Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nagyon furcsa párkapcsolatom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nagyon furcsa párkapcsolatom miatt depressziós vagyok már megint. Mit szoktatok tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Már többször szakítottunk, hol együtt vagyunk, hol külön. Tudom, hogy ha szakítanánk, akkor rettenetesen rossz lenne sokáig, talán évekig, de lenne esélyem a gyógyulásra. Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy milyen módszereket alkalmaztok.

Az általános dolgok, mint foglaljam le magam mással, orbáncfűtea nem használ. Más problémáim is felszínre kerültek.

Azt mondják, hogy ne gondolkozzak túl sokat, az ajánlat okos dolog volt, mert majdnem volt egy pánikrohamom. Ma már alig tudok gondolkodni, érezni már többször.

Életem első fájdalma ez.

Úgy érzem,hogy a fiú életem szerelme volt, ami elég irreális érzés, tekintve, hogy alig ismertem.

Mi lehet a bajom?

Valaki másnak van hasonló tapasztalata?

Ha túljuttok ezen az egy-két éves szenvedés időszakán, akkor utána semmi sem lesz olyan, igaz? A depresszió rosszabb lesz? Vagy lehetséges, hogy még hasonlóan jól legyetek mint előtte? Vagy már sosem lesztek olyanok mint előtte? Ha valaki volt depressziós, meddig volt az? Mert én már most mocsokul unom a depressziómat...

Igazából nálam a depresszió levertséget jelent, és egyebeket, semmit nem akarok csinálni. De a legelső, az előző depressziós időszakom kábé egy-másfél évig tartott, és nem akarom újra, hogy ilyen sokáig tartson:S...

Köszi a segítséget.


2010. máj. 4. 23:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Leveszem a polcról a Rejtő Jenő összegyűjtött művei könyveim egy darabját, és olvasom. Lehetőleg vidámat, nem a western regények közzül...
2010. máj. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, 5 évet áldoztam rá :S 17-22 ig :S:S:S::SS: Utólag azt mondom bakker mekkora pocs voltam :S 24/L
2010. máj. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Utólag azt mondtad?? Akkor ez azt jelenti, hogy utána lehet úgy mint előtte? Én attól félek, hogy annyira megtörök, hogy ha túl leszek ezen, akkor már nem fogok tudni senki előtt megnyílni, és nem fogok tudni szeretni sem:S. Amúgy sem vagyok az a típus, aki nagyon könnyen bízna.

Én is szerintem éveket fogok rááldozni erre, reményeim szerint három év múlva már jobb lesz. De akkor ezek szerint három év múlva, ha jobban leszek, akkor olyan lesz, mint egy régi emlék? És lehetséges újra kezdeni? Akkor többnyire nem tör meg egy életre, hogy aztán már új kapcsolatot sem tudsz kezdeni??

Jajj, köszönöm, ez picit megnyugtat.

Először vagyok szerelmes.

De anyám, már 24 vagyok. Hát, így nekem sosem lesz családom :(, mire ezen túl leszek, már elég idős leszek. Hát, így mennek tönkre életek? Hiába próbálok ismerkedni, hülyeségeket akarok csinálni, és képtelennek érzem magam komoly kapcsolatra. Úgy érzem, hogy addig, amíg még szerelmes vagyok, ami ugye legalább másfél évig tart, addig nem is érdemes ismerkednem, mert az önmagam bántalmazása lenne :(.

De félek, hogy én egy életre nagyon megsérültem. Ismerem magam, úgyis előbbre fogok lépni, mert az élni akarásom még mindig erősebb a halálvágyamnál. De attól félek, hogy már semmi sem lesz olyan, mint előtte. Hogy én őszintén már sosem tudok szeretni.

Amit ez iránt a fiú iránt éreztem, amúgysem sűrűn érzi az ember az életben. De nem erről beszélek, hanem az őszinte szeretetről. Úgy érzem, hogy nagyon megtörtem. Azt mondják, hogy ennek így kell lennie. De félek, hogy teljesen sosem gyógyulok meg. Arra lennék kíváncsi, hogy lehetséges e?

Az egész életemre rossz hatással van a depresszióm. Az is egyre rosszabb....

