Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem akarok már gyereket. Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok már gyereket. Hogy mondjam el neki?

Figyelt kérdés

3eve vagyunk együtt, a kapcsolatunk elején teherbe estem, de elvettettuk. 17 éves voltam.

Tavaly októberben megcsalt egy nővel akinek volt egy kislanya( tudom, hogy nem szabadott volna mehbocsatanom, de így történt. Nem erre irányul a kérdésem. )

Azóta nem akarok gyereket , minden almom egy kislány volt. Ő mindenféleképpen akar gyereket , de én már nem. Momdtam is neki egy veszekedesnel, de szerintem nem vette komolyan.

Mondja hogy hagyjam abba a gyógyszert.

Néha beszél róla de nem sokat. Hagyjam rá?

Hátha alakul bennem a dolog vagy mondjam meg?


2016. dec. 15. 11:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Most fogunk osszeköltözni és ő már lassan akarna.

Én nagyon szeretem őt, de látok egy gyereket és rosszul vagyok, foleg ha egy lányt.

2016. dec. 15. 11:43
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nem bocsátottad meg hogy megcsalt, ez a baj forrása. ezt kéne feldolgozni, ha nem tudod (amit megértek) akkor nincs értelme együtt lenni
2016. dec. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem bocsátottad meg, hogy megcsalt, csak ezt szeretnéd bemesélni magadnak.
2016. dec. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, és a legjobb lenne szakítani is.

Gondolom te az abortuszt is másképp élted meg, mint ő, és aztán a megcsalást se tudtad kiheverni.

Ha nem ugyanazt akarjátok, akkor meg felesleges összeköltözni, még előtte önts tiszta vizet a pohárba.


De szerintem ez már kifutott történet, annak mindig oka van, ha egy nő ennyire nem akar a párjától gyereket (bár eredetileg a gyerekvállalás gondolta nem állt távolt tőle).


Még nagyon fiatal vagy, de akkor is felesleges több időt beleölni ebbe a kapcsolatba, csak időpazarlás.

Keressetek mindketten olyan párt, akivel ugyanazt szeretnétek.


A gyerekvállalás pont az a kérdés, ahol ugyanazt kell akarni, mert kompromisszum nincs, hogy kicsit lesz is gyerek, meg kicsit nem is.

Erre mindenképp rá fog menni a kapcsolatotok.

2016. dec. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem itt az a probléma, hogy megingott benne a bizalmad és már nem _úgy általában_ nem akarsz gyereket, hanem kifejezetten tőle nem akarsz. Szerintem érthető módon, ugyebár. A gyerekvállaláshoz nagyon szilárdnak kell lennie a bizalomnak, megingathatatlannak, nem elég csak a szerelem. Ha most szülnél neki gyereket, hiába, hogy ő akarja perpill jobban, gyakorlatilag borítékolható, hogy pár éven belül (de még mielőtt a kicsi iskolába menne) egyedülálló anyukaként tengetnéd a mindennapjaid. 20 évesen biztos ezt akarod?


Érdemes lenne ezen a bizalmi kérdésen dolgozni, ha semmiképpen sem akarsz szakítani (bár még most lenne a legkönnyebb). A megcsalás egyértelműen feldolgozatlan kérdés nálad, ezzel foglalkozni kell, nem szabad a szőnyeg alá söpörni. Miért csalt meg? Mit tehetett volna ellene? És te? Mit csináltok azóta másként? Azok a problémák, amik akkor oda vezettek, megoldódtak, vagy csak nem foglalkoztok vele? Satöbbi-satöbi kérdés, amire választ kell találnotok- ha együtt nem megy, akkor lehet szakember segítségét kérni, persze, de szerintem semmi értelme nem lenne. Ti is fiatalok vagytok, a kapcsolat is gyerekcipőben (egyáltalán számomra az felfoghatatlan, hogy egy két éves kapcsolatban BÁRMI odáig fajulhat, hogy valaki félrelép- hát basszus az még a rózsaszín ködös időszak, ne hülyéskedjünk!!), ha ez nem megy, akkor kár lenne erőltetni. Egy tini kapcsolatba benne ragadni, csak mert féltek attól, mi lesz _utána_, rettenetesen nagy hiba lenne.

2016. dec. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Oh, a kérdésre a válasz pedig: mindenképpen beszéljetek róla. Ez nem olyan dolog, ami munka nélkül csak úgy magától "majd az idő megoldja" alapon változni fog benned.


5. voltam.

2016. dec. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

Na, ezzel nincs semmi baj. Bár ha megcsalt őt lehet ki kellene radírozni az életedből.


De ne aggódj nagyon-nagyon sok férfi van aki szintén nem akar gyereket. Csak soszor ugye muszáj... :S

2016. dec. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Most 20 éves vagy. Nagyon fiatal, ahhoz hogy tudd, soha az életben nem akarsz gyereket.

Kényelmesn van rá egy évtizeded. A párod mennyi idős?

Az,hogy 17 évesen elvetetted racionális döntés volt gondolom. Be kellett fejezned az iskolát, tovább kellett tanulnod, és nem volt olyan segítséged, akire rá tudtad volna bízni a gyereknevelést.

Ami a mostani gyereknek akarásban ok lehet, egyrészt az, hogy most is tanulhatsz, a másik, hogy a megcsalást nem tudtad feldolgozni, megbocsátani. Ha így marad, akkor összeköltöznötök se érdemes.

2016. dec. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A kapcsolatodnak semmi ertelme, minden erzesed csak ennek a tunete. Azt meg hogy 20 evesen minek osszekoltozni egy alapbol romlo, nem mukodo kapcsolatra, meg a gyerekteman mantrazni, plane nem ertem.
2016. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez az egész úgy sz.r ahogy van. Szerintem búcsúzzatok el egymástól örökre, ez a legtisztább.
2016. dec. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!