Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha én nem tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha én nem tudok elegendő pénz rászánni a barátom karácsonyi ajándékára?

Figyelt kérdés

Már a probléma ott kezdődött , hogy mikulásra én olyan 3000ft értékben vettem neki csak csokit, gondoltam mikulásra felesleges maradandó tárgyat venni...erre ő olyan 10 ezer ft-os értékben vásárolt nekem, nem írnám le hogy miket, nem hiszem jár erre az oldalra, de sose tudni. Az árát onnan tudom, hogy a dolgokat egy közeli áruházba vette, ahova én is rendszeresen járok, és így kiszúrtam a dolgokat, hisz több is volt belőle még az áruházban. Már amikor ideadta kellemetlen volt, de így még rosszabb, mondtam is neki , hogy ez így nekem ciki, hogy én csak egy kis csokit vettem, de jött azzal, hogy ne foglalkozzak vele, ő szeret engem , és nem akar ebből problémát, de nem tudta mit vegyen nekem, mert nem tudta én veszek-e maradandó ajándékot vagy sem. Na már most félek a karácsonytól, hogy megint ez lesz. Én kb. csak 10-15 ezer ft-ot tudok rászánni. Tanulok, ösztöndíjam van csak, szüleimtől meg nyílvánvalóan erre nem fogok kérni :D Ő már dolgozik, elég jó állása is van, neki ez nem okoz problémát, de nekem egyenlőre még igen.

Mit csináljak? Most ha szólok ne vegyen nagy dolgot, akkor az olyan, mintha pont fordítva érteném nem? Ha meg nem szólok, attól félek megint ciki lesz, hogy csak ennyit költöttem rá. Vagy lehet okult a mikulásból, én ne szóljak semmit? De azis lehet, hogy a karácsonyból ő se költ rám jóval többet. Nem tudom.

1 éve vagyunk együtt amúgy, én 21/L ő 24/F


2016. dec. 13. 12:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondta, ne csinálj belőle problémát, úgyhogy ne csinálj! Ha mégis nagyon zavar a helyzet, állítsatok fel egy értékhatárt, mint az iskolai/munkahelyi karácsonyon. Ha szeretitek egymást, mindenre van megoldás.
2016. dec. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ne aggódj-e miatt. Főleg, hogy karácsonyra 10-15 ezer ft értékből veszel neki valamit, szerintem ez már sok, főleg 1 éves kapcsolatban. Nem a pénz számít, hanem hogy milyen szeretettel adod az ajándékot, hogy együtt vagytok, stb. Nem kell szólni neki, te ezt adod és kész. De ezek szerint még nem ajándékoztátok meg egymást ünnepekkor.Az a 10 ezer forint sok szerintem.
2016. dec. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Emiatt ne aggódj... én is ennyit szánok az én barátom ajándékára, de mindig lejjebb akarja tornázni. Rosszul érezné magát, ha én többet adtam volna ki, mint ő. Egyébként egyszerűen fogd magad és beszélj vele erről nyíltan. Én is megmondtam pontosan mit kérek, ő is, tudjuk mindennek az értékét, mindenki örül és vita sincs. Meglepetés se, de azt úgyis utálom. :D
2016. dec. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

Én az elején megegyeztem a párommal hogy nincs ajandékozgatas.

De ahogy a párod is mondja ne'csinálj belöle ügyet. A gesztus a lényeg.

N25

2016. dec. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Oszinten szolva felnotteknek Mikulasra mar 3 ezer forint is baromi sok csokira, mikozben nem teheted meg. Es teljesseggel felesleges. 10 ezerert meg plane nem ertem... plane Mikulasra ismetelten. Mashogy ezt nem tudod megoldani, csak ha leultok es megbeszelitek. Felesleges ebbol az ajandekozasbol ekkora flancos felhajtast csinalni, meg ekkora osszegekbe verni magadat. Beszelj vele.
2016. dec. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Beszéljetek meg egy felső határt, ha ennyire zavar. Mi megegyeztünk, hogy nagyon max 5ezret költünk karácsonyi ajándékra egymásra, és kész. (Nálunk is a barátom dolgozik, én meg tanulok, tudom mit érzel :D )
2016. dec. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
En 15ezer ft-bol 3embernek veszek ajandekot,v is veszunk kozosen ferjemmel.Ez nalunk akkor is ugy volt mikor meg csak egyutt eltunk,hogy vettunk kozosen en csaladomnak es o csaladjanak ill.egymasnak. Jo,lehet egymasnak kicsit nagyobb ertekbe,de max 10e volt,vagy pl megegyeztunk,h egy kozos nagyot veszunk pl haztartasi gep,tv stb.
2016. dec. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok a h.gep,tv stb magunknak vettuk ugy akartam irni.Ha meg kulon eltek is gondolom nem csak neki veszel v.ki tudja,de nem kell tobb tizezres ajandeknak lennie sztem.E miatt nem erezd rosszul magad.Ha o ot v tiz ezer ft-al tobbe vesz azzal se kene torodnod es ne is leskelodj az ára utan,valahogy bird ki :))
2016. dec. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Ti hülyék vagytok. Én tavaly egy 1500 forintos könyvet kaptam, egy párezer forintos parfümöt (mert a régi kifogyott) és egy pár nyári papucsot (mert a régi elszakadt). Mindezt a családomtól és a barátnőmtől összesen. (Karácsonyra. Mikulást nem is tart senki a környezetemben.)

Én is ajándékba általában 1500-2000 forintos önvédelmi gázspray-ket szoktam adni vagy egyszerűbb könyveket, olyan témában, amik érdeklik a másikat.


Mondom ezt úgy, hogy 200 ezer nettó felett keresek vidéken, szóval tudnék többet is elb aszni ajándékokra. De mi a fa sznak?


Aki meg szeret ge ci drága ajándékokat adni, az adjon ha akar. Csak akkor ba szódjon meg, ha cserébe ő is ge ci drága ajándékokat vár el.


26/F

2016. dec. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem már elmondta: ne foglalkozz vele. :) Ő megteheti, te nem, nincs ebben semmi. Ha mégiscsak zavar a dolog, akkor próbáld meg még egyszer megbeszélni vele, hogy lehetőség szerint ne költsön túl sokat, mert az számodra kellemetlen.
2016. dec. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!