Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A pénz tönkre teheti a kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pénz tönkre teheti a kapcsolatot? Én spórolnék o pocsekolna. Van ertelme?

Figyelt kérdés

Közös kasszán vagyunk, es hónap végéére mindig üres a számla. Most is 1 héttel fizu előtt..egy centünk sincs.

Nem mondom h en nem költök de en tudok sporolni. Amig nem voltam vele nem volt sose gondom a pénzzel..sőt en adtam mindig kölcsön másoknak.. mióta együtt vagyunk 1 centet se tudok eltenni a fizubol.

Titokba spórolok (persze haa eljon a hó vége, mint most ugyis elő kell vennem... h ne éhezzünk) a barátom ugy veli h ebben a vilagbaan nem lehet spórolni..es ha o neki dolgozni kell akk hadd elvezze ki a pénzét! En meg inkább spórolnék autóra, házra..stb. (23/L +25/F) normális ez a hozzáállás tőle???


2017. máj. 4. 12:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Nekem is van olyan ismerősöm, akinek ha 590 forintja van, akkor kiszámolja, hogy a Tescoban 592 forintot költhet, mert akkor lefele kerekít. A srác nem tud bánni a pénzzel, ő már 23 évesen 2 hitelt törleszt, mert kellett a menő iphone, meg a macbook. Sajnos ez nem is nagyon fog változni, mert ő nem fogja megérteni azt, hogy a pénzzel nem úgy kell bánni, hogy minél előbb el kell bszni, mert ha így csinálja akkor nem lép egyről a kettőre. 23/F
2017. máj. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy vmennyit kell költeni szórakozásra is, ne csak öregkorban a nyugdíjból hepajozzatok, de azért azt a spórols mellett is lehet csinálni. Ő nem akar lakást venni vagy ilyesmiket, mik a céljai?
2017. máj. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
17%
Miért vagytok közös kasszán ilyen fiatalon? Nem értem. Majd sokévnyi házasság után mehet a közös kassza, addig felesleges. Az sem mindegy, hogy van-e lehetőségetek spórolni, vagy nincs. Mert ha nincs lehetőség, akkor hiába akarsz spórolni, nem fogsz tudni, akkor több pénzt kell keresni. Azt is jó lenne tudni, hogy a barátod mire költi el a pénzét, mert ha hülyeségekre, akkor jogos a felszólalásod.
2017. máj. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

mennyi a bevétel és mennyi a "kötelező kiadás"?


24F

2017. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
20%

Tönkre teheti a kapcsolatot igen.

Bár szerintem az a gyakoribb mikor a nő szórja a pénzt.

Ha nem megy a kapcsolat simán találhatsz olyan férfit aki spórolni is tud.

Ha pedig együtt maradtok érdemes külön kasszán lenni. Majd ő éhezik te meg beosztod a pénzed. Csak szigorúnak kell lenned és nem megsajnálni. Így talán észbekap és megváltozik. Bár én mindig azt mondom az emberek nem változnak!

2017. máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
A barátoddal még nagy gondok lesznek a jövőben. 25 évesen elég tinédzser a gondolkodása, h ami van azt elkölti. Oké, igaza van abból a szempontból, h a pénzt élvezni is kell, de annak is van egy bizonyos határa. Én is szeretem a szép dolgokat, de tudom, h ha nincs rávalóm akkor nem fogok a közös kasszához nyúlni. Mivel vendéglátóiparban dolgozom, ezért az összegyűjtött borravalóból tudok költekezni úgy, h nem nyúlok a fizetésemhez. Persze a borravaló is szeszélyes, mert van h 2-3 hónapnyi gyűjtögetésbe telik mire megtudom venni lelkiismeret furdalás nélkül amit kinéztem, de ennek ez az ára :) Barátodnak is abból kellene gazdálkodnia. Ha pedig ilyen felelőtlen, akkor a közös kasszát megszüntetném, mivel a te pénzedet is elherdálja gondolom...
2017. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy téged ezzel lehúz, akkor tönkre teheti igen. Adj neki ultimátumot: Vagy vissza vesz, vagy mehet vissza anyucihoz.
2017. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%

Felesleges a közös kassza. Bontsátok szét és ossza be a saját pénzét. Legyen egy közös boríték amibe beteszitek a rezsi és a kaja felét, a többivel meg gazdálkodjon mindenki maga. Nálunk ez működik, bár mi csak a rezsit felezzük, az ételvásárlás elég random módon történik. Viszont nem egymás pénzét használjuk fel mindenféle dologra amiket kizárólag magunknak vásárolunk.

Nem tudom, miért gondolja, hogy nem lehet spórolni, ha drága az albérlet, keressetek olcsóbbat, spóroljon tanfolyamra vagy valamire amivel később többet kereshet, ha nem kerestek sokat, nem kell azonnal több millió forintos célokat kitűzni, hanem érdemesebb inkább kisebb befektetésekben gondolkodni, mint egy új szakma, nyelvtanulás, stb.

2017. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs és ebben az emberek képtelenek fejlődni. Komolyan, nem ismerek senkit, aki fiatalon ne tudott volna bánni a pénzzel, de idősebb fejjel már igen. Felesleges ezt erőltetni, olyan szinten el tud mérgesedni ezen egy kapcsolat, hogy el se hinnéd... Akármennyire is azt gondolják az emberek, hogy nem fontos, eléggé alappillére a kapcsolatnak az, hogy azonosan gondolkodjatok az anyagiakról.
2017. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 9-el, a pénzköltési szokások az egyik olyan kérdés, amiben egyeznie kell a pár két tagjának egy boldog kapcsolathoz. Ugyanolyan fontos, mint hogy ki hány gyereket akar, akar-e egyáltalán. Szóval egy alap dolog.


Ezen a külön kassza sem segít, ha tartós kapcsolatot szeretnél. Lesznek olyan céljaitok, amikhez mind a ketten kelletek. Márpedig úgy nem fog menni, hogy mindenbe csak te teszel energiát. Az agyadra fog menni, és valószínűleg te is az övére, mert úgy fogja érezni, hogy börtönőrként állsz őt minden jótól megfosztva.

2017. máj. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!