Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolat vagy karrier?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

ÉhesVagyok9 kérdése:

Párkapcsolat vagy karrier? Leirásban a "sztori".

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt párommal, másfél évet együtt éltünk. Mikor befejeztem a sulit, megbeszéltük, hogy kimegyek külföldre, amíg ő tanul (3 éve van még).

4 hónapja vagyok kint. Többször is volt nàlam, legutóbb három hétig.

Mindig kérdezem hogy minden okés-e köztünk, de azt mondta hogy minden rendben van.


Teljesen véletlen láttam meg egy beszélgetését egy lánnyal akit a legjobb barátján keresztül egy buliban ismert meg. Elvileg a beszélgetèsekből fizikai megcsalás nem derült ki, de tervezte vele a találkozást (egyértelműen szex), flörtöltek.

Természetesen a haverjával jól kitárgyalták a lányt, ès a kapcsolatunkròl meg mint egy... nem is tudom megfogalmazni mikèpp írt rólunk.


Egy két példát említenék: haverja mondta neki hogy ha megcsalt volna, akkor most lelkiismeretfurdalása lenne. A válasz annyi volt hogy az elmúlik, nevetős smileyval.

Igazából nem vagyok biztos benne, hogy meddig lett volna képes elmenni a lánnyal...


Rettenetesen elbizonytalanodtam, persze hat èv sok idő, de mivel mindig mindent megbeszéltünk ès bensősèges a viszonyunk azt hittem szól ha baj van...


Kérdés: Úgy érzem ha itt maradok kint nen tudjuj megoldani. Mert iskolájából fakadóan nem tud jönni. Persze borzasztóan csalódtam, nen tudom még hogy egyáltalán higyjek-e neki hogy megbízhatok benne ès tényleg nem volt ez komoly és nem csalt-e volna meg... Hagyjam itt emiatt a karrierem? Abban se vagyok biztos hogy később ha mégis sikerül túljutni ezen, nem őt hibáztanám e azért hogy itt abbahagytam a munkám....


És úgy érzem ki kellett volna ezt az egészet bírnunk....


Ti mit gondoltok?



2017. febr. 26. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg akar csalni, akkor ha együtt éltek is megcsal.

Nehéz szitu, az tény.

Kérdezz rá, hogy akkor most mi van? Mert ez egy picit sem normális.

Valószínűleg őt hibáztatnád, ha miatta hagynád ott a munkát.

2017. febr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
En ezert a "kapcsolatert" egy taknyos zsepkendot nem raknek arrebb. Valoszinuleg mar igy is eleg vak voltal az elmult hat evben...
2017. febr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ma repul ki hozzam megbeszelni.

Utolsonak uzennem: egyaltalan nem igy van :)! Egyszer mar volt tavkapcsolatunk, hulyen hangozhat, de rengeteg mindent megeltunk egyutt. Tehat az nem igaz h megvezetett...

2017. febr. 26. 10:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, "utolsó" vagyok :). Ne érts félre, nem a távkapcsolat miatt mondtam ezt, magam is abban élek ilyen hasonló már "repülős, átszállásos" távolsággal, tud ez működni, ha a felek akarják. Ezzel no problem részemről:).

Én arra gondoltam, hogy konkrétan elkerekedett a szemem, azt olvasva, hogy a párod mennyire tiszteletlenül, lekezelően bánik veled, és még mások előtt is így megaláz, és a te reakciód meg kb. olyan, mint aki ehhez teljesen hozzá van szokva, csak persze az újabb "belhék" picit felrázzák, de amúgy kb. megszokta, hogy ez van, és rögtön átkapcsol "megoldó üzemmódba", hogy a felmerülő dolgokat ismét megoldja ezzel a díszhímmel. És közben meg azzal próbálod igazolni magadat, hogy 6 év, és bensőségesség, és már annyi mindent megoldottatok együtt. Miközben a pasid meg porig aláz téged.

Aki meg így nyilatkozik rólad, meg a kapcsolatról, hogy "hát a lelkiismeretfurdalás elmúlik", arról nyugodtan elhiheted, hogy hat év ide vagy oda, nem most kezdett el téged ennyire megalázni és semmibe venni. Ez a folyamat sajnos nem egy nap alatt vagy egy hónap alatt történik, csak annyi történt, hogy most épp elkaptad még időben... így a párod most mehet előadni a hősszerelmest, aki azonnal odarepül, és megmagyarázza, hogy hat év így meg úgy, és te vagy a legfontosabb, és hogyan is hiheted, hogy egy jöttment lány fontosabb lenne nálad, és ennél a hat évnél. És mivel ez tökéletesen illeszkedik a te gondolatmenetedbe, hogy mennyi mindenen átmentetek (illetve "átvitt" téged ez a pasas), és végül arrajutsz, hogy ez tényleg butaság volt, hiszen a pasi szeret, hiszen ide is repült! És a végére megint ott tartasz, hogy igazoltad magad, hogy "ti hat év után még ezt is megtudtátok beszélni, és milyen szuper". Csak az maradt ki ebből, hogy egy szeretetteljes, egymás tiszteletére és megbecsülésére épülő kapcsolatban ilyenek fel sem merülnének.


Ne érts félre, nem akarlak kioktatni, csak annyira ott van ez az írásodban meg előtted, és annyira sajnálom, amikor egy tök rendes, normális lánynak tűnő valakit aljas emberek így által b**sznak azon a bizonyos palánkon :(.

