Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kérhetek ilyet a páromtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérhetek ilyet a páromtól vagy ez már a kisajátitás kategória?

Figyelt kérdés

Igazából még nem volt hosszútávú kapcsolatom ezért nem tudom eldönteni, hogy ezt jogosan kérhetném vagy ez olyan, hogy ne mondjam már meg mit csináljon?

Két és fél éve vagyunk együtt, együtt tevezzük a jövőt is...és mióta 'hosszú kapcsolattá vált' tehát nem csak randizgatni és érdekes programokra járunk el, hanem huzamosabb ideig is együtt vagyunk észrevettem mennyire közénk tud állni úgymond a technológia. A huzamosabb idő nem egész hetet jelent, hanem egyetem és munkája miatt egy héten 2-3 napot tudunk egyfolytában együtt lenni. Nem olyan sok, de több, mint mikor csak randizgattunk.

Több összetüzésünk is volt a drága Facebook miatt, mert mindig félreértettük egymást, illetve ha együtt is vagyunk folyton azt veszi elő, nézi a videókat, mindig talál egy csomó újat, és képes órákig lefoglalni vele magát. Konkrétan, kaját csináltam, esetleg épp valamit segitettem szüleimnek és ő addig folyton a telefonját bújja, ahelyett, hogy segitene vagy legalább beszélgetnénk valamiről.

Ne értsétek félre, nem vagyok ellene, és mikor nagyon unatkozok én is szoktam a hülyeségeket nézni rajta, de mikor vele vagyok még a telefont is elfelejtem feltölteni, egyszerüen nincs szükségem rá.

Szóval teljesen érezhető, hogy elveszi az időnket, amit amúgy normálisabb dolgokkal is tölthetnénk.

Kérhetem-e arra az egyezségre, hogy amig együtt vagyunk ne facebookozzunk már? Nézzünk filmeket, olvassunk érdekes dolgokat vagy csak beszélgessünk, játsszunk társasjátékot? Mert ezen kivül is amúgy amig nem vagyunk együtt kiélheti ezt a vágyát, mert a munkája megengedi. Az oké, hogy megmutatja az érdekes dolgokat amiket látott rajta, de kérhetem arra, hogy amig velem van ne nézze folyton azt? Vagy ez is olyan kategória, hogy nem illik megmondani mit csináljon a párod?

Vagy ez igy normális, amikor már hosszútávú a kapcsolat? Mit gondoltok erről?21L


2017. febr. 18. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Jogos igény. A párod némiképp facebook-függő...


Próbáld egész egyszerűen kirángatni belőle. Ne csinálj problémát, nagy "gyere drágám, beszélnünk kell valamiről" jelenetet. Viszont egyszerűen szólj oda neki, hogy "szívem, tudnál jönni segíteni picit?" - és nyomj a kezébe valamit, amit csináljon. A közös főzés tök jó, ha rákap, tetszeni fog neki is. Adj folyamatosan javaslatot, mit csináljatok, miket szeretnél, és ami nagyon fontos: kérdezd meg őt, ő mit szeretne csinálni. Tervezzetek kicsit szigorúbban előre - ha nem működik a spontán "találkozunk és lesz valami", akkor előre tervezve lehet ezt kezelni.


Én csak akkor ülnék le vele konkrétan erről beszélgetni, ha nagyon nem oldódik meg a fentiektől a probléma.


Viszont változtatni muszáj lenne, mert egyenes úton vagytok afelé, hogy ellaposodjon a kapcsolatotok.

2017. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Kérhetsz ilyent.

Ez legfeljebb akkor lenne normális, ha együtt laknátok, és minden nap találkoznátok. Bár a több óra nyomkodás még akkor sem. Bizonyos helyzetekben meg egyenesen bunkóság a telefont bújni. Nyugodtan kérd meg, hogy vegyen már erőt magán, mert nem azon kell élni az életét.

2017. febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Mivel ilyen keves idot toltotok egyutt, jogos, 2-3 napig kibirhatja, hogy maximum neha felnez egy 5 percre, gondolom ennyi teged sem zavarna es o sem erezne ugy, hogy el van vagva abszolut a kulvilagtol.
2017. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, ezek szerint jogosan gondoltam én is...

Persze, ha néha rápillantunk az oké, a csoportomban is folyton raknak új infókat az egyetemmel kapcsolatban, én is képben kell legyek, de olyankor szoktam ezt,mikor épp wc-n van, vagy valami dolga éppen.

2017. febr. 18. 10:57
 5/13 anonim ***** válasza:

#1 jót ír.

Az az igazság, hogy ha ott van nálatok, akkor a közös dolgokba nem nagyon tud belefolyni, mert esetleg nem ismeri, hogy nálatok ez vagy az hogy megy, hogy szoktátok csinálni, és mivel látja, hogy le vagy kötve, nem zavar azzal, hogy beszélgetni akar közben. Nyugodtan adj neki valamit, amivel segíthet, és közös munka közben lehet hogy beszélgetni is jobban tudtok. A leírásod alapján csak egyszerűen unatkozik amíg te mással vagy elfoglalva.

2017. febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"de olyankor szoktam ezt,mikor épp wc-n van, vagy valami dolga éppen."


Mint pl neked a főzés, vagy a szüleidnek segítés? :D

2017. febr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs de ha kettőjüknek főz akkor már ne az legyen h a másik ül a kanapén... azért a wc-n ülés mindenkinek a saját ügye de akajakészítés nem... az meg gáz h nem ajánlja fel h segít
2017. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
"játszunk társasjátékot"😂😂😂 Bocsi..de ezen jót mosolyogtam. Igen, szerintem jogosan kérnéd.
2017. febr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

az nem kisajátítás, hogy ha veled van ne telefonozzon

felnőttebben viselkedő embereknél ez alapvető lenne

szerintem észre se veszi, hogy a telefon előtt felejti magát

2017. febr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy ez lehet, hogy egy bevett szokás és azt a példát követitek mindketten, amit a szuleitektol lattatok. Hogy az apa mindig pl elmachibal a dolgaival es azta időnkent ranez az asszonyra, hogy mizu...csak ez most facebookozast jelent, pl makett keszites vagy kerteszkedes helyett. :/
2017. febr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!