Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » El fog múlni? 8 éve tartó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El fog múlni? 8 éve tartó párkapcsolatban élek, menyasszony vagyok 5 éve. A gondom az, hogy mostanában teljesen bagatell dolgokon összekapunk a párommal.

Figyelt kérdés
Nem esik jól az érintése, a jelenléte, és minden egyes mozdulata idegesít. Mi van velem? Eleve egy jó lelkű férfi, okos, intelligens, munkájában kimagasló, viszonylag közös az érdeklődési körünk is (ennek kapcsán minden hétvégén kimozdulunk itthonról és csapatban túrázunk, viszont ilyenkor is legszívesebben meg sem fogom a kezét, mert nem esik jól). A jövőbeli tervek is azonosak, elkezdtünk évekkel ezelőtt spórolni a lakásra, már tudjuk a leendő gyerekeink nevét is. Erre negyed éve már így érzek: elhidegülést és hogy a puszta jelenléte is zavar. Párom tisztában van az érzéseimmel, és egyre gyakrabban hozom szóba a szakítást, de a közös múlttal és azzal, hogy eddig életem párjaként tekintettem rá, összezavar és mellette tart. Egy párkapcsolatban normális, hogy ennyire a padlón van lelkileg az egyik fél, míg a másik ugyanúgy érez, mint a kezdetekben? Vissza fognak-e térni az érzelmeim iránta, vagy annyira előjöttek az együttélés miatt a köztünk lévő különbségek, hogy egyszerűen nem passzolunk össze?
2017. márc. 2. 00:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem fog elmúlni, csak rosszabb lesz. Te már nem szereted őt igazán, erre így nem lehet biztos jövőt építeni.
2017. márc. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

A kapcsolatok már csak ilyenek. Statisztikailag 70% az esélye alsó hangon, hogy elváltok.

Arra próbálok kilyukadni, hogy 8 éves kapcsolat már bőven idejét múlt, arról nem is beszélve, hogy 5 éve vagy menyasszony...

Más ennyi idő alatt már 3x elvált.

2017. márc. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ne más példáját kövesd, mindenki máshogy gondolkozik. Ha már a kezét se tudod megfogni akkor idővel a szex se fog működni vagy már nem megy és ez egyre nagyobb problémát sző maga után.. Én úgy gondolom, hogy ez a kapcsolat veszett fejsze, süllyedő titanic. Talán mással jobban érzed majd magad, de mi lesz 8 év múlva?
2017. márc. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Már nem vagy szerelmes, ez világos.

Ezt nem tudod befolyásolni, elmúlt, és kész, én ezt a kapcsolatot nem erőltetném.

2017. márc. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%

Olvasd el Susan Forward: Mergezo szulok cimu konyvet surgosen.

Te felsz a kotodestol valoszinuleg. Gyerekkorodban elvaltak a szuleid vagy valai hasonlo trauma erhetett,ami miatt rettegsz a kotodestol. Az ilyen ember szandekossn tonkreteszi a kapcsolatat,ha erzi,hogy biztos es mely kapcsolata van,olyan jelszoval,h ugy erzi,unalmas vagy fullaszto. Sajnos a sajat karomon tanultam ezt meg.

N

2017. márc. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Ez tényleg elhidegülés, de ilyen alapon akkor mikor lehetne biztos alapokra jövőt építeni? Ugyanígy a házasság\első gyerek\második gyerek után is elhidegülhet valamelyik fél indok nélkül is akár.

Nem igen lehet hosszú távra tervezni ma

2017. márc. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebből szokott az lenni, hogy összeházasodnak mert miért ne aztán senki nem érti miért váltak el egy év után mikor már ilyen nagyon régóta együtt voltak. Közben meg úgy sz.ar az egész ahogy van, már most. Mitől térnének vissza az érzéseid szerinted? Szerintem senki nem érez úgy mint a kezdetekkor, hisz a rózsaszín köd, a lángolás stb. elmúlik max 2 év alatt, de azzal egyáltalán nem értek egyet, hogy a szerelem is elmúlik hosszú távon egy kapcsolatban. Ha így van, akkor az elég szívás, mert akkor borítékolható, hogy nem lesz jó vége, mert hát egy idő után kevés ha a "testvéreddel" vagy a "legjobb barátoddal" élsz együtt. Ha igazán jó párt sikerül találnod, akkor igenis szerelmes vagy évek múlva is. Viszont az nem világos, hogy mióta éltek együtt? Mert írtad, hogy talán az együttélés miatt jöttek elő a különbségek és azt írod, hogy negyed éve érzel így.
2017. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Mióta kaptok össze? Mi történt, ami kiváltotta, hogy már megfogni sem akarod a kezét? Ezekre kéne visszaemlékezni.

Illetve miért emelted ki, hogy menyasszony vagy? Ennek mi a jelentősége számodra?

2017. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem már nem szereted őt. De ennek kellett, hogy legyen valami oka, ennek a változásnak. Esetleg nem volt hozzád hűtlen? Nem okozott neked nagyobb csalódást? Mást nem tudok elképzelni amiért ennyire megváltoznak egy ember érzései. 8 év nem kevés idő. Mi 7 évesek vagyunk a férjemmel, de annyira gyorsan elszállt ez a pár év, hogy érszre sem vettük. Az érzéseink sem változtak.

Ha eddig szeretted, ez ok nélkül nem szűnik meg egyik hétről a másikra.

Annak is biztos van oka, hogy nem házasodtatok össze. Ne is haragudj, de 5 éve menyasszony vagy? Ez teljesen komolytalan. Értelme nem volt így az eljegyzésnek, hogy nem léptetek semerre azóta sem. Viszont ha ilyen érzéseid vannak, akkor már ne is tervezz, se házasságot, se gyereket, mert ebből csak válás lesz. Nem járnál jól.


Mi történt? Megcsalt? Te őt? Van valaki más aki iránt érzéseid vannak? Valami oknak lennie kell!

2017. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts, hogy legyen lehetősége olyan nőt találni, aki szereti. Meg neked is olyan férfit kell találni, akit szeretsz, és ő is viszont.
2017. márc. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!