2017. febr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Így mostmár jobbab megèrten a véleményed. Köszönöm hogy bővebben kifejtetted! :)
2017. febr. 26. 11:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi történik végül?

Sajnos nehéz szitu, de gondolj magadra. Dönts úgy, hogy jól járj.

Első voltam

2017. febr. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Fizikai megcsalásra a beszelgetésekből kiderült, hogy nem került sor. Ettől függetlenül nem tudom, meddig ment volna el....

Ő azt állítja, nem ment volna tovább. Hogy fel is hívta a haverját a beszélgetés után, hogy na álljanak le (ezt persze ki bizonyítja, egyértelmű, hogy nem kérdezek rá a haverjától).

Hazajöttem... tudom, butaság, hogy feladtam a kinti munkámat (ami fizetésben persze sokkal jobb mint itthon, de az őszintét megvallva, lehet csak júliusig maradtam volna, egyéb problémák miatt a munkával kapcsolatban, amit itt nem akarok részleteni, de anyagilag jobban kijöttem volna a történetből).

Adtam neki/nekünk egy esélyt, egyelőre külön lakunk. Egyszerűen azt érzem, és ő is így fejezte ki magát, hogy elkényelmesedett mellettem. Úgy gondolta, hat éve úgy szeretem ahogy van, nem kell értem különösebben küzdeni (nem azt mondom, ha kellett segített, pl egy kutyust hagytam magam mögött, akit ő szó nélkül bevállalt, stb) de ezek a tipikus dolgok, mint az igényesség, hogy egy kicsit meglepjen, figyeljen rám, "nőként kezeljen" kiveszett belőlünk.

Megmondtam neki, hogy elfogadom, nem csalt meg, de azt sose fogjuk megtudni mi történt volna... azt viszont nehezen felejtem el, hogy így a kapcsolatunkat és engem megalázott egy barátja előtt. Hogy egyik kapcsolat sem sziklaszilárd minden értelemben, hanem egy tojás, amire mindig vigyázni kell.

Ezt ő is belátta. Most egy kicsit hagyom, hadd teperjen értem, aztán ha össze költözök vele újra (ha sikerül enyhülnöm és azért én se mérgezem a bizalmatlanságommal a kapcsolatunk) is szemmel fogom tartani, mármint nem féltékenységre gondolok, hanem azokra a problémáinkra, amiket nem oldott meg, amik amúgy meg voltak közöttünk, mielőtt kimentem.

Még annyit tennék hozzá, hogy ő azt mondta, hirtelen megijedt, hogy vége a bulizásnak és hogy nem gondolt ebből semmit se komolyan, de jó volt újra hülyéskedni és komolytalankodni... erre csak annyit mondtam, higy egy hat éves kapcsolatot vett vicnek. És tudja, hogy ez hatalmas hiba volt, de persze ahogy lenni szokott erre akkor jött rá, mikor leesett neki, hogy elveszíthet.


Nem tudom, hogy jól döntöttem-e... hogy megérdemli-e ezt, azt viszont érzem, hogy én ezt megérdemlem... hogy lássam tényleg komolyan gondolja-e. Magam miatt is akartam ezt. Szerintem esélyem bármikor lesz még arra, hogy kimenjek, arra viszont neki nem lett volna esélye, hogy kint rendbeszedje/rendbeszedjük a kapcsolatunkat.


Valószínűleg naívnak tűnök, de próbálom egy kicsit tényleg úgy nézni, mitől lesz jobb a lelkemnek, mi az, amit ebből a helyzetből ki tudok hozni (és én ennyit tudtam hozzátenni, hogy hazajöttem, a többi főképp rajta áll) még ha ettől helyzenegoldó is vagyok (ami asszem igaz :) ).


Köszönöm a vàlaszaitokat! Ha esetleg érdekel valakit mi lesz később ebből :D... leírhatom :).

2017. márc. 8. 13:02
 8/11 anonim ***** válasza:

En megmondom oszinten (ne vedd bantasnak, ugyanilyen helyzetben egy kozeli baratnomnem is pont igy fejeznem ki magam), nagyon ostoba lepesnek tartom, amit tettel. Most persze lehet lesz egy "mezeshetek" idoszak, de utana? Ha 6 ev utan elkenyelmesedik es idaig alaz teged, akkor 10 ev mulva?

Az a baj, hogy erre akkor fogsz rajonni (mint altalaban mindenki), amikor tul keso, es max. a fejedet tudod a falba verni. A csavo azt nem erdemli meg, hogy szobaallj vele, te meg rogton az egesz eletedet dobod utana...

2017. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Együtt vagytok még? 🤔
2017. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy valaki olvassa még a kérdést, de azért az utolsónak szerettem volna válaszolni.

Igen, együtt vagyunk. Nagyon nehéz volt, igazából teljesen újra kellett építenünk mindent. Nem mondom hogy tökéletes lett, de ezt nem is várom el (sose tökéletes egy párkapcsolat).


Számomra nagyon fontos a beszélgetés, úgy tartom, hogy az egyik alappillére a kapcsolatnak az ez. Így minden gondolatunkat, kételyünket, problémànkat megosztottuk a másikkal. Elolvastunk párkapcsolati témájú könyveket és el kezdtük az ott tanultakat alkalmazni.


7 éve vagyunk együtt. :) A nagy vízválasztó :D... Bár nem érzem annak, mert minden évünknek megvan a maga nehézsége.


Az biztos, ha valaha ennek mégis vége szakad, akkor az már nem emiatt a történet miatt lesz.

2018. szept. 6. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!