Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy vegyem rá hogy segítsen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyem rá hogy segítsen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy megisrmit csináljak? És hogy persze legyen valaki aki kívülről lát ebbe a dologba bele, hogy ne csak az én érmém- igazságát lássam. Próbálok extra türelmes és kedves lenni a férjemmel, de ez nem mindig sikerül. Az elejéről kezdem: 2-éve vagyunk együtt, es kb 1,5 éve költöztünk össze. Nem reg hazasodtunk, 2-hete :) ő a mindenem, egyébként nagyon boldogok vagyunk, és szeretnénk babát is majd. Csak az a baj, hogy ő nem segít nekem semmiben sem. Es nem, nem a hazimunkara célzok itt, hanem az olyan feladatokban amit én nem tudok megcsinálni. Ja és folyamatosan csak alszik.. Először megijedtem hogy ez biztos valamilyen vitamim hiány lehet ( Ő 1-napot dolgozik aztan 3-napot itthon van és nem megerőltető munkát végez.) 3-napból 2-napot kis szunetekkel konkrétan atalszik, aztan a 3.napon fent van, de akkor is konkretan ki dől mar este 7-8 körül pedig délelőtt 9-10 magasságában kelt fel azelőtt, mielőtt majdnem 15-órát aludt. Érthetetlen számomra, de mindig azt mondom neki, ha almos hát aludjon. De kifejezetten megker ra hogy pl ne mosogassak el, majd elmosogat ő, mert szeretne segíteni, a szándék mindig megvan benne. Szoval nem mosogatok el, de nem csinálja meg, és ha en közben megcsinálom, mert zavar, akkor még engem szid le hogy másnap vagy harmadnap megcsinálta volna. ( 3-tányér volt a mosogatoban, nem fogom napokig otthagyni :S) A legnagyobb vitánk eddig a függönyön volt. En nem tudom felrakni a függönyt. Nincs letrank, es en alacsony vagyok, amikor apukam átjön látogatóba akkor őt szoktam megkérni hogy rakja fel nekem. Ezt a párom nem nézi jó szemmel es megkért hogy legkozelebb őt kerjem meg. Hát megkértem ra. :) Hétfőn megkértem (kimostam a függönyt) tegye fel ha lesz ideje rá. Kedden megkértem szépen ujra. Szerdán is. Csütörtökön elment dolgozni, a pénteket egy az egyben ataludta. Szombaton megint megkértem ra hogy kérlek tedd fel a függönyt mert vasárnapra vendégeket várunk... Aztan pedig vasarnap a vendegek érkezése elott 10percel tette fel. Egyebkent minden mast megtudok itthon oldani, mosok, főzök, takarítok minden nap, de én is dolgozok. Nem szoktam kérni tőle segítséget, mert egyedül is megy nem akarom állandóan zaklatni ezzel, meg azert se mert tudom hogy úgyse csinálja meg egyhamar. Viszont most megsértődött ram, mert azt mondtam neki hogy :lusta vagy. Erre ő azt mondta hogy ő nem lusta, csak álmos. Aztán volt egy nagy veszekedés, ami után persze bocsánatot is kért, de nem vette komolyan, mert kertem tőle megint egy egyszerű segítséget, és persze azt se csinálta még meg. Most dolgozik, a mult héten csak 1xdolgozott. Ez valahogy olyan kiábrándító... Egy kicsit. Nem latom ferfiasnak mostanság, csak az ágyat nyomja. ( nem depressziós, és nem beteg. Nincs vitamin hiánya, az orvos szerint teljesen rendben van Minden, csak aludni akar.) A kapcsolat elején nem volt ilyen, nem tudom most mi változott. A haverjai azt mondjak rá hogy ő egy papucs... Ezen is idegrohamot szoktam kapni, sose gatolom a dolgaiban, attól papucs hogy a feleségének segit felrakni egy függönyt?! Persze akkor nem lusta ha a haverjahoz kell atmennie iszogatni beszélgetni, én meg vagyok a hazisarkany mert nem szeretem ha nem szep az ablakunk. Tudom hogy ez egy kicsinyes vita volt, lesznek ennel nagyobb problémáink is az életben, de szeretnék segítséget kérni megis hogyan vegyem rá hogy ha nagyon neha kérem a segítséget akkor segítsen... És a válás nem jöhet szóba, nem hagynám el. Valaki tudna nekem írni akinek ugyanilyen tapasztalatai vannak? Elnézést a helyesírási hibakert de telefonnal írtam. :)