2010. máj. 4. 23:51
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudok mást mondani, csak ami nekem bevált. Kitöröltem az üziket, képeket, nem jártam oda ahova ő, nem beszéltem vele, nem reménykedtem, nem nézegettem a képeit közösségi portálokon. Úgy vettem mintha nem lenne, És egy idő után rájöttem, hogy többet érek én annál, mint, hogy egy senkiházi tönkre tegye az ÉN életem. Az édesanyám nem azért adott életet, hogy egy f@sz miatt tönkretegyem. Nagyon nehéz először, de aztán könnyebb lesz. Csinálj közös programokat a családoddal, a barátokkal, stb. Keress értelmet az életnek, tanulj nyelvet, vagy olvass könyveket, vagy bármit, keress hobbit. Ha nekem mondják ezt évekkel ezelőtt elküldöm a csába, de utólag rájöttem igaza volt annak, aki ezt tanácsolta. A sírás egyszer egyszer megengedett az első időszakban, de szigorúan, csak gőz kiengedés céljából. Ja és ne nézz szerelmes filmeket, ne hallgass beforgatós zenéket,csak pozitív dolgokat csinálj. Fejleszd önmagad és tarts többre magad ennél :) Sok sikert :D
2010. máj. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi :).

Igyekszem.

Örülök minden segítségnek.

Sajnos a probléma komplexebb, mert nem csak a párkapcsolati krízis a baj, hanem perpillanat önismereti problémáim is vannak, amik eddig nem voltak :S. Egy régóta tartó traumámat oldotta fel a fiú. Soha előtte senkit még nem szerettem, ami tudom, hogy nagyon furcsa dolog. Úgy értem, nekem alapból nehezen megy mások megszeretése, és azt gondoltam, hogy nem vagyok képes szeretni.

Hát, kiderült, hogy képes vagyok. És most szenvedek is...

Nem tudom, mások szenvednek e ilyesmitől.

De egyébként tényleg lekötöm magam, többek közt nyelveket, matematikát, pénzügyi ismereteket tanulok, barátkozok, sétálok.

2010. máj. 5. 00:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos én is beleestem depresszióba, először 13évesen. Az tartott egy hónapig. Kb olyan volt mintha nem kapnék normálisan levegőt, és szar kedvem volt. Utána megint depressziós lettem, oylan szintetn hogy naponta rám tört egy olyan érzés, ami közel volt ahoz, hogy inkább meghalni mint ezt elviselni. De találtam magamnak egy hobbit!!! Nem azt mondom hogy teljesen jó lenne azóta, mert olyan mintha nem lennének érzéseim vagy nem tudom. Minden olyan snassz. De ha tanácsot kéne adnom, akkor én is azt mondom, hogy ne gondolkozz sokat (ez nálam is hiba, pl sose szabad arra gondolni hogy mi értelme van az életnek. ha erre jutna a sor, inkább próbálj nem gondolni a nagy piros elefántra :DD), és találj magadnak hobbit, elfoglaltságot, amiért úgygondolod hogy érdemes élni. Ez eltarthat egy ideig mire megtalálod, mindenre nyitottnak kell lenni! Ha ezeket mind betartod, szerintem elkezdődik a javulás, és alkalmas leszel szerelemre!
2010. máj. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnos az én esetem tényleg komplexebb. Azt hiszem, hogy tegnap megtaláltam a megoldást. Gondolkoztam... A lényeg, hogy valószínűleg énidentitás-krízisben vagyok. Az a lényeg, hogy a szerelem révén ledobtam magamról szerintem az utolsó komoly lelki problémámat is, és most valószínűleg önmagam próbálom megtalálni. Sajnos én tényleg eddig el voltam zárva, azt hiszem a lehetőségétől is a teljes értékű, normális énidentitás kiépítésének. A depresszió pedig az idegi fáradtság miatt van.

Igen, akkor látom, hogy soha teljesen nem lehet ezen túl tenni magad, mármint a depresszión.

Hm, nekem is van hobbim, ami tulajdonképpen több annál, szakma, a képzőművészeti alkotás. Tudom, hogy vissza kéne térnem hozzá. De nagyon nehezen megy.

