Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátommal valami nem stimmel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátommal valami nem stimmel?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez erős kifejezés, de nem találok rá most jobb szót. Szeretem, de néha fel tud húzni a túlzott aggodalmaskodásával, hogy tökéletesen udvarias volt-e az adott szituációban. Példák:


1. Mondtam neki, hogy a moziba nyugodtan bevihet a táskájában boltban vett kaját, senkit nem fog érdekelni. Az összes előzetest végig szenvedte, hogy tutira ki tudja úgy nyitni a kaja zacskóját, hogy a személyzet meg ne hallja, mekkora bűncselekményt követ el, és utána is csak remegve merte a szájába tenni a gumicukrokat.


2. A plázában az étkezdéknél vannak közös asztalok, székek, amelyek nem tartoznak egyik étkezdéhez sem. Nem merte ott megenni a szendvicset, amit vittem neki, nehogy elzavarják onnan. Volt, hogy emiatt külön ettünk, ő inkább kiment a pláza elé enni, miután már megvettem az ebédem, ő pedig meggondolta magát.


3. Ha valamit véletlenül rosszul csinál, mert még nincs tapasztalata, elkezd az ügyintéző, pincér stb. előtt bocsánatért esedezni, nekem kell elrángatnom onnan, mert már mindenkinek kínos.


4. Egyszer telt ház volt egy kávézóban, és muszáj volt 5 perc alatt meginnunk az italunkat, mert a barátom csak arra tudott gondolni, hogy kiknek adhatná át a helyünket.


5. Elképesztően sokáig válogat az üzletben, hogy melyik ásványvizet vegye meg, mert olyan hülyeségeken aggódik, hogy talán nem fogja tudni kibontani, ha megvette. Én választok helyette, mert döntésképtelenné válik egy ilyen helyzetben.


6. Az új munkahelyén meg van halva, ha valamit nem csinál tökéletesen, és azért bocsánatot kért már, mert szerinte alkalmatlan a munkára. Mondunk ilyet a főnöknek új munkahelyen, a betanulási időszak elején??


Oké, ezzel sokszor az őrületbe kerget, de segíteni akarok neki, mert ez nem egészséges. Folyton elnyomja a saját vágyait, szorong, hogy mindenkinek megfeleljen.


Mit tehetnék?


2017. márc. 24. 04:15
 1/9 kolosszus22 ***** válasza:
100%
Ez elég beteges, gondolom ez valami túl merev, elcseszett szülői nevelés eredménye lehet. Szerintem csak szakemberrel való beszélgetés segíthetne rajta, nagyon mélyen gyökerező dolgok ezek nála.
2017. márc. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, csak én magamban őrlődök és nem mások előtt csinálok kínos jeleneteket.

Az ásványvizes dolog helyett nekem ajtó parám volt hogy nem tudtam merre nyílik, mert nem volt ráírva.

Nagyon félek hogy beégetem magam. Szerintem egy jó pszichológus kéne mindkettőnknek.

Rohadt nehéz így az élet és a legjobban ő szenved tőle.

2017. márc. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez nekem is szülői elnyomásnak tűnik, általában azok az emberek lesznek életképtelenek, akiket nem hagytak fiatalon döntést hozni, pofára esni párszor (pl nem hagyták, hogy vegyen önállóan egy ruhát, akkor is ha az esetleg gagyi lesz), és kimaradt ez a tanulási folyamat, most pedig látod a végeredményt.


Szerintem is pszichológus kéne, abból is klinikai szakpszichológus, mert ezen te civilként nem fogsz tudni segíteni.

2017. márc. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van ami igen, van ami nem.

Peldaul a telt hazas kavezonal inkabb az a bunkosag, ha az ember direkt huzza az idot hogy nehogymar masok le tudjanak ulni.


Ha hosszan akarom elvezni a kavemat, akkor nem megyek olyan helyre, ahol telthaz van. Ha viszont telthaz van, akkor igyekszem a leheto leghamarabb vegezni, mert gondolok masra is.


