Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megalázott és ő van fölényben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megalázott és ő van fölényben?

Figyelt kérdés

Hosszú lenne leírni, röviden, hogy 1 éve vagyok a párommal. Részemről iszonyatosan nagy volt a lila köd, és extra lila.

De ő szépen tönkretette ezt azzal, hogy teljesen megalázott.

2 barátnőmmel kikezdett, az önbizalmamat porig rombolta, kritizálta a családomat, életképtelennek tartott, és a barátaim nagy részét elvesztettem miatta. Tudom, hibás vagyok én is, most viszont a nulláról kell kezdenem, őt pedig mindenki agyba-főbe dicséri, hogy milyen jó pasi, mennyire barátságos, kedves, és mindenki mellette áll.

Hiába védtem meg magam társaságban, az ő pártját fogta mindenki.

Nagyon tönkre mentem, nem tudok pihenni, aludni, enni. HOgy állhatnék fel? Nincsenek barátaim, ismerőseim.

Csak a családom.


2017. febr. 27. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Tisztazzunk valamit, meg mindig vele vagy?
2017. febr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen az amikor valaki egy notórius hazudozóval ismerkedik meg. Mindenkinek jól eladja magát, hízeleg, kapcsolatokat épít miközben az ember háta mögött folyamatosan gyalázza.

Fura, hogy jelen időben beszélsz a dologról, ezek szerint még mindig vele vagy. Ha neked ez jó akkor nekem mindegy.

2017. febr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

"Csak a családom"

Hidd el, az bőven elég! Másnak még az sincs.


Amikor én indítottam a 0-ról az életem, akkor belegondoltam: a legrosszabb már meg volt. Annál mélyebb nem lehet. Már csak felfelé vezet az út! Avagy innen lesz szép nyerni ;)


A legfontosabb elsőként kizárni a többieket. És csak a magad dolgával törődj! Menni élőre és nem törődni mással.

2017. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A családod épp elég. Kezdj új hobbit, sportolj, kapcsolódj ki, stb.

Én ezen mentem keresztül, az exemmel a barátaimat is elvesztettem - de ők kavarták a szart a hátam mögött, nekem ilyen emberek nem kellenek.


Ez volt x ideje, akkor én is a padón voltam mindenhogy. Az, hogy az ex hülye, egy dolog, de a barátaim árultak el.


A szakításunk után félévvel elkezdtem beszélgetni egy férfivel. Őszinte, kiáll magáért és értünk, megmondja a véleményét másoknak, tökéletes társ, már együtt is élünk.

:)

2017. febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Jé, egy nő, aki felébredt!

Igen, megalázott és ő van fölényben. Köszönd magadnak és a hozzád hasonló nőknek, akik néhány egyszerű dolog miatt lila ködbe esnek, nem gondolkodnak és hagyják magukat megalázni.

Normálisan kéne választani és nem jönnének sorban az ehhez hasonló kérdések.

2017. febr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5. Mi van? Normálisan kellene választani?


Nyilván ha átlátnának a nők az ilyen alakokon, eszükbe sem jutna kezdeni velük. Ezek a srácok de akad nő is, nem csak a párkapcsolatban viselkednek így, hanem bárhol, az üzleti életben sem korrektebbek, még téged is átbszhat pl. anyagilag mert olyan hitelesen játssza a szerepét.


Szóval a nők nem látnak át egyből mert kétszínűek és meggyőzően tudnak hazudni, gyakran még egy szakképzett pszichológust is röhögve kijátszanak, nem hogy egy átlag embert.


Szóval ha már érdemileg nem tudtál hozzászólni a kérdéshez, legalább ne tetőzd az áldozat hibáztatásával, mert nem fogsz okosabbnak tűnni tőle.


Azért kellene empátiával és megértéssel fordulni a kérdezőhöz mert joguk és szükségük is van a támogató környezetre, hogy fel tudják dolgozni a jogtalanságot, a sérelmet, a fájdalmat és tovább tudjanak lépni egy boldogabb élet reményében. Egy olyan élet reményében, amelyben nem válnak újra áldozattá mert erősebbé, tudatosabbá, lelkileg, mentálisan és fizikailag is felkészültebbekké váltak arra, hogy megvédjék magukat és ezáltal teljesebb életet élhessenek.


Kívánom, hogy így legyen!

2017. febr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

#6: Igen, normálisan kéne választani. A legtöbb problémára ilyen ék egyszerű a megoldás ilyen téren. Ha tetszik, ha nem. Természetesen sokkal könnyebb siránkozni és másokat hibáztatni, mint önkritikát gyakorolni, de attól még a tények tények maradnak.


"Nyilván ha átlátnának a nők az ilyen alakokon, eszükbe sem jutna kezdeni velük."

