Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom nem akarja, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem akarja, hogy mégegyszer motorozzak, mit tegyek, hogy bízzon bennem és ne aggódjon?

Figyelt kérdés

8 hónappal ezelött megszerztem végre a jogsimat.


Vettem magamnak egy motort, már 5 éve rakosgattam félre a pénzemet, nyáron melózni mentem mindig, és suli közben is voltam dolgozni, csak hogy legyen majd egy motorom.


Végre vezethetek. Már 5 hónapja ezzel furikázok mindenhova.


Van egy barátom 1, 5 éve vagyunk együtt.


Amikor elmondtam neki, hogy szeretnék motorozni, kicsit bepánikolt, amit nem értettem. Azt mondta nagyon aggódna értem, ha én komolyan gondolom ezt. Nem tetszett neki, hogy így döntöttem, szerinte ez veszélyes stb.


Történt egy balesetem este. Kicsit gyorsabban mentem, amikor kiértem a városból és amikor elmentem volna egy kocsi mellett, kivágódtam az út szélére. Szerencsére megúsztam és senkinek nem esett baja. Csak nekem, vagyis annyi történt, hogy az egész karomat "bekapta" a motor és eltörtem két ujjamat és megrepett a csontom a könyökömnél, meg vérzett az orrom, a fejemet is beütöttem, ( pedig volt rajtam bukósisak) lényeg a lényeg mindent helyrehoztam, és azóta nem szabálytalankodok, nem vezetek gyorsan és mások testi épségét sem akarom kockáztatni szóval a mai napig bűntudatom van és tudom, hogy hülye voltam.


A barátom amikor ezt megtudta, azt mondta most azonnal abba hagyom a motorozást, mert ő nem fogja magát halálra aggódni, nem akarja azt olvasni a hírekben, hogy balesetet szenvedett egy lány..stb Nagyon kiosztott azért is, mert tudta, hogy szabálytalan is voltam.


Ez kb 2 hónappal ezelött volt, azóta nem vezetek. Viszont szeretnék megint, már nincsen hó, "jó idő" van és vigyázok magamra a környezetemben lévőkre is!!


Mondtam a barátomnak ezt, de veszekedik velem. Azt mondta majd ő furikáz a kocsijával, ha kell, de nem akarja, hogy motorozzak, mert szétveti az ideg majd megint.


Nem tudok mitcsinálni, egésznap veszekedünk, már kiabált is velem, hogy ne hozzam ki a béketüréséből! Nagyon aggodalmas, mindig félt és babáskodó.


Csak szerintem reagálja ezt most túl? nem leszek mégegyszer ilyen felelőtlen!!! Vigyázok és nem akarok gyorsan hajtani!!


De a barátom azzal jön, hogy bármikor elgázolhatnak stb. Már teljesen lefáraszt ezzel, én szétrobban a fejem...neki is..!!!


Most komolyan, férfiak ti is így reagálnátok?


Mit tegyek? Szeretném ha bízna bennem a barátom és nem aggódna.


L



2017. febr. 13. 20:34
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
basáskodó*
2017. febr. 13. 20:38
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz vele sok mindent tenni, mert az egy baleseted őt igazolja, hogy van miért aggódnia. Hiába mondod neki, hogy vigyázol, egyrészt a baleseted után nem fogja elhinni, másrészt te is tudod, hogy az utakon nem csak rajtad múlik, hogy hazaérsz-e...
2017. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is veszélyes. Én szorgalmaznám, hogy autóra szerezz jogosítványt. A motor nem csak akkor veszélyes, ha te szabálytalankodsz, hanem akkor is ha más. Volt egy évfolyamtársam, kismotorral ment, nem adták meg neki az elsőbbséget kereszteződésbe és kihajtottak elé. A srác csak 30al ment, de átbucskázott a motorháztetőn és a fejére esett. Bukó sisak volt rajta, de így is azonnal meghalt, mert az 1es csigolyája kimozdult, így elnyírta a gerincvelejét. Még élhetett volna, csak 16 éves volt. Autóban nagyobb biztonságban lennél.