De más is van, az, hogy a pszichés túlélésem kulcsa több személyiség kiépítése volt. És én soha nem fogok tudni kiépíteni olyan ént, ami közel teljes! A személyiségem mindig tört marad. Persze a teljes énidentitás ideál, és soha senki nem képes addig eljutni. Ki sikeresebb ebben, ki kevésbé az. Én a kevésbé az csoportba tartozom. Martin Buber-t olvasok, és ő fogalmazott úgy, hogy van az én-te kapcsolat, a te, mint egy ideálisan létező objektum, és van az én-az kapcsolat. Nem tudom, ezt most én fordítottam. Én eddig többnyire az én-az kapcsolat kialakítására voltam képes, és eléggé értetlenül állok az én-te kapcsolat előtt. Amikor megismertem a barátom, először kerültem bele az én-te kapcsolatba. Ezt már egy ideje tudom, csak nem tudtam így megmagyarázni. Vagyis a külvilággal most sokkal teljeskörűbben vettem fel a kapcsolatot mint eddig. De mivel én képzőművész vagyok, mondhatni predesztinált is vagyok az én-te kapcsolatra, és még ráadásképpen a személyiségem is introvertált.

Az nem azt jelenti, hogy ne szerethetne valaki így, hiszen sokfélék vagyunk, és mindenki szenved valamilyen kisebb-nagyobb pszichés problémától, csak nem biztos, hogy tudatosult a probléma. De tökéletes ember nincs. Reménykedem, az hal meg utoljára elvégre. Reménykedem, hogy nekem is lesz esélyem arra, hogy valaki ne csak elviseljen így, hanem tudjon így szeretni.

Ez sok mindent megmagyaráz, többek közt azt is, hogy én miért tudok nehezen empatikus lenni teljes szívből, és nem csak megjátszottan. Ugye én nem tudok belevetülni más emberekbe. Úgyhogy, ahogy a barátom fogalmazott, sajnos, tényleg nem vagyok empatikus ember. Teljes értékű életre semmi esélyem. A személyisége mindenkinek alapjaiban determinált. Abban is őszintén kételkedem, hogy még egyszer képes leszek önmagamat kivetíteni másba, nem is olyan szép nekem az alapénem. Sosem szerettem az alapénem, és ezért már igen régen megtagadtam, sztem valamikor a tudatomra ébredéskor már. Most perpillanat keresem a megoldást a békülésre vele. De még nem minden tiszta. De az önismeret útja egy életre szól. De az elfogadás, az sem lesz egyszerű. De meg kell tennem, és akkor talán elfogad más is...

De én elfogadtam magam, elvileg, csak ez a legbelsőbb személyiségem, ami még elfogadásra vár. Talán sosem fogom tudni elfogadni, és megtagadom végleg magam, mint Nietzsche, de akkor én is rossz sorsra jutok, mint ő. És egy igaztalan életnek még kevésbé örülnék, mint a valós személyiségemmel való találkozásnak...

2010. máj. 5. 15:28
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekem is volt olyan,hogy gondolkodni sem tudtam, és végül odáig jutottam, hogy alig kaptam levegőt. Ez a pánikroham előjele, ami pedig az idegösszeomlásé. Nekem ilyen csak pár hete volt.

Igen, egy hónapig tartott nálad. Nálam másfél évig, és még csak nem is tudtam róla. Tiszta őrület, tényleg nem tudsz róla, ha kezdesz megőrülni. Egyszerűen úgy tűnik minden, mintha normális lenne. Nah, ezért igyekszem magamra erőltetni, hogy ismerkedjek, és nyissak a külső környezet felé, mert ők vissszajeleznek. De te sosem fogsz. Én ott rontottam el, hogy nem kértem segítséget. Mert segítséget kérni csak december tudtam először életemben, úgy értem, akkor nyitottam először a külvilág felé.

2010. máj. 5. 15:31
 9/12 A kérdező kommentje:

"De mivel én képzőművész vagyok, mondhatni predesztinált is vagyok az én-te kapcsolatra, és még ráadásképpen a személyiségem is introvertált. "

Rosszul fogalmaztam. Az én-az kapcsolatra...

2010. máj. 5. 15:33
 10/12 A kérdező kommentje:

És a legszánalmasabb az egészben, hogy fogalmam sem volt, hogy a szerelem a belső személyiségem kivetítése egy másik emberbe.

Ez a férfi úgy ismert engem, ahogy még én sem önmagamat. Talán jobban ismer, mint én önmagamat.

2010. máj. 5. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!