Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet egyszerre két férfit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet egyszerre két férfit szeretni? Megöl a bűntudat

Figyelt kérdés

Az exemmel 1,5 évig voltunk együtt, 7 hónapja szakítottunk. 4 hónapja van új kapcsolatom. Teljesen más, mint az előző, tök ellentétes személyiségek vagyunk (én pörgök ezerrel, tök spontán csinálok mindent, a párom pedig sokkal megfontoltabb, nyugodtabb), de így egészítjük ki egymást. Nagyon jót tesz ő nekem, az meg természetes, hogy mindennél jobban szeretem, sose tudnám bántani. Egy két apróbb vitán kívül nagyon jól megvagyunk, kiegyensúlyozott, nyugodt a kapcsolatunk, tehát mondhatni tényleg rendben van minden. De körübelül egy hónapja kezdenek furcsa érzéseim lenni. Azt tudni kell, hogy az exemmel 2,5 éve egy helyen dolgozunk. Ez így volt akkor is, mikor együtt voltunk, a szakításunk után is, a mai napig ez a helyzet. A szakítás után kezdetben kerültük egymást, de aztán szép lassan elkezdtünk közeledni, persze csak mint barát, egyikünk se akarta, hogy rossz legyen a légkör. Mostanra szinte baráti a viszonyunk, de ahogy írtam, egy hónapja kezd bennem változni valamit. Ahogy nézem őt, meg dumálunk/hülyülünk/akármi, akaratlanul is eszembe jutnak a közös dolgaink, a régi emlékek. Néha azon kapom magam, hogy akkor is ezekre gondolok, ha nem is vagyunk épp együtt. Konkrétan érzem a "pillangókat" a hasamban, ha beszélgetünk, vagy a közelemben van. Tegnap este munka után elhívott, hogy igyunk meg valamit, ketten. Volt már ilyenre példa, de akkor többen voltunk, a többi munkatársunk, stb., de most csak ketten. Olyan szinten éreztem a kémiát, meg a szenvedélyt, konkrétan forrt a levegő közöttünk, nem tudom, mi történt..

Nyilván egyedül mentem haza, és semmi nem történt köztünk, de így is megöl a bűntudat, és utálom magam az ilyen érzések miatt. Soha nem tudnám megcsalni a páromat, eleve nem csinálnék ilyet, mert tényleg nagyon szeretem őt, de kezdem elveszteni az irányítást, és fogalmam sincs mi történik bennem. Nem tudom, mi lenne a megoldás, de ezt nem tudom hosszú távon kezelni, és senkinek sem akarok fájdalmat okozni.

Mit tudnék tenni ebben a helyzetben? Egyáltalán, lehetséges ilyen, amit a címben írtam?

23N


2017. jan. 7. 17:28
1 2
 1/19 kolosszus22 ***** válasza:
87%

Lehetséges, ráadásul ti nők igencsak sűrűn követitek el ezeket a hibákat, csak az a baj, hogy ezzel az új barátod teszed majd tönkre, ő issza meg a levét majd.

Megmondom én neked mi a gond, sokadik hasonló kérdés és saját kellemetlen tapasztalataim utan:

Kijöttél egy hosszú kapcsolatból és nem bírtad kiheverni, lezárni magadban az exet...szakítás után 3 hónappal már új palid volt, itt a probléma. Addig nem kezdünk új kapcsolatot amíg az exet el nem fejtjük teljesen, különben ez a következménye, ezt jó lenne megtanulni mindenkinek. Ne keressünk utána búfelejtő emberkéket, mert az újjal fogunk kib*szni.

Így jártam én is nemrég és sokan még, tipikus tünet az idő előrehaladtával, hogy az emlékek elkezdenek szépülni, meg kezd az ex hiányozni...ezeken egyedül kellene végigmenni normál esetben, nem úgy hogy már másik kapcsolatod van. Ilyenkor jön majd az, hogy szakítasz a mostanival mondvacsinált indokokkal a hirtelen érzéseid miatt és mész vissza az exhez újra megpróbálni, persze az újrapróbálásból a kezdeti lendület után megint pofára esel, mert ami előtte nem ment az ezután se nagyon fog.

Komolyan mondom én többet olyan nővel össze nem jövök aki nem szingli már vagy 1 éve, aki hosszú kapcsolatból kijön és palit keres utána nem sokkal mind bekattan így mint te most.

29F

2017. jan. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes, hogy így meg tudod mondani, mi a gond, holott fogalmad nincs, miért lett vége annak a kapcsolatnak, és milyen lelki állapotban jöttem belőle ki. Az is tök egyértelmű, hogy búfelejtő, igaz?

Az, hogy te kivel nem fogsz összejönni a jövőben, pont nem érdekel, ahogy a rosszindulatú kommentek se.

2017. jan. 7. 17:52
 3/19 anonim válasza:
100%

Nekem az jön le a leírásból, hogy az ex csak testiség szintjén vonz.

Mérlegelj, hogy megéri-e beáldozni a kapcsolatod néhány forró éjszaka miatt.

