Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék/tegyek ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék/tegyek ebben a helyzetben? (infó)

Figyelt kérdés

Megprobálom tömören leinri ..

van egy több mint két és fél éves kapcsolatom ami az elmult 6honapban igencsak megromlott..nem vagyok már szerelmes azelött és most is szerettem volna vele megbeszélni a helyzetünket mert ugy éreztem jár az esély a javitásra de sajnos semmibe vette az érzéseimet..egy éve vettünk lakást és együtt élünk..

Az elmult héten smseztem a bátyám legjobb barátjával akivel hétvégén találkoztunk és nagyon jol éreztem magam vele,nem történt semmi nem csaltam meg vele a párom ugy éreztem ez a tisztelet jár neki akár mennyire is hiába való.mikor haza jöttem elmondtam neki mindent öszintén és azt is hogy nem szeretem már szeretném ha külön utakon járnánk.

no igen de a bibi itt van hogy a lakást ketten vásároltuk nem olyan pofon egyszerü elmennem.

nos..a kérdés:Lemondjak a javamrol a tulajdoni részemröl hagyam itt öt és a munkám is vagy esetleg valami megoldás van e ilyen helyzetekre?

S.O.S

elöre is köszi


2010. máj. 10. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha fele-fele arányban vettétek meg, én biztosan nem mondanék le az áráról, pláne akkor ha nem is volt olcsó. Kinek a nevén van a lakás? Ő belemegy abba hogy kifizet téged? Vagy esetleg abba, hogy ő is költözik és osztoztok?
2010. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát sokmindent nemtudok tanácsolni deh az biztos hogy a javaidért keményen megdolgoztál és csak ugy ne dob el szerintem de ha más a véleményed akkor várom válaszod jah meg akkor is ha megoldodott a problémád remélem jól döntesz és sikerrel jársz :)
2010. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
adjátok el a lakást és a pénz menjen fele-fele arányban.ne legyél buta,hogy otthagyd,amiért fizettél.
2010. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

50-50%os a lakástulajdon

mondtam neki adjuk el és felezzük de nem akarja mert nagyon szereti a lakást..ö engem kifizetni meg nem fog tudni max évek multán..

nagyon tetszik a másik srác és hogy ne legyen galiba sem vele sem az "exemmel" megoldást keresek..

de elképzelni nem tudom már (az exemmel)az életem ..ha együtt is maradunk mint lakótárs ujabb kapcsolatra soha nem lenne leheteöségem

2010. máj. 10. 17:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se hagyd ott semmikepp, ne menekulj csak ugy el, kesobb megbannad. Valahogy meg kell egyeznetek, ha megse menne, akkor en a helyedben kikernem egy ugyved velemenyet is.
2010. máj. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajna én se látok erre jobb megoldást, mint hogy maradj. Nagyon bánni fogod, ha ott hagyod neki, ha nem is most, de évek múltán ha kéne egy új lakás, vagy valahova elférne ez a pénz, aztán lehet már sosem látsz belőle egy fillért sem. Ezért nem szabad sajnos fiatalon közös tulajdonba ruházni, nekem is megjárta így egy ismerősöm. A diplomaosztójára egy autót kapott a családjától, nem a legjobbat, de autó az autó. Ezt és a saját kis lakását eladta, hogy összetudjanak költözni a párjával. Aztán amikor szakításra került a sor, nem volt semmije, matt helyzetbe került.

Ha még lehet, akkor határozzatok meg egy összeget, ami a te pénzed abban a házban, és ezt havonta törlessze vissza. (érdemes szerződést kötni róla ügyvéd segítségével) Jobb ha évek alatt kapod vissza, mintha soha! Esetleg nyithatsz is neki egy külön számlát, ahova utalgatja, te lekötöd hagy kamatozzon (illetve ne költsd el), és x év múlva ha kifizette az egészet még is lesz egy jó alapod ráadásul kamatokkal együtt! :) Ha annyira már nem vagytok jó viszonyban, hogy ebben így megegyezzetek, akkor én is az ügyvédet javasolnám, végül bíróság, de ez csak elmérgesítené a helyzetet, amíg lehet addig inkább szép szóval próbáljatok megoldást találni. Ha belátja, hogy abban neked is pénzed van és hajlandó kompromisszumokra, akkor már félig nyert ügyed van.

2010. máj. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!