L/22 F/28



2017. márc. 11. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig csak a valast tudtam volna irni. En egy ilyen embert kepen rohognek maximum, nem kapcsolatot meg csaladot kezdenek vele :D
2017. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Inkább szeretném ezt a problémát megoldani. Megbeszélni, valamilyen rendszert kialakítani, nem fogom eldobni a tarsamat, nem tudom emiatt kitörölni az életemből, hát szeretem őt, és most erre a dologra koncentráltam, amugy egy kedves, szerethető, egyébként kényeztető, értékes személyiség. Okos, csaladcentrikus, és mindezek ellenére nagyon szerelmes belém, csak azt gondolja hogy az hogy napokig elhanyagolunk egy feladatot az nem baj, hiszem ugyis megvárja... Ah. Szerintem meg ez nem egy jo rendszer. De elválni nem akarok, a kapcsolatunk tökéletes ezt az egyetlen dolgot leszámítva. Köszönöm ezért hogy írtál! :)
2017. márc. 11. 11:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de még nagyon rajtad van a rózsaszín szemüveg, azért nem látod mekkora baj ez. 7-ből 1 (!!) napot dolgozik és ennyire nem képes? Ha ennyit alszik hol vannak a közös programok? Vagy csak a haverjainak ugrik rögtön..?


"Egyebkent minden mast megtudok itthon oldani, mosok, főzök, takarítok minden nap, de én is dolgozok. Nem szoktam kérni tőle segítséget, mert egyedül is megy nem akarom állandóan zaklatni ezzel, meg azert se mert tudom hogy úgyse csinálja meg egyhamar."


ZAKLATNI? Úgy hogy 7/6 nap otthon van? Nem is találok szavakat, alap lenne, hogy nem segít, hanem 60-70%ban ő végzi a házimunkát... Egy óvódáshoz mentél feleségül... Ezért nem is éri meg rózsaszín ködbe házasodni... Majd ha leszáll nézhetsz, hogy ki ez az ember. Persze, most még nem tudod elképzelni, de egy ilyen "társ" felörli az embert. A kérdésre válaszolva: esélytelen, hogy rávedd. Akinek ennyi nem jön magától, hogy heti 1-2 nap munka mellett otthon ne csak aludjon meg a tökét vakarja...

2017. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem is értem, hogy miért mentél feleségül egy "kamasz gyerekhez". Egy tininek van ennyi felelősségérezte, hogy minden megvár, nem kell semmit se azonnal/hamar megcsinálni, és ők szeretnek sokáig aludni, és bulizni járni, mindig a haverokkal lógni.


Mikor vannak közös, a kapcsolatot építő programok? Mert a leírás alapján soha.


Szerintem te nem ezt a "férfit" szereted, hanem azt a férfit, akit a kapcsolatotok elején mutatott. Majd lehullik a rózsaszín köd, és észreveszed...


Addig meg annyit tudsz tenni, hogy leülsz vele, és megbeszéled, hogy felnőtt férfi, nem egy tini, nem aludhat folyton, pláne hogy nincs is miben elfáradjon. Mozogjon, kezdjen sportolni, vegye ki aktívan a részét a házimunkából, mert ő is ugyanúgy ott lakik, nem csak a te felelősséged. Ősznintén, én nem gondolkodnék gyerekben, mert majd amikor beteg lesz a baba, akkor nem fog vele orvoshoz menni míg te dolgozol, mert "holnap is ráérünk elmenni", meg azután is, mert az orvos ott lesz ugyanúgy.

