Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan bizonyitsam be hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakatos kriszti96 kérdése:

Hogyan bizonyitsam be hogy nem csaltam meg?

Figyelt kérdés
Segitsetek! Lassan 2 éve hogy nekem volt egy beszélgetésem egy pasival de nem akartam tőlle semmit. a párom ezt meglátta és nagyon csunyán összevesztünk. Azota is majdnem minden nap veszekedünk.. valahogy bekellene bizonyitanom hogy nem csaltam meg.. persze ő nem hisz nekem.. a kapcsolatunk egyre rosszabb.. hogy bizonyitsam be hogy nem csaltam meg? nagyon szeretem a páromat és nem akarom hogy szétmenjünk.
2017. márc. 27. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Leállsz veszekedni, mentegetőzni, megmagyarázni, az azt erősíti, hogy van mit megmagyaráznod. Vagy is, tényleg megtetted.
2017. márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem csaltam meg! Akkor mit kellene tennem?
2017. márc. 27. 22:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben elé állnék, és megmondanám:


"Nem csaltalak meg! Fontos avgy nekem, és nem akarlak elveszíteni. Nagyon Szeretlek! Sosem bántanálak. De ha nem hiszel nekem, azzal nem tudok mit csinálni! NEM CSALTALAK MEG!" Ha ezt nem érti ennyi bizonygatáés után sem, akkor rá kell adni a kabátot.


Az a baj, ha ezt nem beszélitek meg, akkor életed végéig a szemedre fogja hányni.

2017. márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Intézd úgy, hogy felhívod a fickót, lefekszel vele és amikor rátok nyit mond azt hogy "Meg kellett tennem, mert nem tudtam együtt élni azzal, hogy amit mondtál hazugság."

Szakítás lesz valszeg, de a poént megérné.

30/f

2017. márc. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp taktikát kell váltanod, és mélyebbre kell ásni! Ha még együtt vagytok, akkor nyilván nem az a problémája, hogy azt gondolja, megcsaltad, mert ha rz akkora baj lenne, akkor kilépett volna és csá. Valami más... valamire szüksége van, és ezen szükséglet kielégületlensége miatt érez dühöt, feszültséget, frusztrációt, stb... amit rajtad vezet le.


Rá kell jönni mi lehet ez...

Mindenképp keress rá egy szükségleti-érzelmi listára, ahol rá kéne jönni arra, hogy a szituációban, amikor azt mondja, hogy megcsaltad és mikor vitáztok, mit is érez pontosan és ahhoz az érzéshez milyen szükséglete kapcsolódik. Tehát pl amikor megcsalással vádol, dühöt érez, mert szüksége van bizalomra.

És akkor ezt meg kell kérdezni tőle, és kérni, hogy akkor dolgozzatok ki közösen egy „projektet”, amivel közösen felépíthetitek -itt a példa szerint- egymás iránt a bizalmat, úgy hogy az mindkét félnek jó és kielégító kapcsolatot eredményezzen.

Másik fontos dolog, ami előrelépést eredményezhet, az a szeretetnyelveitek ismerete. Mindenképp keressetek rá, sokat segíthet benne, hogy éreztetni tudjátok a másikkal, szeretve van :)


Tartok attól, hogy kicsit vagy nagyon, de társfüggő az emberünk. Ez a dolog viszont könnyen rosszabb irányba terelheti a kapcsolatot. Bántalmazó kapcsolat felé például.

Nyilván ez egy szélsőség, de érdemes akár ezt is figyelembe venni. Bár szerintem ha megvannak az egyéni szükségletek, tudtok célt megfogalmazni, és minden pillanatban kapcsolatban lenni az érzéseitekkel, azaz amikor tudod mit szeretnél, akkor könnyen felül lehet írni egy gyermekként rosszul rögzült viselkedésmintát (társfüggőség leküzdéséhez ez kell)


Tehát én mindenképp a tudományos alappkat javaslom

-Pszichológus útmutatása mindig jól jöhet

-Ablakok ajtók vagy falak c. könyv az érzések-szükségletek felismeréséhez-kezeléséhez nyújthatnak segítséget.

