Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kezeljek egy hitgyüleke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljek egy hitgyülekezetes embert?

Figyelt kérdés
Nemsokára szeretnénk megtartani az esküvőt, mondjuk ő templomit nem akar, de én sem. De nem is ez e baj, hanem az, hogy vissza szeretne menni a hitgyülekezetbe, amit én egyáltalán nem akarok, mert attól félek, hogy ellenem fogják fordítani. Nem akarok vitát ebből, de úgy érzem, hogy ez elkerülhetetlen lesz és hogy erre rámehet a kapcsolatunk. Mondjuk én kerek perec megmondtam neki, hogy utálom az ilyen hitgyülekezeteseket.
2008. okt. 6. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Szia,

Jobb elmenni vele a templomba/gyülekezetbe, legalább egyszer. Sőt, mondd, hogy hajlandó vagy vele elmenni bármikor, de csak akkor ha megígéri, hogy nem fizeti a templomi adót. (HGY meglehetősen sokat elvesz az emberektől) Így biztosan látja majd, hogy érte mindent megteszel, de a HGY anyagi részébe nem akarsz beszállni. Egy embert, aki ezt a közösséget nagyon fontosnak érzi, nem lehet azonnal visszatéríteni a normális életbe. Kövesd, és finoman módosíts, ha kell. A házasságot pedig jól gondoljátok meg :)

2008. okt. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha menni akar, akkor nem fogod tudni visszatartani... Nem használ majd a szép szó, a veszekedés, a rábeszélés és az ígéretek sem. Hasztalan lesz ha vele mész, de az is, ha ultimátumot adsz :(

Tapasztalatból mondom ezeket, nem a levegőbe beszélek.

És tényleg jól gondold meg a házasságot!

2008. okt. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a baj, hogy neked nem egy embert kell magad mellé állítani, hanem egy egész gyülekezetet. Az pedig szélmalomharc. A Hit Gyülekezete egy olyan szervezet, ahol NEM nézik jó szemmel azt, hogy ha valaki hitetlennel házasodik. Sőt jó eséllyel engedni sem fogják. Persze mondják, hogy az emberek magánéletébe nem igazán szólnak bele, de azért a gyülekezeti tagokat felszólítják, hogy akadályozzák meg a szentségtörő házasságot és társaik.

Ha a párod gyülekezeti tag, és ő szeretne is a gyülekezet életében részt vállalni, akkor te ebben őt szinte biztos, hogy nem fogod tudni megakadályozni.

2008. okt. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy több, mint fél éve nem járt a gyülekezetbe, ez talán némi esélyt ad remélem.
2008. okt. 6. 13:30
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A második válaszolónak teljesen igaza van.Ezt én is tapasztalatból mondom,ezek az emberek fanatikusok,és hihetetlen erőszakosak.

Ha most csak miattad nem ment fél éve,akkor ez nem tartós,főleg,hogy írod menni akar.És el is fog menni,mert ezeket nem lehet meggyőzni semmiről,csak az a szent amit a gyülibe mondanak.Szerintem ő meg abban bízik,és ezt tanácsolja neki a gyülekezet is,hogy majd téged is megtérítenek.Ha látják,hogy nem hajlasz elveszíted a barátodat.Az meg,hogy nem szólnak bele a tagok magánéletébe nem igaz.Ezek egyszerűen mindenbe beleavatkoznak,bábként kezelik a tagokat.Van pár agyament vezető,akikre istenként tekintenek,és szinte imádják őket,csak nekik hisznek.Ha tőled ez távol áll,jobb ha hagyod menni a barátodat,és keresel magadnak mást.Állítsd választás elé,ha te semmiképp nem akarsz úgy élni,ahogy a gyülekezet elvárja.De szinte biztos,hogy mellettük dönt sajnos.És én ezt úgy írom,hogy nem vagyok ateista,sem hitetlen,csak meg vagyok győződve arról,hogy ezek a szekták nem az isteni hittől szólnak,illetve sokmindent elferdítenek.Egyébként szerinem a hite mindenkinek a magánügye.Normális ember nem akar erőszakos módon senkire ráerőltetni semmit.De ezek igen.


Nagyon sajnálom,hogy így bele választottál,majd írd meg ide mi lesz belőle.

Azért én drukkolok neked,ha szereted ezt a fiút.

Amúgy mennyi idős vagy?


Üdv

2008. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem vannak hitgyülis barátaim is és olyan is aki kiszállt onnan.

Nem ismerem belülről ezt a gyülekezetet. Azt tudom, hogy nagyon összetartóak és valóban úgy tűnik fanatizálhatóak. :(

De van aki eljön! :)

Ajánlom:

Keressetek közösen egy olyan gyülekezetet (egy templomot ahol szimpatikus a pap, tetszenek a misék) és csatlakozzatok oda.

A párodnak szüksége van a lelki életre, a hitéletre. Ezt neked is el kell fogadnod, ha együtt éltek majd. de ilyen módon abból a gyülekezetből el tudod hozni, amelyik téged vagy nem fog befogadni vagy mindenképpen be akar szervezni. Ahova mi járunk... ott mindegy, hogy katolikus vagy, vagy református, esetleg meg sem vagy keresztelve. A papunk szerint... ha eljöttél a misére akkor találkozni akarsz Istennel. És ő ebben nem akar formaságok miatt megakadályozni. :)))

2008. okt. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan kezeld? Óvatosan. A hit a legveszélyesebb fegyver lehet.
2008. okt. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
23 vagyok, a párom 25
2008. okt. 6. 17:25
 9/14 A kérdező kommentje:
És már együtt élünk.
2008. okt. 6. 21:45
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

HA KIBIRT FÉL ÉVET A GYÜLEKEZET NÉLKÜL VALOSZINÜLEG MIATTAD UDVARLÄS STB

AKKOR MÉG VÄRJ 1 ÉVET HOGY BIZTOSRA MENJ

DE HA TE ATEISTA VAGY AKKOR SEMMIJEN HIVÖVEL NE TÄRSULJ AKÄRMIT MOND MERT MOST SZERET DE KÉSÖBB MEGTÉR

JOL GONDOLD MEG A HÄZASSÄGOT

AZ IJENEKKEL

2008. okt. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!