Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
1 éve lakom együtt a párommal és úgy érzem nagyon megromlott a kapcsolatunk. Nagyon szeretem és ha például beteg vagyok vagy olyanja van (ritkán) figyelmes. Ha nem teszem szóvá egyszer sem tenne olyat, ami boldoggá tesz. Sokszor mondja, hogy szeret, de nem érezteti velem. Eleinte másabb volt, kedvesebb. Nem mondd el semmit magától, nem őszinte velem, mert azt mondja fél a reakciómtól. ( tény, hogy hajlamos vagyok hamar ideges lenni). Hiányzik nagyon a romantika, szeretnék beszélgetni sokat, szeretném, hogy fontos legyek. Egy évvel fiatalabb nálam, de úgy érzem ez nem magyarázat. Fiatalok vagyunk számtalanszor elmondtam neki, hogy ha nem szeret csak mondja meg. ( külön házuk van, amit senki nem használ tehát az utcára kerülés sem fenyegeti) erre mindig azt a választ kapom, hogy szeret és ne haragudjak és megváltozik, de mindig csak ígérget.. nagyon belefáradtam, mert szeretem de igényem az lenne a boldogságra. Mit csináljak? 19/L

2017. jan. 12. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tényleg szeret ő is téged, de különböző igényeitek vannak törődés terén. Ha téged ez nem tesz boldoggá, én azt mondom, hogy lehet, hogy el kellene gondolkozni a külön életen. Ha ő nem olyan gondoskodó mint ahogy szeretnéd, neked ez mindig hiányozni fog, de ő sem feszülhet meg ezért.
2017. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Más a szeretetnyelvetek, amit észre sem vesztek.

Keress rá: Gary Chapman - Egymásra hangolva... aztán mivel a netről nem igazán lehet letölteni (ha megtalálod, akkor írjál) Ezért vedd meg és olvasd el.


De előtte itt van két link, amit olvass el.


[link]


[link]


Ezek egy több tíz éve praktizáló pszichológus házasság terapeuta írásai. Szakmai és még valós is.


Ha ezt a 20 oldalt nincs erőd elolvasni azért, hogy megmentsed a kapcsolatodat, akkor szakíts most.

Ha elolvastad a húsz oldalt, akkor tudni fogod, hogy az egész könyvet is érdemes megvenni. Sok sikert!

Először szerintem a második linket olvasd.

2017. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És én nem tudnék valamit még tenni az ügyért? Már annyi mindent próbáltam.. konkrétan elmondtam, hogy ezt szeretném vagy próbáltam rávezetni a dolgokra de ez csak 1x alkalomra ha elég volt. Mindent meg akarok tenni ezért a kapcsolatért, de ha nem megy, akkor nem tudom és nem is akarom beleerőltetni.. Köszönöm a választ egyèbként ! :)
2017. jan. 12. 15:15
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2. Válaszoló, mindenképp elolvasom! :)
2017. jan. 12. 15:16
 5/11 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben járunk, kb ugyanez a helyzet. Nagyon sok felől hallottam én is a könyvről amit kedves előző hozzászóló írt, de még én is csak a könyvet hajtom.

Az a helyzet, ez az egész akkor fog működni ha belátja ő is hogy valami nem jó.

2017. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tényleg érdekesnek ígérkezik a könyv, el is szeretném olvasni. Tanulságos a mondanivalója, csak attól félek, hogy 2 verzió lehetséges: 1.: a párom teljesen elzárkózik a gondolattól is, hogy a benne leírtakkal foglalkozzunk, mert hülyeségnek tartja.

2.: Belemegy és talán egy kis ideig figyel is a dolgokra, de ez nem sokáig tart.

A 2.-at tartom valószínűbbnek. Szeretném, hogy észbekapjon, hogy elveszíthet, de azt hiszi csak hisztizek és nem gondolom komolyan. Annyira jó lenne, ha komolyan venne. De 1 próbát megér, amit abban a néhány oldalban javasol.

2017. jan. 12. 15:49
 7/11 A kérdező kommentje:

5/6 os válaszoló. Ez a baj.. ő nem látja a problémát, azt hiszi én fújom túl és csak hisztizek. Nem is érti miről beszélek.

Remélem nektek megoldódik a probléma. :)

2017. jan. 12. 15:52
 8/11 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Hát sajnos lefelé ível az egész nálunk. Egyedül kevés vagyok ehhez.

Olvastam más hasonló témájú műveket. Nem kötöttem az orrára hogy mit olvasok, mert úgyse fog "ehhez igazodni". Annak nagyon jók az efféle írások, hogy te jobban megérts magad, őt, és hogyan áll össze kettőből egy. Személyiségfejlesztésnek még problémák nélkül is megéri foglalkozni kicsit a témával.

2017. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos teljesen átérzem és egyetérek.. nálunk is ez megy egy ideje. Egyenlőre adok időt magunknak, próbálkozom helyrehozni de ha nem fog menni... akkor ennyi volt.
2017. jan. 12. 16:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Fura... A férfiak nagy része tényleg "kuruzslásnak meg humbugnak" stb. Veszi a pszihológiát? Csak engem érdekel ennyire és veszem komolyan?


Azért, mert ilyenekkel foglalkozom kb 11-12 éves korom óta... Mert baromira érdekel és hasznosnak találom. Ilyeneket olvasok és fejlesztem ezzel a személyiségem és a kommunikációmat. Az ennyire kirívó? Azt hittem azért nyitottabbak már manapság erre az emberek. Vagy csak a nők meg én? :D

2017. jan. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!