Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » SEGÍTSÉG! A barátom lány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SEGÍTSÉG! A barátom lány barátja nincs tekintettel a kapcsolatunkra? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval a barátommal pár hónapja járunk együtt, minden nagyon jó, szépen fokozatosan alakult ki a kapcsolatunk. Kedves, figyelmes, már most erős érzelmek kötnek hozzá, és úgy érzem hozzám is őt. Már a kapcsolatunk elején mondta, hogy van egy nagyon jó lány barátja, majd be is mutatott neki. Mondtam, hogy engem nem zavar, nekem is vannak fiú barátaim. Aztán ahogy egyre több időt töltöttünk együtt kiderült, hogy ez a lány olyan szinten benne van a barátom életében, hogy nagyon nehezen tudom tolerálni a helyzetet.Mindent megosztanak egymással, feljár a barátom lakására, heti több napon egész délután/este együtt vannak, hívogatja a lány, ha tudja, hogy velem van akkor is ír neki, hogy "hol vagy? mit csinálsz?". A múltkor akkor is feljött a lakásra, amikor ketten voltunk, elfeküdt az ágyon...Aztán összevesztek a barátommal mint kb. a 15 éves házasok, úgy viselkedtek. A múltkor az egyik sapkáját találtam meg a párom szobájában. Iszonyú kellemetlenül érzem magam, és csak sírok! Megpróbálom tiszteletben tartani a kapcsolatukat, de úgy veszem észre, hogy a barátom nem igazán hajlik semmilyen kompromisszumos megoldásra. Nyilván nem akarom, hogy tönkremenjen a barátságuk de szerintem ezt a dolgot keretek közé kellene szorítani...Mit gondoltok?

2017. febr. 1. 11:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%
Hát... szerintem okos dolog, ha inkább hagyod az egészet. Főleg ha nem is óhajt változtatni. Szerintem is egy lány látja a másikon, hogy mit akar valójában, nem vagyunk hülyék, na persze most nem a mondvacsinált paranoiáról beszélek. Én szóba se állnék vele ezek után, hogy nem is nyitott kompromisszumra. Na persze én már eleve nem kezdenék olyannal, akinek ellenkező nemű barátja van, nyilván neked van fiú barátod is, így nem volt elsőre furcsa, de nekem pl soha nem volt. Meg az nem barát, aki bárkire is féltékeny, nem feltétlenül rád, hanem ahogy írod, hogy a volt barátnőjére... vicc :D
2017. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen, én tartom a távolságot a fiú barátaimmal, soha nem másznék így bele senki kapcsolatába, de szerintem ezzel minden normális értékrenddel rendelkező nő így van ( mert nem tenne ki ilyen kellemetlen helyzetnek egy másik nőt ). Szerintetek van esély arra, hogy változik ez a helyzet?
2017. febr. 1. 13:35
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarnék olyan kapcsolatban lenni, ahol egy külső személlyel kell versengenem és a párom ilyen szinten nem figyelmes velem.

Ebben a helyzetben megmondanám a srácnak, hogy nem fogom szétszedni a barátságukat, hiszen úgy össze vannak szokva, de én ezt nem tudom tolerálni és ő sem örülne, ha egy másik férfihez ilyen közel állnék (vagy ha nem zavarná, akkor nem vagyok neki elég fontos), úgyhogy keressen magának másik barátnőt, aki elviseli a harmadik szerepét, mert ez a lány minden kapcsolatát tönkre fogja tenni.

2017. febr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%
Én 100%-ot adok annak, hogy nem fog változni. Ő észre sem veszi, hogy a problémádnak lenne bármi alapja, ezáltal nem is fog semmit tenni ellene, ahogy eddig sem tette.
2017. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a párod nem érti(vagy nem akarja érteni),hogy téged ez miért zavar,szerintem nem lesz változás. Ha a párodat is zavarná,akkor megbeszélte volna már rég a csajjal,hogy azért vegyen kicsit visszább. Nem azt mondom,hogy ne barátkozzanak,meg ne találkozzanak, de azért legyen meg egy határ.

Pl ha veled van,akkor igenis ne a csaj üzeneteit nézegesse,hanem legyen veled.A csajnak sem illik zaklatni olyankor szerintem(se élőben,se cseten). Meg ez,hogy állandóan a barátod lakásán vannak és rengeteg időt töltenek ott..Hát nekem sok lenne.

