Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, ha így viselkedik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha így viselkedik a párom? Már beszéltem vele többször erről, de mindig újra kezdi.

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista lány vagyok, hamarosan végezni fogok, ha minden jól megy. Valamint tervezek mesterképzésre is menni.


A párom lassan két éve védte meg a doktori disszertációját. Hasonló szakon végzett, mint én. Ő is szerelmes abba, amit tanult, én is. Szinte az élete a tanulás.


Viszont többször is adódtak vitáink az egyetemmel és a vizsgákkal kapcsolatban. Ugye lassan vizsgaidőszak, és már rágja a fülemet, hogy kezdjem el ezt és ezt a beadandómat megírni, majd azt és azt a könyvet olvassam el, melyek ehhez és ehhez a vizsgához jól jön. Szó szerint be akarja osztani az időmet, főleg vizsgaidőszakban.


Folyamatosan rágja valamilyen tanulnivalóval a fülemet. Hol egy újabb felsőfokú nyelvvizsgával. Korábban azzal is rágta a fülem, hogy újra kellene érettségiznem több tantárgyból, mert a ponthatárok miatt csak jól jön (HA nem szúrom el...)....


Már jeleztem neki, hogy örülnék, ha nem traktálna ezzel, én is be tudom osztani az időmet. Már kevésbé motiváló ez nekem... Sőt...


Normális, ha így viselkedik?

(14 évvel idősebb nálam)



2016. dec. 10. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. ő nem az anyád, se az apád, felnőtt önálló személy vagy, tehát kezeljen is úgy

2. szerintem a korkülönbségből adódóan nem biztos, hogy nőként tekint rád, inkább csak egy kis diáklánynak tekint, aki még egyedül se tudja bekötni a cipőjét

3. mióta is vagytok együtt? hosszú távra tervezel vele?

2016. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

mesterképzésnél nem a bachelor eredményeid számítanak?


szépen közölném vele, hogy értékelem a tanácsait, de ő úgy csinálta végig (jó esetben), ahogy elképzelte, én meg úgy szeretném, ahogy én.


nem a padavanja vagy, és kár az autoritást játszani. szerezze meg ott, ahova való: a munkahelyén, a sajtóban, a munkatársai között.. nekem kicsit úgy tűnik, mintha rajtad akarna kompenzálni. mint a munkás szülők, akik ha törik-ha szakad, egyetemre küldenék a gyereküket.


talán segíthet, ha arra gondolsz, hogy nincs két orvos, tudós, művész, aki meg tudna egyezni akár a munkamódszereikben, akár a szakterületük kérdéseiben.


ráadásul 22 éves vagy, nem arra való az életed, hogy kötelességekkel, szabályokkal legyen tele.

2016. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 omba ***** válasza:
76%

Azt mondta egy világhírű pályatársam, hogy nem egészséges dolog, hogy a párom is szakmabeli.... ez lesz belőle.

Nálunk is sok bajt okozott.

2016. dec. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

"14 évvel idősebb nálam"


Akkor meg ne csodálkozz rajta ha úgy viselkedik veled mintha az apád lenne

2016. dec. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen normálisan viselkedik. De te is teljesen normálisan viselkedsz ha ezt nem fogadod el és elhajtod a bánatba!!!!!
2016. dec. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos gyakran beleesünk abba a hibába, hogy ha nekünk valami jól megy, akkor el nem tudjuk képzelni, hogy a másiknak egy másik módszerrel is jól fog menni. De gondolj arra, hogy a párod csak segíteni akar - ettől függetlenül beszéld meg vele, hogy felnőtt ember vagy, eddig is boldogultál, ez után is fogsz.


De amúgy nálunk is rendszeresen felemlegeti a párom egy esetet, amikor néhányszor már megbukott egy vizsgán és nagy kegyesen végre elfogadta az ajánlatomat, hogy felkészítsem rá. Kezdésként kikérdeztem az anyagból, és a végén mondtam neki, hogy "ennyi tudással én biztos nem mentem volna el vizsgázni" - na azóta is ezt emlegeti a párom, hogy én vérigsértettem.

2016. dec. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!