Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerencsejáték függő a párom!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerencsejáték függő a párom! Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Eddigi párkapcsolataim katasztrofálisak voltak, azt hittem nem lehet már rosszabb, de mégis! Kiderült a párom szerencsejáték függő. Elég friss a kapcsoltunk. Gyanakodtam az elejétől, hogy problémái vannak, de most bebizonyosodott, be is vallotta, hogy kaszinóba jár. Pénzt adtam neki kölcsön, sose adtam férfinek kölcsön, de neki adtam. Az első pillanattól megfogott benne valami, amolyan szerelem első látásra, elborított a rózsaszín köd. Sejtettem, hogy gond lesz belőle mégis adtam. Felhoztam neki a témát, hogy szerintem gondjai vannak és szerintem kaszinóba jár. Tagadta. De most bevallotta, hogy a pénzemet eljátszotta. Nagyon szégyelli magát, bocsánatért esedez. Úgy érzem ez legalább haladás, hogy bevallotta, mire ment el a pénzem. Nem tudom mit tegyek! Szeretnék neki segíteni! Pénzt nem adok neki többet az biztos, még türelemmel vagyok, hogy tesz e azért valamit, hogy visszafizesse a pénzemet.

Hallottam mástól már, hogy a barátja szerencsejáték függő, de leszokott róla és most boldogok, kisgyerekük van. Van még más is hasonló helyzetben? Sikerült leszokni valahogy a szerencsejáték függőségről?

Én 28 vagyok, ő 23.



2016. dec. 19. 10:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha 40 lennel, 20 eves hazassaggal, 3 gyerekkel meg 8 jelzaloggal a nyakatokon, akkor meg tan azt mondanam, hogy probalkozz ezzel a hulye megmentosdivel. Azonban 23 eves vagy. Nem beteg emberekre kene sem magadat, sem az idodet, sem pedig a penzedet pazarolnod, mert 30 eves korodra ugy meg fogod banni, hogy csak na. De addigra mar keso lesz, szoval most picit elore kene gondolkodni, nem ugy mint a kolcsonadasnal.
2016. dec. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem az előző kérdésedre, sajnálom, hogy ez derült ki végül. :(


Én a helyedben valószínűleg néhány hetet-hónapot adnék a dolognak, hogy visszajut-e a pénzem, esetleg felajánlanám, hogy segítek szakembert találni, ha valóban komolyan gondolja, hogy szeretne változtatni.

Ha azonban nem változik, vagy neki ez így jó, akkor záros határidőn belül lezárnám a dolgot. Nincs köztetek még olyan kapocs, ami megérné ezt, hiszen nagyon rövid ideje vagytok együtt, és máris egy ilyennel kezdte...

2016. dec. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szergej55 ***** válasza:
100%
Ezek az emberek nem érdemlik meg a te figyelmedet.
2016. dec. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt hittem végre találtam valakit, akivel együtt maradhatok, elég ragaszkodó legalábbis eddig, remélem nem csak a pénzem miatt.

Várok egy darabig, aztán arra gondoltam megkeresem először a családját, facebook-on láttam őket.

Ha más nem lesz, rendőrségre megyek. Nem tudom ott mire számítsak, ha lopás történik, volt már, hogy betörtek hozzánk, akkor kifizetik az ellopott áru értékének egy részét. Nem tudom, ha kölcsön adtam és nem fizeti vissza akkor mit tudnak csinálni?

2016. dec. 19. 11:09
 5/14 A kérdező kommentje:
Bizonyítéknak megvan minden levelezésünk.
2016. dec. 19. 11:10
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a dolog pontos jogi hátterét, de mivel nem írásba foglalt kölcsönről van szó, szerintem sok mindent nem tudnak vele kezdeni. Esetleg valamilyen formán behajtót lehet bevonni, de szerintem az többe kerülne, mint a kölcsön összege + ha jól emlékszem, külföldön vagytok, ott pláne merőben mások a jogszabályok.
2016. dec. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A jogi része nem fog működni. A levelek nem szolgáltatnak elég bizonyítékot, ahhoz egy komoly szerződés kellene, és még úgy is nagyon nehéz visszakapni a pénzt. Ráadásul lehet, hogy az összeg sem olyan mértékű, hogy egyáltalán foglalkoznának vele.
2016. dec. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Első lépés: ügyvéddel írjatok egy elismervényt/kötelezvényt (nem tudom, mi a pontos neve), amiben ő utólag elismeri, hogy kapott tőled kölcsön X összeget, és mikor, milyen módon, mekkora részletekben fogja neked visszafizetni.

Azt hiszem, már elmúlt az a pont, ahol még lehet benne bízni, és adni a szavára. Aztán ha ez a hivatalos okirat a kezedben van, akkor azzal már mehet bíróságra, és perelheted, hogy visszafizesse.


A kapcsolatra pedig vess keresztet, soha az életben nem fog a srác megváltozni, és vedd figyelembe azt is, hogy szemrebbenés nélkül hazudott neked először. Komoly kapcsolatot így indítani...?!

Ha már arra se lehet rávenni, hogy ügyvédnél írjon alá egy ilyen papírt, akkor sima ügy, hogy azt a pénzt az életben többé nem látod viszont, szándékában sincs visszaadni.


De friss kapcsolatról lévén szó: itt le is kell zárni!

2016. dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod bizonyítani, a szóbani szerződés is érvényes szerződés.

A játék, már nehéz dió. Én, voltam alkesz is és játékfüggő is. Felméri, tudatosul hogy betegség, akkor kezeltetheti magát.

Másik, felismeri, hogy betegség és hatalmas akaraterővel ellen áll. Ez, nagyon nehéz. Nálam, két év játékmentesség után volt hogy nagyon menni akartam játszani. A barátom, kétszer vissza eset, most már 4 év után, talán nem fog újra játszani.

Vagy is, abba ne reménykedj, hogy varázsütésre, a két szép szemedért többé nem fog játszani.

Na és ha az ember leül, megszűnik minden épeszű gondolkodás. Eszébe sem jut, holnap mi lesz a számlákkal, lesz-é mit enni, stb. Elbűvölten nézi a rulettgolyót és felteszi az utolsó fillért is. Majd kér kölcsön. Mindegy kitől, mindegy mennyit ad, csak valaki adjon, mert a következő pörgetés, az a tuti.

2016. dec. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs de azt a pénzt ha ő nem adja neked vissza, akkor soha az életben nem fogod látni.


Tekints rá úgy mint tanulópénzre.

Férfiként pofám nem lenne egy nőtől pénzt kérni. Sőtt továbbmegyek senkitől sem lenne, és testvéreimen, szűkebb családi körömön kívül senkinek sem adok pénzt!

Nem azért keresem meg azt a pénzt kínkeserves munkával hogy másnak odaadjam. Mindenkinek van keze lába, menjen dolgozzon, vállaljon másodállást, ahogy én tettem.

Minden más csak mellébészélés. Függőségről leszokni nem lehet ezt már bebizonyították a nagyokosok. Csak abbahagyni egy darabig, de a késztetés mindig ott lesz benne, amit vagy megáll vagy nem....

2016. dec. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!