Nyilván. Nyilván? Ne viccelj már. Konkrétan a kultúránk része, hogy a rosszfiúkat sok nő szereti.


"még téged is átbszhat pl. anyagilag mert olyan hitelesen játssza a szerepét"

Nyilván. Nyilván? Nem. Furcsa, de még soha, senki nem vágott át. Ha párkapcsolatban voltam, észrevettem, ha a másik részéről megváltoztak a dolgot. Ha üzleti ügyem volt, akkor megfontoltam a döntéseim. Érdekes, hogy valahogy engem senki nem tudott így átvágni és megalázni. Érdekes, hogy még rengeteg ismerősömet sem. Tudod mi a titkunk? A koponyánkban lévő szervünket használjuk. Ennyi az egész.


"Szóval a nők nem látnak át egyből mert kétszínűek és meggyőzően tudnak hazudni, gyakran még egy szakképzett pszichológust is röhögve kijátszanak, nem hogy egy átlag embert. "

Kicsit túl sok filmet néztél. Elhiszem, hogy ott megtörténnek ilyenek, de a valóságban nem.


"Szóval ha már érdemileg nem tudtál hozzászólni a kérdéshez, legalább ne tetőzd az áldozat hibáztatásával, mert nem fogsz okosabbnak tűnni tőle. "

Veled ellentétben, nem paskolgattam a kérdező vállát, hogy merüljön még mélyebbre, hanem szembesítettem a döntéseivel. Tudod, hogy szembenézzen velük és végre előre lépjen.

2017. febr. 28. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Veled ellentétben, nem paskolgattam a kérdező vállát, hogy merüljön még mélyebbre, hanem szembesítettem a döntéseivel. "- köszönjük.


Le is írta, hogy tudja, hogy hibázott te meg akkor is tovább nyomod lejjebb.

Miért nem a képmutató retket ítéled el, aki kicsinálta?


A kérdező tanácsot kért nem megvetést, azt már kapott eddig is eleget.

Az építő kritikának és a szembesítésnek pedig akkor van értelme, amikor az illetőnek még nincs rálátása a dolgokra, teljes homályban van, akkor nagyon hasznos lehet egy szemfelnyitás, viszont ez egy lefutott dolog, itt már ez megtörtént.


"Tudod, hogy szembenézzen velük és végre előre lépjen." -


Sehol nem látok olyat, hogy előre lépjen, ezt csak most fűzöd hozzá, te biztos nem teszel a negatív kritikáddal az előrelépéshez semmit.


És nem, nem néztem sok filmet, ez a valóság, a saját tapasztalataimról beszélek, pontosan láttam milyen elképesztő módon képesek másokat befolyásolni és az igazságot elferdíteni, ha kell még sírni is, minden jóhiszemű ember aki, még nem találkozott ilyennel simán hinni fog nekik, akik normális családi környezetben szocializálódtak, ahol a bizalmat és az őszinteséget szívtak magukba. Semmi köze az értelmi képességhez, sokkal inkább a tapasztalathoz, és ha az nincs, akkor így végződik a történet.


Hiába fényezed magad, hogy mennyivel különb vagy, meg hogy még az életben senki nem vezetett még meg.

Legtöbbször akik kizárólag az áldozatot hibáztatják, azok maguk is hasonszőrűek vagy szimpatizálnak az ilyen karakterekkel.

2017. febr. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

" Le is írta, hogy tudja, hogy hibázott te meg akkor is tovább nyomod lejjebb. "

Én mégis hova nyomom lejjebb? :D Ne viccelj már. Pont nem érdekli, hogy milyen válaszokat írok. Sőt, a többség válasza sem érdekli. Szimplán akar egy buksisimit, hogy ő a jókislány, a srác meg maga a sátán.


"Miért nem a képmutató retket ítéled el, aki kicsinálta? "

Egyrészt: Mondtam én, hogy nem ítélem el? Nem. Akkor miért kérdezel értelmetlen kérdéseket? Nem a srác olvassa a válaszokat, ezért nem róla írok. Logikus.

Másrészt: Azért én kíváncsi lennék a másik fél véleményére, mert általában az ilyen sztorik annyira elvannak ferdítve, hogy az hihetetlen.


"A kérdező tanácsot kért nem megvetést, azt már kapott eddig is eleget.

Az építő kritikának és a szembesítésnek pedig akkor van értelme, amikor az illetőnek még nincs rálátása a dolgokra, teljes homályban van, akkor nagyon hasznos lehet egy szemfelnyitás, viszont ez egy lefutott dolog, itt már ez megtörtént. "

Tanácsot adtam és leírtam a véleményem. Értem én, hogy a burokvilágodban minden rózsaszín virág meg hasonlók, ami meg nem, az ördögi, de hahó... Üdv a valóságban!