28N

2017. jan. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Elmondta a véleményét és lehurrogod kérdező. Így érdemes neked válaszolni...
2017. jan. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Lehet.Kb 4 evig eltem egy szerelmi haromszogben.Mindkettot szerettem.Egyiket sem akartam elvesziteni.Raadasul ok ketten gyermekkoruktol legjobb baratok voltak.Csak errol nem tudtam meg azon az ejszakan mikor mindkettot megismertem.
2017. jan. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

A 29 éves pasinak:

érdekes meglátás, mert bennem sokkal inkább az fogalmazódik meg, hogy aki már 1+ éve egyedül van, azzal mi lehet a baj?

biztos defektes, ha nem talált magának párt.

és sokan így gondolják.

mert aki "kapós", azaz néz is ki valahogy meg normális is, az miért lenne egyedül?

én 32 éves nő vagyok, 12 év után lépett le az életem párja, akivel együtt akartunk megöregedni. Kb 2,5 hónapja történt. Nagyon durván megviselt. De őszintén szólva, vágyom valakire, nem azért, hogy az előzőt elfeledtesse velem, hanem mert szeretnék szeretni valakit, szeretnék hozzábújni, hogy újra értelme legyen az életemnek. Hogy legyen kire főzni, kivel elmenni kirándulni, kit hazavárni... nem az exemet keresném benne, sőt már olyanokra is figyelnék, amit abban a hosszú kapcsolatban figyelmen kívül hagytam.

de nekem egy csomó minden miatt még lehetőségem sincs ismerkedni.

így marad a gyakorizás, itt töltöm el az időmet, és azon vagyok, hogy másoknak segítsek, meghallgassam őket, mert nekem is sokat jelentett, hogy az én kérdéseimre válaszoltak vagy privátban próbáltak megnyugtatni.


egyébként nem elhanyagolható a kérdező esetében, hogy az ex is hasonlóan érez-e. hogy megvolt a kémia...egyrészt lehet, hogy csak ő érezte így, a pillangók miatt. másrészt lehet tényleg flörtölt vele a srác, de nem akarná újrakezdeni. ez idővel kiderül.

szerintem erre az egészre csak az idő nyújt majd megoldást, előbb-utóbb érezni fogja - azaz érezni fogod, kedves kérdező, hogy merre húz a szíved.

amikor az egyikkel vagy, olyankor a másikra fogsz gondolni, akár egy csók vagy szex közben. na ha ez megtörténik, akkor már tudni fogod, kit szeretsz igazán.

egy filmben volt, hogy dobj fel egy pénzérmét. egyik oldal az egyik lehetőséget jelenti, másik a másikat. még amikor a levegőben van, te már az egyik oldalnak szurkolsz.

2017. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

ja, 29 éves kommentelő: az e feletti kérdés pontosan a másik oldal ugyanezen problémája: a pasi szereti a nőjét, mégis másra vágyik.

szóval ez nagyon nem csak a nők szokása, ez egy elég szexista megnyilvánulás volt.

én úgy érzem, korrekt vagyok, és próbálok nem tenni különbséget férfi és nő között, ezért a szexizmus zavarni szokott.

2017. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

6os, köszönöm szépen a válaszodat!

Én, azt hiszem, elég jól ismerem az exemet, főleg amiatt, hogy nagyon hasonló a személyiségünk. Ha a tegnapinál egyoldalú lett volna a kémia, nem kerítek ekkora feneket a dolgoknak. De egyszerűen láttam a szemében azt, amit én is éreztem. Nyilván nem azt, hogy bánja, hogy nem vett feleségül, de biztos vagyok benne, hogy ha én hagynám, ő benne lenne. Rajta nem múlna semmi. Alapjáraton is mostanában sok a csipkelődős "beszólogatás", de tegnap borult a bili ilyen szempontból.

2017. jan. 7. 19:00
 9/19 anonim ***** válasza:

értem. nos...annak idején is csak összejöttetek valami miatt, tehát külsőre biztos bejöttök egymásnak.

de akkor ne légy titokzatos: mi vezetett a szakításhoz?


egy pasinál tudod nem feltétlenül azt jelenti a csipkelődés, flörtölés, hogy újrakezdené. ő egyedül van azóta? pasiként vannak igényei. ha működött veled a szex, lehet csak el akar kapni pár fordulóra újra.

persze az is lehet, hogy rájött, hiba volt téged elengedni. de ezt 100%-osan csak ő tudhatja. vagy még ő sem...

fontos h mi miatt mentetek szét.

2017. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Mind a ketten úgy éreztük, hogy kihűlt a dolog, legalábbis érzelmileg biztosan. Egyre kevesebbet beszélgettünk, néha úgy éreztem, a szabadidőnkben tudatosan szerveztünk magunknak programokat másokkal, hogy legalább akkor ne legyünk együtt. (mert amúgy összeköltöztünk, fél év után. Ez így utólag elég elhamarkodott volt) A romantika az kimerült abban, hogy szex. És ennyi. Ez meg egyikünknek sem felelt meg, mert mindketten többre vágytunk.

Hát, komoly(abb) kapcsolata nem volt, azt, hogy péntek esténként mit csinál, azt nem osztja meg velem, de nem úgy ismerem, hogy papi aszkézist tartott volna..:)

2017. jan. 7. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!