Moziba kajat vinni is tipikus "suttyomagyar" szokas szerintem. Eleve nem kotelezo enni a moziban, de amugy gumicukrot es minden mast ott is kapni. Oke kicsit dragabb, de lehet valasztani, eszel vagy nem. Kulfoldon peldaul siman kizavarnak a mozibol (legalabbis itt ahol en elek) ha meglatjak hogy viszel be kajat, raadasul a terrortamadasok es a szuksegallapot bevezetese ota taskakutatas van az ajtonal. Mondjuk en azelott sem vittem be soha, mert fillerb****nak tartom.


A plazaban ha helyben vetted a szendvicset, akkor ehetsz nyugodtan. Ha peldaul te vettel ott kajat es o leul veled, akkor sincs semmi baj. Viszont ha mashol vetted a kajat es ugy ulsz le, akkor teljesen igazuk van, ha telt haz elott elzavarnak, mert mas aki ott szeretne helyben vett etelt fogyasztani, esetleg miattatok nem tud leulni.


Ez a harom dolog szimpla "common sens", ha valakinek volt gyerekszobaja és mem maximalisan onzo, akkor ez minimum zavarja.


Az uj munkahelyen nyilvan teljesitmenykenyszerben van, es nagyon fel, nehogy rosszul csinaljon valamit.


A tobbi viszont eleg merev ember benyomasat kelti nekem sajnos. Valoszinu a szulei soha nem ismertek el barmi csinalt.


Vagy sulyos onbizalomhianya van, amin egy jo pszichologus esetleg kineziologus tudna segiteni, a masik lehetoseg egy gyenge autizmus, az viszont a rosszabbik eset.

2017. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi uditot viszunk neha a moziba, mert nem akarjuk a vizezett gepit inni, hutobol meg fel literest adnak csak. Szerintem semmi suttyosag nincs ebben, egyszeruen nem eleg nagy a mozibufe kinalata, en nem szeretem a popcornt pl es azon kivul csak nachos van, az mondjuk jo, de van aki mittomen jalapenos cheetost enne pl, az meg nincs.. Kavezoban meg van kulonbseg akozott, hogy lehajtod a kavet mert sokan varnak es hogy masfel oran at ucsorogsz a latte folott. Mellesleg lehet masik kavezot is keresni, ha tele van az egyik, legalabbis ha BP-n el valaki, kb minden utcara jut vagy 3 kavezo.

Szerintem az osszes felsorolt pelda halal gaz, es en is egy lszichologust ajanlanek. Nekem is volt amugy ilyen baratom akire kb minden amit a kerdezo irt, igaz is lehetett volna, csak nem konkretan ezek a helyzetek tortentek meg, de hasonlok. (Pl ne rakjuk be az uditot a hutobe, mert az anyja meglatja es nem szereti, ha cukrosat iszik a HUSZONEVES fia es nehogy gond legyen belole.)

Nos nekem o mar nem a baratom, nem veletlenul. Szerintem abszolut ferfiatlan ez a viselkedes.

2017. márc. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2017. márc. 24. 13:01
 7/9 anonim ***** válasza:
4) én is suttyóságnak tartom, ha vki moziba kaját visz be (és az összes mozi szabályzatában szerepel, hogy TILOS máshol vásárolt élelmiszert és üdítőt bevinni, ellenkező esetben minden szó nélkül kidobhatnak, tehát nem szabad bevinni, maximum nem nézik meg), de az már elég gáz, ha mégis úgy dönt, hogy becsempészi a gumicukrot, aztán pánikolva ül. Akkor ne vigye be, vegyen kint popcornt és legyen nagy fiú. Tehát itt az a gáz, hogy nem tud dönteni, nem a szabály nem követése. Ez pedig inkább szülői elnyomás miatt szokott lenni.
2017. márc. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Valóban ez van a háttérben, sokan rátapintottak. A szülők baromkodása sajnos nem múlik el nyomtalanul. :(
2017. márc. 24. 15:22
 9/9 anonim ***** válasza:
sokáig voltam én is így, de most már laza vagyok mint a rigalánc. lesza...rom ki mit gondol...
2017. márc. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!