Miért nem tudnak összefutni heti 1-2 alkalommal inni egy kávét vagy beszélgetni egyet? Miért kell felmenni a lakásába hetente többször is?

Nekem sem tetszene és nem igen látnék esélyt komolyabb kapcsolatra,ha ennyire össze vannak nőve. És engem ez akkor is zavarna,ha nem lány lenne a haver,hanem fiú. Nem tiszteli a kapcsolatotokat és a párod meg nem állítja le..

Én ezt max kamasz korban tartom elfogadhatónak.Felnőttként nem.

Nem mondom,hogy szakíts,de gondold át és próbáld megérteni a barátoddal,hogy pontosan mi zavar a barátságukban.Ha nem törekszik arra,hogy változtasson picit(hogy te ne érezd magad kellemetlenül),akkor szerintem hagyd.

2017. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én páromnak is van egy nagyon jó nő barátja. Még egyetemre jártak együtt (ennek már 15 éve), soha semmi nem volt köztük. Én is ismerem, jóban vagyunk, szinte mi is barátok lettünk azóta.


De amit te írsz, az túlzás. A páromék 2 hetente jönnek össze "kettesben" kidumálni magukat, amúgy közösen találkozunk - vagy négyesben, ő is a párjával, vagy társaságban. Természetes volt már nálunk is, de az is megbeszélve előre, nem pedig csak úgy betoppan, amikor együtt vagyunk. Nem hívogatja, csak ha valami konkrét dolog történik és mondjuk halaszthatatlan a találkozásig.


Ez a csaj durván belenyomul az életébe/életetekbe és ennek vagy elejét veszed, vagy eláshatod a kapcsolatotokat.

2017. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fog változni, amikor a harmadik barátnője is kidobja őt a lánypajtása miatt, addig nem. Az ilyen embernek nem lehet szép szóval elmagyarázni, csak a csalódások fogják jobb belátásra bírni, én legalábbis ellenpéldát még nem láttam.
2017. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mint a fiúk csajbarátja (kizárólag fiúbarátaim vannak) hogy ez így nagyon gáz.

Van olyan nagyon közeli barátom, akinek soha nem írok hétvégén, mert tudom, hogy akkor van ott a barátnője (távkapcsolat) és kínosnak érzem, hogy zavarom. Ha esetleg program van, pl nyáron spontán kertiparty, akkor dobok egy sablonüzenetet, hogy "Grillsütés nálam, ha jönnétek, hozzatok piát!" ,de nem kezdek beszélgetni.

Az ágyba fekvés pedig nettó parasztság. Akkor tolerálható, ha mondjuk hirtelen rosszullett, vagy ha ráül a beágyazott ágyra, mert minigarzon, és az a kanapé is.

2017. febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Voltam ugyanebben a szituációban, mi is rengetegszer veszekedtünk emiatt, de mivel a csaj látta hogy a barátom milyen boldog velem, ezért hál isten takarékra tette magát, de még akkor is zavaró jelenség volt, de mivel már nem töltöttek együtt annyi időt, ezért barátomnak nem volt nehéz megszakítani a kapcsolatot vele. És igen, lehet hogy szemétség tőlem, de pontosan ezt akartam, bár sose mondtam ki, de barátom tudta hogy választania kell, mert tudta hogy vagy megtart egy amúgyis romló barátságot vagy engem is elveszít. Ez kb másfél éve történt, és azóta nem is emlékszem hogy lett volna nagyobb vitánk, nagyon jól megvagyunk. Kellett az, hogy az a lány kilépjen az életünkből.
2017. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Ma, habár nem vagyok vele, nem találkoznak, én már ennek is örülök.. Egyébként a barátom 30 éves, évek óta nem volt kapcsolata, mert saját elmondása szerint válogatós, és várta az "igazit". Egyik napról a másikra letette a cigit, mert én nem dohányzom. Csak úgy tud aludni, ha fogja a kezem, vigyáz rám... Úgyhogy most elhatároztam, hogy ennek a nőnek nincs helye az életünkben, és remélem ő lesz a múló állapot nem én... Sosem szerettem még így, mint ezt a fiút, úgyhogy bízom a legjobbakban.
2017. febr. 1. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!