Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom nem akarja, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem akarja, hogy mégegyszer motorozzak, mit tegyek, hogy bízzon bennem és ne aggódjon?

Figyelt kérdés

8 hónappal ezelött megszerztem végre a jogsimat.


Vettem magamnak egy motort, már 5 éve rakosgattam félre a pénzemet, nyáron melózni mentem mindig, és suli közben is voltam dolgozni, csak hogy legyen majd egy motorom.


Végre vezethetek. Már 5 hónapja ezzel furikázok mindenhova.


Van egy barátom 1, 5 éve vagyunk együtt.


Amikor elmondtam neki, hogy szeretnék motorozni, kicsit bepánikolt, amit nem értettem. Azt mondta nagyon aggódna értem, ha én komolyan gondolom ezt. Nem tetszett neki, hogy így döntöttem, szerinte ez veszélyes stb.


Történt egy balesetem este. Kicsit gyorsabban mentem, amikor kiértem a városból és amikor elmentem volna egy kocsi mellett, kivágódtam az út szélére. Szerencsére megúsztam és senkinek nem esett baja. Csak nekem, vagyis annyi történt, hogy az egész karomat "bekapta" a motor és eltörtem két ujjamat és megrepett a csontom a könyökömnél, meg vérzett az orrom, a fejemet is beütöttem, ( pedig volt rajtam bukósisak) lényeg a lényeg mindent helyrehoztam, és azóta nem szabálytalankodok, nem vezetek gyorsan és mások testi épségét sem akarom kockáztatni szóval a mai napig bűntudatom van és tudom, hogy hülye voltam.


A barátom amikor ezt megtudta, azt mondta most azonnal abba hagyom a motorozást, mert ő nem fogja magát halálra aggódni, nem akarja azt olvasni a hírekben, hogy balesetet szenvedett egy lány..stb Nagyon kiosztott azért is, mert tudta, hogy szabálytalan is voltam.


Ez kb 2 hónappal ezelött volt, azóta nem vezetek. Viszont szeretnék megint, már nincsen hó, "jó idő" van és vigyázok magamra a környezetemben lévőkre is!!


Mondtam a barátomnak ezt, de veszekedik velem. Azt mondta majd ő furikáz a kocsijával, ha kell, de nem akarja, hogy motorozzak, mert szétveti az ideg majd megint.


Nem tudok mitcsinálni, egésznap veszekedünk, már kiabált is velem, hogy ne hozzam ki a béketüréséből! Nagyon aggodalmas, mindig félt és babáskodó.


Csak szerintem reagálja ezt most túl? nem leszek mégegyszer ilyen felelőtlen!!! Vigyázok és nem akarok gyorsan hajtani!!


De a barátom azzal jön, hogy bármikor elgázolhatnak stb. Már teljesen lefáraszt ezzel, én szétrobban a fejem...neki is..!!!


Most komolyan, férfiak ti is így reagálnátok?


Mit tegyek? Szeretném ha bízna bennem a barátom és nem aggódna.


L



2017. febr. 13. 20:34
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Meglátjuk mi lesz. A barátom fontosabb tényleg!! De a motorozás is. Nem tudom mi legyen a helyes döntés, nagyon rossz így látni a páromat, hogy ha erről van szó, akkor már a fejét fogja, elfordul tőlem, azt mondja ne is folytassam tovább, a válasza nem, nem, nem, nem akarja, hogy motorozzak, szomorú lesz olyankor, tisztára kivagyok, hogy miattam ilyen letört!!

:( Nyilván ezért nem akar szakítani velem, nagyon szeretjük egymást. De jó lenne, ha megértené nem háborúba megyek.

2017. febr. 14. 19:33
 12/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Légy szíves írd meg hogy milyen motorod van, és mikor kezdted a motorozást. Hol tanultál motorozni és napi szinten mennyit mész vele. Az előttem szólókhoz csak azzal értenék egyet hogy miért kellett még csúszós úton is motorozni amikor tudtad hogy taknyos az út?!

Szívesen segítek "megtalálni" a választ a dilemmádra, de ahhoz magadhoz kell őszintének lenned ebben a motoros kérdésben. Én is motoros vagyok, szívem és érzelmeim teljes tudatában, de az élet több mint a szenvedély és meg lehet ezt másképpen is oldani mint hogy az ember kárt szenvedjen a tudatlansága vagy a gyakorlatlansága miatt!

2017. febr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Honda CBR motorom van, ( fekete és szürke szín is van benne )


Még frissnek mondható a jogsim. 8 hónappal ezelött szereztem meg a jogosítványt, ( lassan inkább 9 hónapja ) 5 hónapja vezetek állandósaggal, annyi kihagyás volt, hogy amikor már nagy volt a hó, egyáltalán nem tudtam használni a motoromat.


