Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, elveszítem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, elveszítem a barátnőmet. Sosem volt még ilyen szép barátnőm. Ötletek, hogy tartsam meg?

Figyelt kérdés

Nem csak szép, de sajnos(?) okos is. Ami nem azért "baj", mert sérti az egómat, hanem mert mellette jómódú is, nyáron unokatestvérénél (milliomos magyar szemmel) nyaralt és nyelvet tanult Franciaországban. Most meg ki akar menni Erasmusszal Svédországba öt hónapra, szeptemberben.

Nem irigylem tőle a lehetőségeit, és bízom abban, hogy hűséges hozzám, csak rettegek attól, hogy amit én tudok nyújtani neki, az kevés ahhoz képest, amit a családja tud. Most egy külföldi nyaralás, holnap Erasmus, holnapután egy külföldi munkalehetőség... biztosan elveszítem.

Gondolkodtam azon, hogy megpróbálok alkalmazkodni hozzá, és olyan szakmát választok, amivel el tudok helyezkedni külföldön. Legvégső esetben háztartásbeli férj leszek :D


Elkeserédsemben arra is gondoltam, hogy valahogy "szabotálom" a karrierjét, de ekkor megundorodtam magamtól.

Nem bánom, ha többet keres, ha összeházasodunk és gyerekünk lesz, én vállalom, hogy otthon maradok, de rettegek, hogy elhagy.


2017. ápr. 5. 21:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Figyelmeztetlek, h egy karrierista nő nem vágyik háztartásbeli férjre, hanem szintén egy törtető pasasra. Ez a 98%-ra a jellemző! Szóval igen, vagy felkapaszkodsz hozzá és fejleszted magad és a nyelvtudásodat, ami szerintem manapság, h minimum tudni kell 1-2-t, vagy pedig egy egyszerűbb lányt keresel!
2017. ápr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Első, én is ide oda megyek cserediákprogramokkal, de ez nem azt jelenti, hogy olyan férfi is kell.Minden a kölcsönös szimpátián múlik, ha szerelmes vagyok alkalmazkodok.;)

L

2017. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Amúgy ápolónőnek tanul, ami lehet, hogy nem hangzik nagy dolognak, de nagyon vágja a biológiát és a kémiát, csak azért nem ment orvosnak, mert nem bírná az ottani stresszt, ráadásul valóságos nyelvzseni (C1 angol és német, B2 francia, most tanul svédül, mert állítólag Svédországban és Finnországban kellennek az egészségügyisek).
2017. ápr. 5. 21:32
 4/19 A kérdező kommentje:
Én amúgy 8 évvel idősebb szakács vagyok, ha tanulnék nyelveket, "labdába rúghatnék vele"?
2017. ápr. 5. 21:34
 5/19 A kérdező kommentje:
*nála, bocsi
2017. ápr. 5. 21:34
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A szakácsokat mindenhol keresik. :) Nyelvvel szerintem nem lenne gond elhelyezkedni.
2017. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én kb olyan vagyok, mint a barátnőd, C1 angol és német, B1 orosz és én is skandináv nyelveket tanulok(félelmetes a hasonlóság, de én is orvosira akartam menni, csak ugyanígy a stressz miatt nem vállaltam, meg mert sok-sok év :D), egyetemre járok és rendszeresen sportolok, csinosnak, szépnek tartanak. És elmondhatom, hogy bizony magasak az elvárásaim, olyan pasival jönnék össze, aki hasonlóan törtető, minden téren fejlődni akar(szellemileg-lelkileg-testileg), de ugyanakkor szórakozni is szeret. Ilyen férfit nem könnyű találni, nem véletlenül vagyok 1 éve szingli :) Viszont jótanács: ne változz meg csak miatta, akkor már nem önmagad lennél és azt te sem bírnád sokáig. Ha ő így szeret és elfogad téged, akkor ne izgulj.
2017. ápr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem akarok megváltozni, de "művelnem kell" magamat, hogy méltó legyek hozzá, ha más nem is, nyelvek terén. Valamint hajlandó vagyok lemondani a "kenyérkereső" szerepéről.
2017. ápr. 5. 21:59
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
#7 vagyok, ez úgy hangzik, mintha teljesen megalázkodnál előtte :D Azt nem szoktuk szeretni, nem férfias dolog...legalábbis szerintem. Nem kell úgy tekinteni rá, mint valami esthajnalcsillagra, csak mert szeret tanulni. Neki is vannak hibái, mint mindenkinek. Én például pont azokért a pasikért szoktam odalenni, akik felvállalják önmagukat, őszinték, merészek, nem azokért, akik átmennek papucsba mellettem. Becsüld meg, az jó dolog, de ne ess túlzásba.
2017. ápr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem akarok papucs lenni, csak mondom, nem bánom, ha majd jobban keres mint én. És szerintem az, hogy nem a nemünk, hanem a fizetésünk határozza meg, ki maradjon otthon, inkább gyakorlatiasság.
2017. ápr. 5. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!