Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Biztonság vagy szenvedély?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Biztonság vagy szenvedély? Tanácsra lenne szükségem

Figyelt kérdés
Fiatal felnőtt vagyok, komoly kapcsolatban élek, de most tanácstalan vagyok. A probléma, hogy nem működnek az ágyban a dolgok, nem vonzódom hozzá, nem kívánom, viszont emberként szeretem, vigyázni akarok rá, és olyan biztonságot nyújt nekem, mint amit soha senki. Lehet-e ezen javítani? Maradjunk együtt és szenvedjünk a szexuális élet rettenetessége miatt, vagy váljunk külön, és dobjunk el egy olyan embert, akiben bízunk és szeretünk? Sosem volt meg az az igazi lángolás egymásért, viszont nagyon sokat nyújtunk egymásnak... Segítsetek, kérlek! Köszönettel, egy fiatal nő

2017. márc. 13. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne az okokat feltárni. Lehetnek testi okai is annak, hogy nem kívánod a párod. Pl fogamzásgátló tabletta, hormonháztartás felborulása, stresszes életmód, helytelen életmód stb mind a libidó csökkenéséhez vezethetnek. Ha minden testi okot kizártatok, érdemes lenne a lelki okok közt keresgélni és közösen dönteni a jövő kapcsán.
2017. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Magyarra lefordítva: nem tetszik a barátom, egyáltalán nem vonzódom hozzá, nem is vagyok belé szerelmes, de nagy biztonságot nyújt, mert tele van pénzzel, jó állása van, mellette nem kell félnem, hogy utcára kerülök.
2017. márc. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pénz? Ne viccelj :) Ha erről lenne szó, említettem volna, de sajnos ugyanúgy nincs egy vasa sem, ahogy nekem sem. Ha az érzelmi biztonság számodra nem létező fogalom, akkor ne fáraszd magad a tanácsadással, kérlek, mert úgysem értenénk meg egymást. Azért köszönöm a próbát :)
2017. márc. 13. 11:11
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Most tényleg azt várod, hogy helyetted, egy felnőtt nő helyett döntsünk? Te vagy benne a szituációban, te érzed, hogy mi van, döntsél.
2017. márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Döntenék, de mivel későig halogattam a párkapcsolatokat, nem érzem magam elég stabilnak és tapasztaltnak ahhoz, hogy a legjobb döntést hozzam, ezért olyanok segítségét várom, akik már voltak hasonló helyzetben, vagy kicsit többet tudnak a kapcsolatokról, mint én jelenleg. Régóta rágódom már rajta, hidd el, minden nap ezt igyekszem mérlegelni, de nem bízom abban, hogy képes vagyok megoldani.
2017. márc. 13. 11:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig ezt csak te tudod eldönteni. Hozz egy döntést és majd kiderül idővel, hogy jó döntés volt-e. Ezeken a dolgokon neked is át kell esned, mint minden más embernek, nem bújhatsz ki alóla.
2017. márc. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kapcsolatnak semmi értelme szerelem és kémia nélkül. Persze, évek múltán alábbhagy a lángolás, de az normális. Fiatal vagy, élvezd az életet inkább, ez a "biztonság" dolog is csak a képzeleted szüleménye, egyedül is tudsz létezni, ne aggódj :)
2017. márc. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sokkal többen élnek hasonló kapcsolatban, mint azt hinnéd. Ennek okai rendkívül szerteágazóak lehetnek. Én magam is kismillió hasonló kérdésre próbáltam már választ adni. Mondom, próbáltam. Ez ugyanis módfelett képlékeny kérdés, és nincs rá egyetemleges válasz. Neked kell tudni magadba nézni annyira, hogy eldöntsd, maradsz egy langymeleg pocsolyában, aminek a felszínét egy qrva eltévedt szellőcske sem borzolja, vagy választod a viharos tengert, ahonnét nem is biztos, hogy valaha révbe érsz.

Hogy megértsd, milyen különbségek vannak, még az "egyszer élünk" közhely is mást jelent két embernek. Az egyiknek azt jelenti, egyszer élünk, használjunk ki minden lehetőséget! A másiknak azt, egyszer élünk, nagyon vigyázzunk, hogy jól csináljuk!

A legtöbben egyébként azért maradnak a pocsolyában, mert addig halogatják a döntést, míg már nem marad választásuk.

Neked külön hátrány, hogy nő vagy. A nőknek evolúciós okokból fontos a biztonság. Az ő agyukban 4x akkora helyet foglalnak el a létfenntartási funkciók, mint a fajfenntartáséi. A pasik agyában ez arány fordított. Ők ezért bátrabbak, kevésbé élettisztelők, és a kockázatot is jobban szeretik.

Ha gondolod, írj privit. (Nem ismerkedni akarok.) Megbeszélhetjük.

2017. márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Legyel bator,es keress egy olyat,akiben megtalalod a jo szexet is es a biztonsagot is...ha van ra lehetoseged,a mostani baratodat tartsd meg barat baratnak
2017. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!