-szeretetnyelveknél neten érdemes gyorsan 1-2 tesztet kitölteni, és megnézni a leírásokat, és ki-ki döntse el, melyik nyelvből végülis mi igaz rá, mi kell neki

-társfüggőség viszont bonyolult téma, inkább vitakezelésben érdemes javulni, javulnotok 😃. Azaz asszertív kommunikációra keressetek rá, eredményes vitára, konszenzus, stb...



És még itt a végén is felhívnám a figyelmedet: a barátodnak 100%, hogy nem arra van szüksége, hogy bizonygass neki!!!

2017. márc. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

lehet azért támad és féltékeny, mert neki is piszkos az orra, különben nem lovagolna ezen ennyit.

ha őszintén megmondod, hogy miért beszélgettél a pasival (mert akkor bizonytalan voltál és egy kis támogatásra vágytál vagy amit akarsz) és ezt nem tudja feldolgozni, akkor gondolkozz el azon, hogy tényleg ő e az akivel le akarod élni az életedet.

2017. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nos ez egy elég komplex probléma. Te csak azt látod, hogy a párod féltékeny és ez, meg a magyarázkodás az agyadra megy. Ez viszont mindig csak a jéghegy csúcsa.

Én is elég féltékeny fajta tudok lenni, az én párom is megsinylette mellettem, kemny fél évünk volt, de most javultak a dolgok, szóval nem lehetetlen! (most az én sztorimba nem mennék bele, mert ott valamennyi alapja volt, de igazából nem sokkal több, mint a te esetedben a barátodnak).

Igy kivülről olvasva ottál nettó baromságnak tűnik: egy 2 éve lezajlott beszélgetésen kapja fel a vizet, ahol az illető egy egyértelmű nem-et kapott tőled. Én is féltékeny vagyok, de az ő esete szerintem durvább (én ilyenen egy percig se pörögnék).


Ami segit tutira:

1. Nem magyarázkodsz! Nincs mit megmagyarázni, ha nem fogta fel elsőre, akkor menjen fülészhez :)

2. Beszélgetni, beszélgetni! Próbáld meg elérni, hogy kinyiljon neked: Volt-e már negativ tapasztalata (megcsalták, átverték), ami miatt "parázik"? (nekem pl régi megcsalások rémképe köszön néha vissza) Ő egyáltalán milyen embernek tartja magát? Bizik abban hogy ő saját maga egy értékes, szerethető ember? (én sokáig azt hittem, hogy párkapcsolat téren semmit nem érek). Fontos, hogy kimutasd, hogy komolyan veszed őt és a "problémáját" (még ha nettó hülyeségnek is tűnik), éreznie kell, hogy jó helyen van, megbizhat benned.

3. Beszélj róla vele, hogy járjon pszichológushoz, ha a helyzet nagyon elharapódzik. Ajánld fel, hogy elkiséred, megvárod kint, megint csak annak érdekében, hogy lássa: egy térfélen fociztok, nem vagytok egymás ellenségei.


Remélem ez segit. Persze van egy határ, ahol én is azt mondom, hogy lépned kell, pl. ha nem kooperativ, nem akarja megbeszélni és csak a maga "igazát" fújja. Akkor sajnos ott te nem tudsz mit tenni, talán megtanulja a leckét a nehezebb úton, egyedül.


Igy visszaolvasva annyira örülök, hogy én abbahagytam ezt a negativ féltékenykedést. Annyi energiámat és idegemet élte fel, alig birtam egy időben normális hétköznapokat élni. És igen, én elmentem szakemberhez és a párom is végig nyitott volt a problémáimmal szemben, amiért iszonyú hálás vagyok. :) :)

2017. márc. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sajnos sehogy.Ha elkönyvelte magában,akkor hiába magyarázkodsz,veszekedni sincs értelme, ő a bizonytalan ilyenkor,neki van vaj a füle mögött hidd el,csak szeretné,hogy megcsald,akkor őneki is tiszta lesz a lelkiismerete.
2017. márc. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!