Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 22f 20l közös jövőt "tervezem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

22f 20l közös jövőt "tervezem vagy tervezzük" nem tudom eldönteni, Vélemény?

Figyelt kérdés
A véleményeteket akarom kikérdezni, mert lehet nem látok a lila ködtől: Én egy picit átlag kereset feletti családból származom (így könnyebben teszek félre amit megkeresek munkával, van támogatás ha lakást vennék). Barátnőm 18 éves kora óta albérlet, saját kereset, munka (alig tud félretenni). 8 hónapja vagyunk együtt minden áron azon gondolkozok, agyalok hogy tudnánk megkönnyíteni közös életünket: saját lakás, albérlet, megtakarítás, spórolás.... A barátnőm iszonyat makacs, pesszimista nem fogad el semmi támogatást, ő EGYEDÜL akar lakást árát összekaparni. Én folyton mondom hogy "közösen könnyebb meg csak együtt vagyunk hahó..." de nem enged a saját elképzelésből az indoka "saját lakásból senki nem tud kirakni + nem érezné a sajátjának ha szülök segítenének" Borzasztóan elszomorít ezekkel a mondatokkal, hogy így gondolkodik... És nem tudom normálisan megbeszélni vele mert "leszidásnak" érzi és legközelebb nem mondja el a véleményét. (lehet az exei miatt előttem 5 kapcsolata volt) Nekem ő az első, utolsó barátnőm így érzem....

2017. febr. 2. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Igaza van.
2017. febr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Várnod kell még ezzel és türelmesnek kell lenned . 8 hónap után van akinél elhamarkodott döntés közösen belevágni egy közös kecóba. Történhet még akármi 1-2 vagy több év múlva és akkor jönnek az anyagi elosztások, mi kié, mit ki fizetett stb..


Ismerősi körömben, családomban nem egyszer történt meg, hogy a közösen fizetett lakáshitel, a kocsi törlesztő stb.. sok gondot okozott váláskor. De az váláskor ráadásul több év után ahol ti még nem tartotok. korai ez neki , ne sürgesd , ehhez a kapcsolatnak is bombabiztosnak kell lennie, és ha ő most ilyen határozott akkor a későbbiekben is hagynod kell érvényesülni az erőfeszítéseit , hogy érezze tett érte.

2017. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az miért baj, ha kérek szülői támogatást (nem ők veszik meg az egészet, 2-3 milliós támogatásról beszélünk a maradékot mi gyűjtjük össze), hogy hamarabb saját lakásba lakjunk, és ne hitelt, albérletet fizessünk életünk végéig? És az miért baj hogy egyáltalán én vele közösen akarok lakást venni?
2017. febr. 2. 20:57
 4/10 A kérdező kommentje:

A várással csak az a gond, hogy ő minden áron ki akar menni külföldre 1 hónap és megvan a jogsi (1 évet akart itt lenni hogy megcsinálja a jogsit) de tudjátok hogy van belecseppentem az életébe, és felborult az egész terv...

Én egy büdös szót nem tudok idegen nyelven, szenvednék kint de érte még a holdra is elmennék

2017. febr. 2. 21:00
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Véleményt kértél, tehát ez a sajátom:

Ha 22 éves lennék nem tennék fel mindent 1 nőcire meg nem áldoznék ÉVEKET az együttélésre. Ezek 30-on felül bőven ráérnek sztem.

Sokkal színesebb az élet, hogy annyi évet kidobjunk.

Ismerősömnek egy 7 éves kapcsolata ment szét nemrég, most meg eszi az ideg, hogy közös tartozás meg minden van a nyakukon...

Ez csak vélemény, nem jelenti azt hogy így kellene cselekedned.

Én mindenesetre nem látok benne fantáziát sehogy.

30 F

2017. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2. vagyok újra.


Nekem is 7 év után ment szét a kapcsolatom. Nem ott költöztünk össze ahogyan én elterveztem, éveket dobtam ki albérletre ahelyett, hogy építkeztem volna ott ahol lehetett volna és akkor mára talán elmondhatnám, hogy van valami ami az enyém.


