Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi lehetne megfelelő kompromis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehetne megfelelő kompromisszum, ha nem bírom (akarom) elviselni párom lány barátját? (Hosszú lesz, aki nem szeret olvasni, ne kattintson)

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt párommal, és van egy lány a társaságában, akit nem igazán tudok tolerálni.

Sztori:

Már az első találkozáskor ellenségesen viselkedett velem, mert emlékeztettem egy drogos ismerősére (ez alapból nem túl kedves "bók", főleg, hogy nem dohányzom, inni is csak alkalomszerűen szoktam, akkor sem sokat, mással pedig soha nem is próbálkoztam). Ezt még talán lehetett volna orvosolni, és talán némileg sikerült is, mivel számon kértem, és bocsánatot kért (bár ezt másoktól tudtam meg, hogy elég gyakran csinálja, mindenféle meggyőződés nélkül). Ellenben azzal nem tudok mit kezdeni, hogy a leányzó finoman szólva is szűzk... Aznap este ott volt exe is, aki párom egyik jó barátja, de odahívott egy random srácot, akivel akkortájt kavart. Persze, mindkét srácnak oltári kellemetlen volt a helyzet, hiába próbáltak normálisan viselkedni. Ezek után páromat heccelte, hogy ő miért nem hívta el az exét is a baráti találkozóra. Ezzel kényelmetlen helyzetbe hozva mindkettőnket. Zárásképp eltűnt exével egy bokorban "lelkizni", miközben a srác, akit meghívott ott feszengett mellettünk, párom pedig ment gyertyát tartani nekik.

Másik alkalommal egy koncerten tukmált páromra nem kevés pálinkát, ami miatt később nekem panaszkodott, hogy nem élvezte a koncertet. Persze időközben magára akasztott a lány 2 kanos srácot, akik miatt páromhoz futott, hogy rázza le őket róla. (Egy irányba mentek volna éjszakaival, párom az ellenkezőbe, de közel 2 órát várakoztak, mire elindul mindenki haza.)

Harmadik alkalommal egy közös grillezésen mászott rá egyik fiú barátomra, de ugyanaz a szitu, kellette magát, majd visszakozott. (Kb jó, hogy nem pettingeltek az asztalon, ahol ettünk...)

Természetesen párommal elbeszélgettem az ő viselkedéséről ezekben a helyzetekben (ne menjen gyertyát tartani, nem kötelező innia, menjen vele a lány egy darabon a másik irányba, majd rakja fel a buszra hazafele).

A problémám, hogy a társaság többi tagjával semmi problémám, sőt, kedvelem őket, de semmi kedvem egy huszonéven elvileg nővel egy légtérben lenni, aki úgy viselkedik, mint egy hormontúltengéses tinilány. Emiatt én minden programból kimaradok, ami egyébként tetszene, mert ők mindenhova együtt mennek.


Szóval a kérdésem: milyen kompromisszumot lehetne ilyen esetben kötni?

Nem bánom, ha találkozik a lánnyal, ő dolga, de igenis szeretnék a többiekkel közös programon részt venni, mindenféle tinidráma nélkül. Ő már azt mondja, hogy nem találkozik inkább az egész társasággal, de ez netto hülyeség szerintem, hiszen a barátai. Eszemben sincs elszigetelni másoktól. Azt pedig elveti, hogy a lányt ne hívják meg, mert évek óta együtt lógnak, és egyébként sem ő szervezi ezeket a programokat, így hogy kérhetne ilyet.

Törődjek bele, hogy a nekem szimpatikus barátait is kerülnöm kell miatta? Vagy menjek velük, és marjam a fejem belülről, hogy miért kell ezt a viselkedést elviselnem? Komolyan, teljesen tanácstalan vagyok ebben a helyzetben, jól esne, ha volna valaki, aki lát más alternatívát, mint amiket felsoroltam.

Köszönöm, ha elolvastad!


2017. márc. 15. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
A gond az, hogy a barátodnak kéne tennie valamit...
2017. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a baratodnak ket bitnel tobb az agykapacitasa (mar pedig feltetelezem hogy igen), akkor hogyan erezheti jol magat ilyen szinvonalu emberek kozott?
2017. márc. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szervezzetek ti programokat és oda azt hívtok meg, akiket akartok!

Így nem kell a társasággal megszakítani a kapcsolatot és ezt a tyúkot nem kell nézegetned.

2017. márc. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A többiekkel nincs gond, kedvesek, aranyosak, jókat lehet velük beszélgetni. Egyedül ennek a lánynak a viselkedésével van gondom. (Azt én sem értem, hogy a társaság miért nem rázza meg, hogy viselkedjen normálisan, vagy távozzon, de nem is tisztem ebbe beleszólni.) Leginkább azzal, hogy huszonx évesen nem így kéne viselkedni egy baráti társaságban. Ha pasizni megy, az ő dolga, mit csinál. Ezért még csak el sem ítélném, felőlem rbanckodhat, de azt lehet diszkréten is csinálni, vagy szórakozóhelyen. Oda sokan úgyis ezért járnak.

Volt, hogy mi szerveztünk programot. Konkrétan a grillezést én szerveztem, mégis elhívták. Párom nyugtatott, hogy beszélt a csajjal, bocsánatot is kért tőlem, nem lesz gond. Hát persze.

Ellenben akkor jól gondolom, hogy páromnak kéne összeszednie, ami a lába közt van. Majd ha nem leszek így felzaklatva, felvetem neki az ötletet valami nagyobb közös programhoz, hátha.

Köszönöm a válaszokat! :)

2017. márc. 15. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Lazulj!
2017. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szervezz egy másik grillpartit, és a meghíváskor mondd ki nyíltan mindenkinek, hogy a lányt nem hívod meg. Ha kérdeznek, akkor elmondhatod, hogy miért, és jó napot.

A barátodnak a lelkére kell kötni, hogy ő sem hívja meg. Lehet, hogy baromi akaratgyenge, és két tűz között érzi magát, vagy fene tudja.

A csaj szerintem is elég gáz, feltűnési viszketegsége van, és sok jót nem várhatsz tőle, sőt inkább szarkavarásra számíts. Tényleg jó kérdés, hogy mit akar valójában, talán féltékennyé tenni valakit, vagy csak figyelemre, szeretetre vágyik?

2017. máj. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!