Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti szakítanátok? Vagy mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti szakítanátok? Vagy mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A barátommal 3,5 éve vagyunk együtt. Ebből majdnem egy éve együtt élünk. Az utóbbi egy-másfél év nem mondhatnám, hogy zökkenőmentes volt. Sok problémánk volt a kapcsolattal, melyet igyekeztünk megoldani. Nagyjából sikeresen... Viszont ettől függetlenül én úgy érzem, hogy ez a dolog egész egyszerűen kiégett. Szerinte már nem nézek ki úgy, mint rég (híztam öt kilót tény, ő meg konkrétan sörhasat növesztett, mikor korábban sportos volt), és folyton a múltat emlegeti. Mikor összejöttünk még diákok voltunk, korlátlan szabadidővel jóformán, most meg dolgozunk. Szerintem fáj neki, hogy szimplán felnőttünk, és nem tudunk olyan felelőtlenül élni, mert vannak kötelességeink. Én viszont meg akarok állapodni most már. Ő egyre szeszélyesebb és türelmetlenebb velem, mérges ha nem úgy történnek a dolgok pontosan, ahogy ő akarja, (pl mérges ha várnia kell rám öt percet, mert épp fogat mosok és nem tud addig nagyvécézni), meg ilyen jelentéktelen hülyeségeken veszekszik velem. Úgy érzem leszív, hogy az egész napos munka után még otthon az ő zsörtölődéseit is hallgassam. Nőnapon konkrétan elsírtam magam, mivel ő természetesen oda se böfögött semmit, a gyakornok fiú nálunk pedig mindenkinek hozott egy szál virágot kedvességből. Annyira meglepett ez a gesztus egy idegentől, hogy nem bírtam mit kezdeni vele.


Nem gondolom, hogy rossz ember, tisztességes és becsületes, régen kedves is volt, de szerintem egész egyszerűen nem tudunk mit kezdeni ezzel a kapcsolattal. Mikor mondtam, hogy úgy érzem értelmetlen, ő azt mondta, hogy dehát szeret. De szerintem ezt csak azért érzi így, mert ragaszkodik a dolgokhoz, de nem szeret igazán, és neki sem tesz jót ez az egész.


Mit tegyek? Van értelme újra próbálkozni szingliként? Nagyon régóta élek kapcsolatban, és nagyon nem áll hozzám közel a bulizós, ismerkedős szerep, mindig is "fészekrakós" típus voltam. De úgy érzem ilyen kapcsolatban nem tudnék leélni egy egész életet. Tanácstalan vagyok...


2017. márc. 10. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Válaszoltál is magadnak: Ha nem tudnál így leélni egy életet, akkor addig keress mást amíg fiatal vagy.
2017. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

3,5 év után itt tartotok. Valószínűleg nem volt még ilyen hosszú kapcsolatod, azért érzed soknak, de valójában ez még kb. a szerelmes kezdeti időszak (kéne, hogy legyen).


Kérdésedben a válasz. Ennek így semmi értelme nincs. Tudod, ha egy ember máshogy viselkedik, mint amit mond (állítja, hogy szeret, de a viselkedésében nyoma sincs sem szerelemnek, sem szeretetnek, sem megbecsülésnek vagy tiszteletnek), akkor jellemzően annak érdemes hinni, ahogyan viselkedik. Mondani bármit lehet.


Az sem baj ám, ha kicsit egyedül vagy, miután lezártad a kapcsolatot. Tudom, hogy írod, fészekrakós típus vagy, de azt a fészket először magadban kell megrakni. És ha magaddal jól vagy, akkor majd eljön az a férfi, akivel együtt folytathatjátok.

2017. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 manó1235 ***** válasza:
82%

Nyilván egy kapcsolat alatt nagyon sokat változik mind a két fél. A soraidból úgy vettem ki, hogy inkább te hajlanál jobban a kapcsolat javítására, nem a párod. Ellaposodott a dolog ez tény, mindig csak a körforgás mindig ugyan azt csináljátok semmi újdonság. Az is lehet hogy egy kicsit megijed ettől a helyzettől, a pasik össze költözés után néha nagyon furán élik meg a dolgokat. Te komolyabb dolgokra vágysz, biztosra szeretnél menni, de azért kell figyelmesség, már maga a gesztus, mondjuk ha szebben beszél veled és nem olyan mint egy pokróc már jobban éreznéd magad mellette, de ezért neki kéne tennie. Én elmondanám mit érzek, mi nem jó, hogy látom a dolgokat. Gondolkozzon el rajta. Ha tényleg szeret meg változtasson. DE ha úgy érzed hogy te már ebbe bele fáradtál, és nem tölt el boldogsággal ez a kapcsolat akkor lépj. Nem olyan borzasztó a szingliség sem. :)


Ha meg menteni szeretnéd akkor az ő problémáját meg lehet orvosolni új programokkal, nem hinném hogy nem lehetne elvinni sehová. :D Csak ugye idő szűke miatt nehéz. De néha elég 1-2 óra is kipróbálni valami közös dolgot. Lehet az is baj hogy nem tud kikapcsolódni. Egy kapcsolat két emberről szól, ha te is változtatsz ő is, de akkor az legyen is úgy ne csak ideig óráig tartson. Ő neki is ugyan úgy meg kell dolgozni a kapcsolaton mint neked.

2017. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3,5 év azért nem olyan nagyon sok, felnőni meg tényleg nem zökkenőmentes, de ha másfél év után ilyen gyorsan épül lefelé, hát gondold el mi lesz ebből 10 év múlva?

Agyrém.

Amúgy én is szeretlek, nem egy nehezen kimondható szó, ha ennyi elég. De hát az másféle viselkedést jelentene, nem?

Csak fél, hogy az igénytelen sörhasával, meg a koravén hisztijével nem lesz képes még egy nőt találni, ennyi.

2017. márc. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!