Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hosszú távú (előreláthatóan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú távú (előreláthatóan kb két évig tartó) hullámvölgyet hogy lehet átvészelni, hogy a kapcsolat ne sérüljön? (hosszú kifejtés)

Figyelt kérdés

A párommal eddig albérletben laktunk, de a tulajdonos úgy döntött, hogy eladja, mi meg első sorban anyagi okokból (májusban lesz az esküvőnk, arra gyűjtünk, perpill nem engedhetnénk meg egy ugyanilyen színvonalú albérlet kéthavi kaucióját meg az első havi bérleti díjat, ha nászutat is szeretnénk az esküvő után) úgy döntöttünk, hogy jövendő anyósomhoz költözünk. A páromat ez nagyon érzékenyen érinti, 28 éves koráig ott lakott nála, velem együtt költözött ki tőle, és most nagyon fáj neki, hogy megint oda kell költöznie. Úgy számoltuk viszont, hogy ha ott maradunk másfél-két évig, akkor félre tudunk tenni annyit, hogy saját tulajdonú ingatlant vegyünk, és akkor az a bizonytalanság és állandó veszély, hogy eladják a fejünk fölül a lakást, mint most, az nincs. Az ő javaslata volt ez, nem én találtam ki, de elismerem, hogy nekem tetszik az ötlet. Jövendő anyósom egyébként szívesen lát minket, jóban vagyok vele, ő egyedül él egy hatalmas családi házban, bőven lesz saját életterünk mellette, ahogy neki is csak korlátozottan kell kerülgetnie, mert azt a két szobát foglaljuk majd el, amit amúgy is leginkább raktározásra használt.


Viszont a páromnak ettől a költözéstől, hogy harminc évesen vissza kell mennie az anyjához a feleségével, nagyon magas lett a stressz-szintje. Két évig éltünk együtt békében és teljes megértésben, soha egy rossz szava nem volt hozzám, ha összezörrentünk is valamin, annak nagyon hamar vége szakadt és egyből találtunk rá megoldást, leginkább azért, mert konkrét és kézzel fogható oka volt. De minthogy most az alapvető problémát nem tudjuk másképp megoldani, csak kivárással, így nem is nagyon van rá feloldás, szóval most kb minden nap veszekszünk, néha nagyon undok velem, csúnyán beszél, kiabál, és én félek, hogy ha ez előreláthatóan másfél-két évig fog tartani, eltávolodunk egymástól és a szerelem (részemről legalábbis) elmúlik. Továbbra is vannak nagyon cuki pillanatai meg amikor jókedvű, akkor ismét visszatér a régi énje, de néha már minősíthetetlenül viselkedik velem. Nem tudom, hogy ez változni fog-e esetleg, miután már ott élünk és látja, hogy ez nem is olyan szörnyű (főleg, hogy látja a megtakarítási számlánkon a növekvő számokat), de a jelenben nagyon rosszul esik, hogy ennyire nem tudja magát kontrollálni. Szeretnék segíteni rajta, de nem tudom, hogyan lehetne. Próbálok türelmes és megértő lenni ilyenkor, de nekem is elég heves a vérmérsékletem, hamar felkapom a vizet, bár tény, hogy gyorsan lenyugszom.


Szerintetek hogyan lehetne ezt megoldani? Úgy, hogy azért ő is kiadja magából a feszültséget, mert az sem jó, ha magában tartja (javasoltam neki egyébként a sportot, de ha velem is szeretne foglalkozni meg a hobbijával is néha-néha, akkor egyszerűen nincs annyi ideje rá). Mit tudnék én, személy szerint tenni, hogy ezen segítsek és megmentsem a kapcsolatot, vagy legalább életben tartsam, amíg nem ér véget ez az időszak?


Köszönöm a megértő és segítő válaszokat előre is.


2016. szept. 24. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Vagy másik albérlet, vagy hitel és saját ház.

Már ha tényleg ez a baja. A lagzit meg el lehet tolno 1-2 hónappal.

2016. szept. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem lehet eltolni, már minden le van foglalva/foglalózva. A hitelhez meg elég komoly önerő kell, és azt gyűjtenénk össze a fent leírt időszakban.
2016. szept. 24. 09:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem értem, miért kell "Csekonics bárót" játszanotok. Kifizettek egy halom pénzt az esküvőre, aztán a nászútra, de albérletben éltek, vagyis majd ott sem. Miért nem lehet/lehetett volna esetleg egy szerényebb esküvőt szervezni, a nászutat pedig akkor, amikor tényleg van rá keret? Kicsit fura nekem.
2016. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2M ft az esküvő + nászút, ennyiből akárhogy is nézem, Budapesten nem igazán veszek házat, de még lakást sem- sőt, ez még az önerőre sem elég. Albérletben nagyon jól megvoltunk, félre tudtunk tenni annyit, amennyit kell, még két-három évig itt élünk, akkor összejön saját lakásra. Korán jött ez a költözősdi, váratlanul ért minket, de nyilván ezt nem befolyásolhatjuk. Ha pl nem májusban akarnánk az esküvőt, akkor valószínűleg mennénk másik albérletbe, mert bár technikailag ki tudnánk fizetni most is, mégis megéreznénk. Most perpill van keret mindenre, amire kell, de hirtelen 500 ezret nem tudunk kiadni albérletre (150 ezres albérlet az átlag a környéken, kéthavi kaució plusz adott havi bérleti díj), hogy közben akkor az esküvői tervek ne nagyon sérüljenek. És nekünk egyébként fontos, hogy az esküvőnek megadjuk a módját, ne kelljen spórolni a kaján vagy a helyszínen, hanem mindenki- beleértve minket is- jól érezze magát. Nekünk egyébként sem csak egy darab papír, szóval nem elégedne meg egyikünk sem egy szerényebb esküvővel. Szóval ezért. Későbbre terveztük a saját ház vételét, nem úgy ütemeztük a dolgainkat.
2016. szept. 24. 19:23
 5/6 anonim ***** válasza:

És miért nem költöztök akkor kijjebb albérletbe? Oké, valószínűleg -2 óra elmegy az ingázással, de legalább nem megy rá a kapcsolatotok.

Vagy eltolhatjátok akár októberre az esküvőt, időpontváltoztatásnál nem bukjátok a foglalót. Októberre tuti szabad minden, mi 2 hónapja kezdtük el szervezni és kb. mindenki szabad volt, pedig mi is szeretnénk megadni a módját, nekünk olyan 3 millióba fog kerülni, szóval nem a legalja szolgáltatókat választottuk.

2016. szept. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nem vagy semmi, az biztos. 2 millát kifizetsz esküvőre, plussz a nászút, de mentek vissza a szülőkhöz lakni, mert normális albira már nem futja. Vicc.
2016. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!