleim több, mint 30 éves házasok, és JÓL MŰKÖDIK a MUNKAMEGOSZTÁS otthon. Apám is ugyanúgy főz (jól is főz), mosogat (sőt, jobban szereti csinálni, mint anyám), a mosógép mos, csak be kell rakni a ruhát meg kiteregetni. Nincs kert, szóval kerti munka meg kinti munka sincs, max. az ablaktisztítás, meg az erkély. Anyám is ugyanúgy dolgozik, és amikor éppen leterheltebb a munkában, vagy otthon készül, vagy továbbképzés miatt tanult, apámnak soha nem volt kérdés, hogy ő vegye ki a nagyobb részt a házimunkából és anyámat hagyja azzal foglalkozni, ami fontosabb éppen a munkája miatt.

Én ebben nőttem fel, és nem leszek házirobot egy férfi mellett sem. Ha valaki cselédet akar, fizessen bejárónőt.

2016. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 omba ***** válasza:

Én 12 éves korom táján vonódtam be a házi munkákba, mosás, takarítás, főzés, vasalás - mert szerettem volna anyukámnak segíteni. Igaz, csak 23 évig tartott a házasságom, de az alatt is mindig szétröhögtük magunkat, ha azt kérdezték "besegítek-e".


Megbeszélni bármit lehet, de ha ő nem így nőtt fel, nem biztos, hogy fog neki menni. Nem a tevékenység, ha nem debil, mosogatni úgyis megtanul, meg vasalni is... hanem a dolog elfogadása. Hogy ne kényszernek, vagy alkunak érezze, hanem csak az élet részének, ahogy az van

2016. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én elhiszem, hogy nem mindenkinek egyszerű elfogadni és természetesnek venni, hogy a házimunka közös, és nem szolgáljuk ki a férfit, nem visszük egyedül a háztartást, ha mi nők is dolgozunk, de erre ránevelni valakit a szülők dolga, én pedig nem az anyja akarok lenni a páromnak, hanem az egyenrangú partnere, aki meg ezt nem fogadja el, azzal nem illünk össze, és nem egymást keressük, és ne nekem toporzékoljon az ilyen, hanem a szüleinek reklamáljon.
2016. nov. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!