30/f

2017. febr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Decemberben motorozni?

Hol éltek, Floridában?

2017. febr. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Áh dehogy ez még október vége lehetett vagy már december eleje. Még alig volt hó, az utak szerencsére, igaz az utak is már eléggé csúsztak.
2017. febr. 14. 05:54
 6/21 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy ez neked fontos, és értse meg, hogy nem tudsz motorozás nélkül élni. Aggódik és félt, ez teljesen jó, mivel tudod, hogy szeret. Viszont te is mérlegeljél, hogy tényleg mi a fontosabb, a barátod vagy a motorozás. Emiatt nem érdemes összeveszni. Másrészt hiába vigyázol, az utakon általában mindig az ártatlanok halnak meg.
2017. febr. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A barátom a fontosabb!!!

De szeretnék motorozni, már régóta ezt akartam, a jogsimat is ezért akartam minél elöbb megszerezni. Már várom, hogy jó idő legyen, nem akarok többet buszozni a városban. Ha valahova majd megint megyek, ( suli, vásárlás, család, barátok, stb ) akkor már motorozhatok. De folyamatosan azzal jön, hogy nekem fontosabb a motorozás mint ő? Mert, ha ez nem így van, akkor abba hagyhatnám ezt és inkább az autójával elvinne, ha szükségem van a furikázásra. Azzal próbál rám hatni, hogy balesetekről mesél, hogy kivel milyen szörnyű dolgok történtek, múlthéten facebookon üzenetben küldött nekem egy videót amiben beszámolnak egy balaesetről, a motoros életét veszítette stb. Megse nyitottam a videót, csak a címet olvastam el. Rosszul vagyok az ilyen hírektől!! Nem lesz nekem több gondom, hiába mondom, hogy vigyázok magamra, ezért képes velem kiabálni. Örülök, hogy félt, meg szeret én is szeretem őt, de azért jó lenne, ha nem akarna ezek után, azzal tele tukmálni a fejemet, hogy nekem a motorozás fontosabb! Nem fontosabb, ezt azért felfoghatná és azt is, hogy nem fogok meghalni. Néha a felrobbanás határán áll. Amikor a kórházba bejött értem, nem azt kérdezte először, hogy "jól vagy" de aggódtam érted" "szeretlek" stb. Áh nem! Neki rám kellett förmednie, hogy én nem vagyok normális, összetöröm magam, nem nekem való a motor, nem tudok vigyázni magamra, utána lenyugodott, de még otthon is azt nézte, hogy mennyire sérültem meg. Nem tudom mit tegyek..megakarom nyugtatni.

2017. febr. 14. 06:55
 8/21 anonim válasza:
Mondd meg, hogy neked a motorozás volt az álmod és hogy nem szeretnéd feladni egy baleset miatt, tanultál a történtekből. Bízzon benned annyira, hogy képes vagy felelősségteljesen közlekedni a jövőben. Vagy pedig nem ülsz többet motorra. Tudom milyen ez, nehéz ügy.
2017. febr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Sokszor mondtam neki, hogy nagyon szeretek motorozni és, hogy régóta szerettem volna motorral közlekedni. Az elején sem ugrált örömében, de elfogadta a döntésemet. A baleset után, már teljesen ellenezte ezt és folyamatosan előjön ez a téma. Tulajdonképpen visszatartani nem tud, tehát jobb idő lesz és motorozni fogok úgy is. Csak ugye, így előre láthatólag ennek rossz vége lenne és azt nem akarom.
2017. febr. 14. 14:42
 10/21 anonim ***** válasza:

Motorozni szuper dolog és a motoros csajok a legjobbak, de ugyanakkor baromi veszélyes is.


Tudok egy csomó halott és béna fiatalról akik utólag boldogan lemondanának az addig imádott motorjukról, de már késő...

2017. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!