Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fog változni a helyzet és ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fog változni a helyzet és ha nem, akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy leszbikus párkapcsolatban élek és a párom felindulásai egyre nagyobb teret nyernek.

Huszonöt vagyok, összeköltöztünk lassan fél éve viszont az előtte is előfordult néha, hogy megütött, de azt nem fordult elő sokszor, csak néha egy-egy nőies pofon, amikor felbosszantottam, ám azt hittem majd ha összeköltüzünk akkor jobb lesz.

Viszont az utóbbi időben egyre többször jön elő, már kb minden héten megüt.

Azért írok most ide, mert egy tíz perce ment el és fogalmam sincs mit csináljak. A mai eset a következő:


A barátnőim elhívtak valahova, én el akartam menni, de ő nem nézte jó szemmel és ezen összevesztünk és én is durva voltam vele, de ekkor eljárt a keze. Viszont most nem csak egy-két pofont adott, hanem rendesen felpofozott és a hajamnál fogva kiabált velem. Aztán pedig szexelni akart, de nem volt hozzá kedvem (vajon miért), de erőszakos volt, lefogott, végül pedig hát egyszerű biológia, hogy egy idő után beindultam és inkább belementem.

Ezután pedig elment.

A barátaimnak nem merek semmit mondani, mert egyfelől nagyon szeretem és ő is biztos szeret. Látom rajta, hogy megbánja, amikor ilyet csinál. Ha haza jön akkor is biztos bocsánatot kér. Vagy holnap. Valentin napon is cuki volt ki tett magáért és amúgy kedves.

Szóval a barátaimat nem kérdeztem, mert tudom mit reagálnának. Ellenállni nem tudok, ha ilyen van, mert küzdősportol, erősebb nálam és amúgy sem vagyok olyan.


Első körben névtelenül az internetközösséget kérdezem, hogyan tudnék változtatni, ami nem olyan offenzív?



2017. febr. 18. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem bántalmazó és az ilyenek nem nagyon szoktak változni, max. ha megérük bennük a dolog és elmennek segítséget kérni pszichológushoz. Talán mondd el neki, hogy te ezt nem bírod elviselni és kezeltesse magát. Ha ezt nem teszi meg, akkor érdemes lenne megfontolnod a szakítást.
2017. febr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezzel az a baj, hogy nem neked, neki kell változnia. Sokan vannak ilyen heves vérmérsékletű / kissé agresszív emberek, akikről nem néznéd ki amíg ki nem esnek a komfortzónájukból. Persze nem direkt csinálják és ha bocsánatot kér érte, ő is érzi, hogy ez rossz. Remélhetőleg változni is akar. Próbáld vele megbeszélni ezt egy mély beszélgetésben. Amit még megtehetsz, hogy amikor vita van, ne veszekedj vele, ne legyél vele ellenséges, hanem nyugodtan kedvesen szólj hozzá. Hívd fel a figyelmét, hogy már megint túlságosan az érzelmei irányítják, de te nem akarod bántani, stb.

Minél előbb lehiggad, annál előbb fog neked igazat adni, legalábbis meghallgatni és nem érzelmekkel gondolkodni. Kicsit anyáskodni kell, mint mikor egy kisgyerek hisztizik.

2017. febr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Javaslom neki a pszichoterápiát, esetleg valamilyen dühkezelési tréninget. Ha ennyire erőszakos típus, akkor ennek könnyen lehet még durvább vége is, simán fel is jelenthetnéd. Amúgy kicsit hiányolom azoknak a nőknek a jelenlétét, akik mindenfélét okádnának, ha egy férfi bánna így veled, és a legalpáribb szavakkal illetnék a férfiembert, most viszont vagy hallgatnak, vagy játsszák a megértőt. Kicsit vicces ez a kettős mérce, pedig most is az erősebb bántja a gyengébbet...
2017. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az ember szeret valakit, azt nem üti meg a többi csak kifogás,hogy ne kelljen változtatni..Ezen nem gondolkoztál el,főleg hogy nem az első pofonokat kaptad? Meg mi az hogy ő nem enged el a barátnőiddel,mi vagy te rabszolga? Azért bánik így veled,mert te megengeded,csicskának néz...Inkább maradsz a szarban, mint hogy kilépj? Hát akkor meg is érdemled,már bocsánat. Felnőtt nő vagy,itt az ideje hogy a sarkadra állj,nem ő az egyetlen nő a világon,nem kell meghunyászkodnod.Amíg nem érzi a hogy nálad igenis van egy határ,addig ilyen marad.Inkább neked kéne elmenni pszichológushoz,mert elég alacsony az önbizalmad,ha ezeket csak így eltűröd.SENKINEK nincs joga Téged bántani,akármennyire is elhitetik veled hogy kiérdemelted.
2017. febr. 19. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak nem Andival élsz együtt?
2017. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én éltem bántalmazó kapcsolatban, aminek a vége eszméletlenre verés lett (bár addig csak lelki terror volt, meg egyszer egy pofon, de elfojtott agresszió annál több). Nem szeret téged, csak a frusztrációit éli ki rajtad. Ezt jobb, ha megjegyzed. Te tudod, eltűröd-e ezt. Én nem tűrtem.
2017. febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!