Ha megtörtént volna a szemfelnyitás, akkor nem a sráccal foglalkozna. De vele foglalkozik.


"Sehol nem látok olyat, hogy előre lépjen, ezt csak most fűzöd hozzá, te biztos nem teszel a negatív kritikáddal az előrelépéshez semmit. "

Értem én, hogy neked mindent a szádba kell rágni, mert a kommunikációs képességeid megragadtak valahol az alsósok szintjén, de a kérdezőből kinéztem, hogy többre képes. Mit írtam? Azt, hogy normálisan kéne választani. Nem azt, hogy normálisan kellett volna. Érted? Nem múlt időben írtam. Tudod egyáltalán, mi az az igeidő?


"És nem, nem néztem sok filmet, ez a valóság, a saját tapasztalataimról beszélek, pontosan láttam milyen elképesztő módon képesek másokat befolyásolni és az igazságot elferdíteni, ha kell még sírni is, minden jóhiszemű ember aki, még nem találkozott ilyennel simán hinni fog nekik, akik normális családi környezetben szocializálódtak, ahol a bizalmat és az őszinteséget szívtak magukba. Semmi köze az értelmi képességhez, sokkal inkább a tapasztalathoz, és ha az nincs, akkor így végződik a történet. "

Ne haragudj meg, de szimplán buta vagy. Ha azt állítod, hogy a pszichológusokat ilyen könnyen átverik, akkor egyszerűen nem vagy képben a dolgokkal. Mintha azt mondanád, hogy egy ács nem ismer fel egy tetőt. Tudod, amit te kitalálsz a kis világodban, azt más megvizsgálja és ért is hozzá. Éveken át tanulja. Te pszichológus vagy, hogy megtudd ítélni, hogy mit vesz észre egy pszichológus vagy mit nem? Nem. Naugye. Akkor, mégis miről beszélsz? :D

Ha szerinted a dolognak semmi köze az értelmi képességekhez, akkor szintén buta vagy. Nem sértésből mondom, ez szimpla tény. Ha szerinted az emberismeretnek nincs köze a helyzetfelismeréshez és az intelligenciához, az összefüggések meglátásához, akkor a témában teljesen tájékozatlan vagy.

A tapasztalat részét értem. Szóval, te olyan vagy, aki tapasztalatból tudja, hogyha felkapcsolod a lámpát, akkor ég. Más utána is néz a dolgoknak vagy összerakja az agyában, hogy az elektromosság miatt történik a dolog. Tudod, ők használják az eszüket.


"Hiába fényezed magad, hogy mennyivel különb vagy, meg hogy még az életben senki nem vezetett még meg.

Legtöbbször akik kizárólag az áldozatot hibáztatják, azok maguk is hasonszőrűek vagy szimpatizálnak az ilyen karakterekkel."

Semmivel sem fényeztem magam. Nálad már az is fényezésnek számít, ha valaki használja az eszét vagy nem verik át? Ez most komoly?

Elárulod, hogy ki hibáztatta kizárólag az áldozatot? Mert én nem. Az ilyen karakterekkel sem szimpatizálok.


És nyomogasd csak a piros kezet, ha ez okoz számodra kielégülést. Érvek és logika nélkül, sajnálom, hogy csak ez maradt.

2017. febr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem én pontoztalak le, gondolom mást sem győzött meg az üres, semmitmondó hozzászólásod, ami gyakorlatilag az okoskodásban ki is merült.


Még csak tanácsot sem adtál, bár pofátlanul azt állítod "  Tanácsot adtam és leírtam a véleményem".


  - Ez kioktatás , nem tanács, továbbá azt sem ismered be, hogy egyértelműen a kérdezőt hibáztatod.


Tessék utána olvasni :  "Köszönd magadnak és a hozzád hasonló nőknek, akik néhány egyszerű dolog miatt lila ködbe esnek, nem gondolkodnak és hagyják magukat megalázni. " 


Olvass könyveket, tájékozódj inkább, mielőtt mindenkit lehülyézel, aki belekerült egy nárci/szociopata markába, mert attól még, hogy te nem hiszed hogy vannak, viszonylag csekély százalékát képezik a társadalomnak, de éppen elég ha eggyel is kapcsolatba bonyolódik az ember,  azt az életben nem felejti el.


Ma már rengeteg irodalom szól róluk, amit pszichológusok , börtön pszichológusok, kriminálpszichológusok írtak saját elemzésük, észrevételeik alapján, (ezekben van több példa arra hogyan téveszti meg a nárcisztikus a pszichológust vagy a párterapeutát)


Csak hát, ha nem akarunk erről direkt tudomást venni az más... Ha  a csak egyoldalúan állunk a témához vagy csak személyeskedve tudunk társalogni akkor tényleg  nincs értelme az ilyen eszmecseréknek.

2017. márc. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!