Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudom mit tegyek! Ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom mit tegyek! Ha az igazat mondom, akkor bunkó vagyok, hazudni meg nem szeretek. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Barátnőm egyes beszélgetések során arra terelte a témát, hogy minek nem akarom megkérni a kezét és elvenni feleségül?! Vagy, hogy minek nem jár olyan az eszem mint nősülés, család stb. Ha az igazat mondom neki akkor az hatalmas bunkósság lenne. Igazság az, hogy nem akarom, hogy a családtagom legyen a szülei mert az apja krónikus alkoholista (még meg sem szabad szagolnia a piát mert iszik egy hétig is akár ilyenkor meg verekszik stb. Az anyja pedig nem normális, idegbeteg hülye. Tudom, hogy nem velük kell együtt élnem én értem, de mégis irtózom attól, hogy a közelembe legyenek ilyen emberek. Hazudni meg nem szokásom semmilyen téren. A páromat szeretem, imádok vele lenni csak mikor arra gondolok, hogy a szülei milyenek akkora fal emelkedik a lelkembe a házassággal szemben.
2017. ápr. 8. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha összeházasodtok, ha nem, már most a családod részei a barátnőd szülei. Amennyiben persze komolyan a szándékaid a lánnyal. A házasság csak egy papír. Ha majd gyerekeitek lesznek, a nagymama, nagypapa így is úgy is a barátnőd szülei lesz.
2017. ápr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Hát mondd neki azt, hogy amint meg tudjátok oldani a különélést a családjától. Mert hát valóban ez az egyetlen akadálya.


Nem kell külön ragozni, hogy miért, mert tudni fogja. Ha mégis, hát akkor "Nem érzem magad összeegyeztethetőnek a szüleiddel. Ők egy túlságosan más világ."


És ha még ennél is vallatósabb kedvében van, akkor csak nyugodtan "bunkózzál".

2017. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező bunkónak lenni, úgyis lehet tálalni az igazságot, hogy nem szemétkedsz.

Elmondhatod nyugodtan (bár gondolom erről már volt szó), hogy nem kedveled a szüleit, mert számodra ez a viselkedés nem elfogadható, ami náluk természetes. Elmondhatod azt is, hogy félsz egy esetleg elmérgesedő viszonytól, ha anyós/após lesznek, és bár tudod, hogy erről nem a barátnőd tehet, de emiatt nem szeretnéd szorosabbra fűzni a viszonyt.


Ki tudja, még az is lehet, hogy az őszinte beszélgetésből megoldás születik. De ha mást nem a "felesleges" nyaggatást mindenképp megúszod.


Én mindig azt mondom egyébként, legyen őszinte velem a másik akkor is, ha fáj. Utóbbit fel tudom dolgozni, a hazugságot nem.

2017. ápr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

21 év házassággal a hátam mögött annyit tudok neked mondani, hogy nem véletlen a mondás, hogy "nézd meg az anyját, vedd el a lányát."

Nálunk is ez volt, nem is hasonlított rájuk, sőt, elítélte az életmódjukat... Bezzeg most... A vér nem válik vízzé.

Ha ennyire nem tetszik a családja, jobban jársz, ha időben elmenekülsz - kár elcseszni rá az időd. Valószínűleg nem lesz olyan, akinek a családja is tökéletes, de azért ekkora megalkuvást sem kell kötni. Szeretnéd, ha a gyerekeid ilyen nagymamihoz, nagypapihoz járnának karácsonyozni? Vagy hogy nagymama, nagypapa nélkül nőjenek fel, miközben te megpróbálod egyszerre elmagyarázni nekik a család, szeretet fontosságát, és hogy miért zárjátok ki őket mégis az életetekből?

2017. ápr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!