Suliba azzal mentem. Vagyis így 25 percet motoroztam. Igazából majdnem mindennap használtam, mert nem akartam buszozni, stb.


Nem igazán érdekelt, hogy milyen az út..azhittem, hogy tudom majd irányítani a motort, de gyorsan mentem és teljesen az út szélére vágodtam. Az én hibám volt leginkább.


Pécsen szereztem meg a jogsimat.

2017. febr. 14. 20:00
 14/21 veterán vas ***** válasza:
100%

Ha szeretek valakit, akkor elfogadom olyannak amilyen. Meghallgatom az álmait, elfogadom az érveit, de tiszteletben tartom az elhatározásait. Csak akkor döntök helyette ha megkér rá. Ha motorozni szeretne, akkor motorozzon. Ha a pasi ezt a helyzetet nem képes elfogadni, akkor várhatóan az élet egyéb dolgaiban sem fog tűrni ellentmondást.

Most megtiltja a motorozást. OK. Na és holnap?

"A" verzió:

Engedjétek el egymást békességben.

"B" verzió:

Engedd basáskodni és hordozd egész életedben az az álmot, hogy "amikor én motoroztam......volna".


/a második változat fog jobban fájni/ :(


Lehet fikázni, de ez a véleményem.

2017. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Persze gyakorlatlan vagyok és gyorsan vezettem, de nem akarom abba hagyni a motorozást!! A barátomat sem akarom elveszíteni, nem szeretnék rosszat senkinek. Rossz, hogy nem fogadja el a döntésemet és nem támogat, hanem inkább ellenzi ezt. Amikor nem volt ez a balesetem, már elötte se örült ennek. Először nem is akarta elhinni, hogy én tényleg motorozni fogok. Annyira aggodalmas, felesleges féltenie!! Szeretném ha megnygudona és bízna bennem. Nem akarok vele haragban lenni majd.
2017. febr. 14. 20:08
 16/21 A kérdező kommentje:

Nem!


Ha döntenem kell akkor a barátomat választom!!!!!!!! És ezt nem bánnám meg egy nap sem. De én nem akarok választani!! Azt akarom, hogy bízzon bennem és ne aggódjon, örülnék ha inkább támogatna engem.


Jajj..nem akarom, hogy úgy tűnjön nem szeretem a barátomat, ő mindenem, a másik felem. Nem akarom elveszíteni, szeretem, hogy ilyen a természete, nem akarom megváltoztatni. Csak annyit kérnék tőle, hogy maradjon mellettem és támogasson, ne tiltson és aggódjon semmi miatt!!

2017. febr. 14. 20:14
 17/21 veterán vas ***** válasza:

Szóval a pasi marad.

Akkor annyiban változik a leosztás, hogy vagy a motorról kell lemondani, vagy a barátodat kell átformálni.


A leírtak szerint nem lesz könnyű dolgod.

Sok sikert hozzá, és széles utat! ;)

2017. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Hát nagyon nem lesz könnyű dolgom.


Majd meglátjuk mi lesz:) De a barátom marad!!! :) meg a motor is..megoldom..remélem!!


Köszi a válaszokat:)

2017. febr. 14. 20:34
 19/21 anonim ***** válasza:
92%
Ne add fel a hobbid a pasid kedvéért! Én is motoros csaj vagyok, buktam is, de a barátom tudja, hogy hiába mondaná, hogy hagyjam abba, mert tojnék rá! Nem azért mert nem tisztelem őt, vagy a véleményét, hanem, mert saját magam köpném szembe, ha hagynám, hogy más döntsön helyettem! Inkább vegyél vezetés-technikai tréninget, hátha megnyugszik tőle, hogy nem célod összetörni magad! Különben meg kétféle motoros van: aki esett és aki esni fog!
2017. febr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Én anno nagyon sokat motoroztam és abba tudtam hagyni a párom kedvéért,mert megértettem,hogy baromira veszélyes és nem akarom hogy a gyerekeim apa nélkül cseperedjenek fel. Eladtam a nagy gépet,most is van motorom de csak egy kis BMW amit a városban rövid utakra használok, és az is bukókeretes.

Annak idején volt egy nagy bukásom, egyik térdem oda is lett, 3 műtöttek, szóval tudom mivel jár együtt egy baleset. Sajnos bármennyire elővigyázatos is az ember akkor is történhet baleset és 100-130km/h esni már nagyon lutri, legyen bármilyen jó felszerelésed. Egy autóban sokkal nagyobb biztonságban vagy, ez vitathatatlan tény.

A helyében én is aggódnék, mert nem Rajtad áll vagy bukik, hogy egy darabban lát viszont, félt Téged. 2 lehetőség van, vagy megtanul ezzel együtt élni vagy elbúcsúztok egymástól, esetleg rábeszéled arra, hogy Ő is Veled menjen, de erre vajmi kevés esélyt látok.

2017. márc. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!