Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy baj, hogy nem vagyok fent facebookon?

Figyelt kérdés

Párom facebook függő. Mobilnete van, ezáltal még akkoris felmegy, ha pisilnie kell.

Én ezzel szemben utálom, és kb. csak miatta használom, nekem nincs is mobilnetem.

A párom tanórákon előszeretettel van fent. Számtalanszor mondtam, hogy FIGYELJEN órán, majd szünetben nyomkodhatja, de szerinte ő nincs is fent(kipróbáltam, írtam neki és válaszolt:D)

Most külföldre ment egy hétre, családdal, és előszeretettel piszkál, hogy én nem is írok neki. Mivel ingyen hívhat, megmondtam, hogy bármikor elér TELEFONON, de ne várja el, hogy én ott nyomkodom majd ezt a facebookot.

De hogy én bármikor írhatnék neki.

Őszintén nem szoktam. Reggel felmegyek, válaszolok a jó reggelt kedveskedő üzenetére, este meg beszélünk egy órát, azt is vontatva, mivel rühellem a netes beszélgetést, ő viszont egyre jobban zikál.

Hogyan értethetném meg fele kultúrált felnőtt módjára, hogy a kapcsolatunk nem a messengeres beszélgetés alapján működik?

Régen is ennyire "kocka" volt, de amióta elkezdődött az iskola, megbolondul, és 0-24-ben azt mondogatja, hogy dehát ő írt nekem facebookon, ő írt nekem facebookon.

21 évesek vagyunk, Ő a férfi, én a nő.

Utóiratnak azt írnám, hogy ma azzal nyaggatott, hogy külföldön(mert vannak ott ismerősei még) ind kapnak a abrátnőiktől képeket, én meg nem küldök.


2017. febr. 6. 11:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A párod függő, ami sok gondot fog még okozni. Ha nem tudja normális mederbe terelni a gépezést, jobban teszed, ha otthagyod.
2017. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem, természetesen egy normális kapcsolatban semmit nem számít, hogy fent vagy-e X internetes oldalon, viszont erre 21 évesen szerintem kérdés nélkül is rájöhettél volna. ;)

Az viszont, hogy ő szabályosan függő, és magasról tojik minden másra, a tanulmányaira is, ennek elég negatív hatásai lesznek.

Viszont az is igaz, és ez mindkettőtöknek szól, hogy ha szerelemről van szó, akkor talán ne a technikai elvek jelentsék az elsődleges szempontot. Nem halsz bele te sem, ha pár mondatot írsz a szerelmednek, és ő sem halna bele, ha néha felhívna. Na, ezt kell leülni, és megbeszélni.

2017. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Sajnos már a családja is mondja neki, hogy emelje fel a fenekét a gép mellől, de mindhiába, rám egyfolytában rámfogja, hogy inkább ÉN vagyok a függő.

Sajnos már ígyis épp elég gondot okoz, remélem, valahogy meg tudom oldani, mert amúgy meg minden remek, csak hát ez...

2017. febr. 6. 11:16
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Nekem sincs facebookom és nem is lesz. Nekem van életem, nem érek rá ilyen baromságokra. Mélységesen lenézem az olyanokat akik telefonnal a kezükben élik az életüket. Éretlenek vagy nagyon nincs helyén az értékrendjük vagy csak szimplán sötétek. Nem jönnék össze olyannal aki így él, olyannal meg főleg nem akivel nem lehet megértetni, hogy ez nem normális.
2017. febr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, köszönöm neked is.

Mint mondtam, este beszélünk egy órát, meg reggel is egy pár szót, de neki ez sem elég, mert hogy napközben netközelben vagyok, és így igazán írhatnék neki.

De telefon és sms váltások mellett ez már sok azért.

Régen alkalmazkodtam, kipróbáltam, hogy felmentem napközben, aminek hatására már sok volt neki. :D

Szóval okkal nem teszek eleget, de megbeszélni nem lehet, a telefonja olyan szent és sérthetetlen lett számára, már már megszemélyesíti, hogy azt, vagy inkább"őt" védi.

2017. febr. 6. 11:18
 6/15 A kérdező kommentje:

3. válaszoló, köszönöm.

Ugyanezen véleményen vagyok, mégis, belé úgy belé szerettem, hogy lnéztem ezt az akkor még "apróságnak" tűnő jelentékeny gondot. :)

2017. febr. 6. 11:19
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak:( nem vagy egyszerű helyzetben.

Sokáig nekem sem volt facebookom, aztán párommal való kapcsolattartás miatt elkezdtem használni.

Végül megismertem más előnyeit is amiket ma is használok .

Párom már nincs velem ,de attól én még használom azokat a funkciókat amik úgymond hasznomra vannak , ő még mindig ugyanúgy függő, folyamatosan posztol , kb mindent megoszt...

Szerintem ha nem szereted használni akkor ne tedd.

Tényleg ott a telefon ha valami fontos van meg lehet beszélni. Mert ez lenne a normàlis , nem az hogy 0-24ben a facebookot nyomja.

2017. febr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor csak ugyanazt tudom mondani, mint minden más függőség esetén.

Rohadtul fájó dolog, de ha valaki egy akármilyen függőséget többre tart a saját barátnőjénél, azt lapátra kell tenni. Én úgy gondolom, hogy ha egy kapcsolatban a szerelmünk csak másodlagos, az nem párkapcsolat. Tudom, a függőségről nem tehet az egyén teljes mértékben, elvégre betegség, de aki még csak nem is igyekszik, hogy legyőzze, attól jobb szabadulni.


U.i.: személy szerint semmi bajom a Facebookkal. Egyik legjobb barátomat is ott ismertem meg, meg emellett egy remek kommunikációs eszköz. De csak egy eszköz, és nem több, és a baj akkor van, amikor valaki ennél nagyságrendekkel többre tartja.

2017. febr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét, mindkét választ. :)

Sajnos én ezen a "függőség" dolgon már átestem, Édesanyám az alkoholt választotta a család helyett. Úgy látszik, az élet megismétli önmagát, csak most más formában.

Nekem sincs bajom a facebookkal, mert hihetetlenül hasznos, rengeteg régi ismerőst, rokont ott tudtam fellelni, de ahogy mondtad, ennyi, egy eszköz csak.

Ha haza jön, teszek egy utolsó próbát, és ha az sem hat, akkor sajnos fontosabb neki az arckönyve. :)

2017. febr. 6. 11:35
 10/15 anonim ***** válasza:
30 éves vagyok és baromira hidegen hagy a fércbook. Kicsit nagyon nevetségesnek tartom ezt az egész virtuális világot. -Ha nem lájkolsz, akkor nem is vagyunk barik- dolog meg egyenesen gyilkos. :D Hasznos az internet, de itt is be kell tartani a mértékkel szabályt.
2017. febr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!