2017. márc. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tehát hozzámentél egy ilyen emberhez, higy nézhesd, hogyan alszik állandóan.Nem tudom miért volt Ennyire sietős ez az esküvő...

Nem tudsz vele mit csinálni, amíg ő magától nem hajlandó változtatni.Az meg elnézve őt kis eséllyel következik be.Jól beválasztottál.

2017. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

", a kapcsolatunk tökéletes ezt az egyetlen dolgot leszámítva. "

Mármint azt az egyet, hogy leszarja amit kérsz, s amit megígér, még a dolga is volna - hol látod a "családcentilkusságot" ?

Én erősen törekedtem rám, fürdettem pelenkáztam a kicsiket, fél 6 és fél hát között megfőztem az aznapi kaját, úgy mentem dolgozni - és főleg nem cseszegettem az asszonyt, ha megcsinált valamit.

Mit akarsz megbeszélni ezen? Az tök jól megy: megígéri, ezzel le is tudja a dolgot.

2017. márc. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Igen, a leírás alapján ugy tűnhet hogy tenyleg csak "kihasznál" es egyébként jogos vádak, tényleg nem csinal semmit, olyan mint egy tini, ebben nem tudom védelmezni, próbálom reálisan nézni a dolgot, nem pedig csak szerelmes szemmel. Viszont tenyleg nem irtam le par dolgot a leírásban : nem kérem tőle hogy takaritson. Nem azért mert szegényt úgy sajnálom, hanem én akarom csinalni. Keves a munkám, én egy pörgős lany vagyok, szeretek takarítani, szeretem szepitgetni a lakasunkat.
2017. márc. 11. 16:11
 8/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, véletlenül elküldtem. :D szoval ezeket azert én csinálom, mert én akarom. De nehany dologgal meg én se bírok el, csak aut szeretném ha azt megcsinálná. Amúgy azért azt kiegeszitenem : amikor ezt a kérdést kiírtam ideges voltam. Nem masitottam meg a történteket, de azért ő nem mindig haverozik, most persze amikor a függönyt kellett volna felrakni mondta, hogy menne a haverjahoz valami új játékot kipróbálni meg beszélgetni, persze hogy ideges voltam miatta hiszen ez ugy tunik mintha oda lenne eletereje menni, a figgonyt felrakni meg nem. De nem elsők a haverok, az mar számomra is túl durva lenne, kb 1x megy a hónapban el, de meg akkor se biztos. Most viszont szoba jött, hogy kifejezetten nem csinal semmit de oda tudna menni játszani, es felhúztam rajta magam. Amugy a programok azért megvannak, nagyon ellentmondásos mert kifejezetten figyelmes ram, de egy fuggonyt nem tud felrakni... Mondtam mar neki ezt en is, hogy ő pl mindennap reggelivel kelt engem, reggel mielott megy munkába elmegy az eleg messze lévő boltba hogy vegyen nekem valami kis finom meglepest az asztalra teszi egy szerelmes levelell hogy mikor felebredjek, szep napom legyen. DE egy függönyt nem tud felrakni. Van miért szeretni őt, higyjetek el, csak vannak neki is hibái. Mint ahogy nekem is... Pl én meg túl heves vagyok, hirtelen haragu, önfejű. De en is próbálok ezen változtatni, vam amiben mar sikerült es azt gondolom ha én is tudok nehan dolgon változtatni HA akarok, akkor ő is tudna. Nem szeretném elveszíteni, most lehet ez kívülről egy nagy szerelmes szövegnek tűnik, de Ti is voltatok mar szerelmesek, nem tudnék élni nélküle. Amugy felhívott, azt mondta változtatni fog, remélem igy is lesz, meglátjuk. Ha pedig nem es tenyleg emiatt fog megromlani a kapcsolatunk, es ahogy mondjatok.. Lehullik a rózsaszín köd a szememrol, akkor most ha fáj is ezt leírni, es minden ujjam, szivem, lelkem ellenkezik is ellene, ugyis válás lesz a vége...

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)

2017. márc. 11. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!