Utólag pedig örülök is meg nem is , hogy így alakult, örülök, hogy kiderült minden mielőtt ekkora anyagi beruházásba és egyebekbe kezdtem volna valakivel akivel nem együtt öregszem meg, de annak nem örülök ahogy mondtam is, hogy mostanra előrébb lehetnék.


Tudod nem mindenki teheti meg, hogy milliós támogatásban részesül a szülei által. Neked ez nem nagy ügy, de neki igen is az, mert ettől kiszolgáltatottnak érzi magát az ember.

Én is évekig éltem egy eleinte idegen családban , és hiába lettem apósom fia már , a két lánya mellett, én ha ott maradtam volna sosem érezhettem volna, hogy ami ott van valaha is az " enyém " lesz, csak beülök a tutiba kényelmesen és el éldegélek lazán, még úgy sem, hogy mindenből jócskán kivettem a részem... ez nem mindenkinek kell, sőt.


Erre csak a pénzre hajtó csajok hajtanak , úgyhogy inkább örülj neki hogy miattad van veled és nem az anyagi lehetőségek miatt.

2017. febr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

8 hónap után erről beszélni rettentő korai, különösen 20-22 éves korban. Lehet, most úgy érzed, ő az első és utolsó, de én nem fogadnék erre.


És igen, igaza van abban, hogy ha a te szüleid vesznek neked lakást, akkor később, évek múlva, ha valami történik (erre bő 50% esélyed van, akkor is, ha most nem így érzed), ő csupasz popóval fog távozni, mert nincs saját lakása, sőt még egy fél lakása sem.

És ha ennek a lánynak előtted 5 exe volt már, akkor, nos, még kevesebb az esély, hogy együtt mentek majd nyugdíjba. Ráadásul teljesen mások a tervei is. Külföldre akar menni.


Apropó, azt hogy sikerült összehoznod, hogy 22 éves korodra egy nyelvet sem beszélsz legalább egy kicsit?

Lehet, hogy a szüleid gazdagok, de te így nem fog túl jó munkahelyet kifogni.

2017. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, egy-két hónapja válaszoltam már erre a kérdésre.
2017. febr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nekem ő az első, utolsó barátnőm így érzem." Erre most mit mondjak?????????

..... Ok, lehiggadtam.

Gyűjtsed a pénzed, de azért költsél belőle örömlányokra is. Bulizz, ismerj meg más nőket is. Amíg nem volt meg legalább 10-20 csaj, addig eszedbe se jusson megnősülni. Közben összejön a saját lakás ára is, vegyél is magadnak egyet. Egyedül, családi, banki segítséggel az mindegy. Csak nőtlenül vedd meg!!! Mindenképpen, csak és kizárólag a saját neveden legyen. Ja és soha ne nősülj meg!!!!

Jaaaaaa, majd el felejtettem. Ez a barátnőd ugye nincs már meg? Csak lehúz téged, az okokat ne keresd, nem te vagy a hibás, tehát javítani sem tudsz. Jöhet a következő csaj....

2017. febr. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Dehogy az utolsó barátnőd,első kapcsolatban mindenki azt hiszi,hogy "örökké együtt",sőt képes az ember mindent feltenni arra a kapcsolatra.Én első kapcsolatom miatt majdnem kihagytam az egyetemet...


Tanuld meg,hogy a saját álmaidat kövesd,ne másét.Ha ő külföldre akar menni,te viszont nem,akkor ágyő,hadd menjen,ilyen fiatalon jól is teszi,nem akkor kell,mikor férjezett,családos anyuka.

Azt is jól látja,hogy jobb megdolgozni a saját tulajdonért,mint beköltözni egy lakásba,amit a te szüleid fizettek nagyrészt - szakítás után neki mennie kéne.Természetesen ezt nem akarja,gondolom érthető,egy pár hónapos kapcsolatra nem szabad alapozni.


Neked is jobb lenne,ha kihasználnád a fiatal éveidet a bulizásra,utazásra,tanulásra,nyelvtanulásra,mert ilyen korban egy kapcsolat csak leszívja az energiáidat és nem arra koncentrálsz,ami tényleg fontos lenne a jövőd építése szempontjából.

2017. febr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!