Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám legyőzni ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám legyőzni ezt a félelmemet?

Figyelt kérdés

Még tini koromban volt egy párom, amolyan első nagy szerelem. Két évig voltam féltékeny a legjobb barátjára, aki egy csaj volt és mint utóbb kiderült, nem alaptalanul. Az utolsó hónapokban már vele csalt. Utólag persze azt gondolom nem is illettünk össze, tehát egyébként is vége lett volna, de azért az önbecsülésemnek még is nehéz volt megemészteni mindezt.

Aztán jött egy másik nagy szerelem. A közös három évünk alatt csajok bukkantak fel és tűntek el. Valakire féltékeny voltam, valakire nem. Kézzel fogható bizonyítékom sosem volt, de ráéreztem kitől van félni valóm. A kapcsolatunk igen csúfos véget ért. Véletlen derült ki számomra egy beszélgetésből, hogy többször is megcsalt az évek során. Gyakorlatilag végig hülyének nézett és megetette velem, hogy nincs okom a féltékenykedésre. Sőt... elérte, hogy én érezzem hülyének magamat, amiért ennyire nem bízok meg benne.


Egy éve vagyok együtt a jelenlegi párommal és egyszerűen megöl a düh és a féltékenység, ha lány haverokkal találkozgat. Most pl. egy barátnője (akit én nem ismerek, sosem lettünk bemutatva egymásnak) megkérte, hogy segítsen neki a költözésben, ami alap helyzetben még nem is lenne gond, ha nem én lennék a párom párja. Egyszerűen felemészt, nem tudok bízni benne és elhinni sem, hogy csupán ennyi. Közben pedig nem értem, hogy miért a páromat kéri meg, miért nem a testvérét, unokatesóját, szüleit, nagybátyját, szomszédját, stb. Miért pont csak és kizárólag a páromat? Persze nagyon szívesen vár engem is. (Pont azon a hétvégén, amikor 3 hónapra előre beharangoztam, hogy én céges elfoglaltság miatt elutazok 4 napra.) Most is szüksége van a páromra némi pakoláshoz csütörtök este, de most nem szeretné, ha én is mennék, úgy is csak férfi munka van... Értsd szekrény tologatás! :D/

Igazából nem tudom. Nem mindenkinél érzem ezt, de a vészcsengő vadul kolompol a fejemben és nem tudom, hogy nekem van-e igazam, vagy csak nem tudom levetkőzni a múltat és azt, hogy mindig csalódnom kellett, amikor hasonló helyzetbe kerültem.

A lelkem üvölt, hogy ne hagyjam magamat ismét átverni és hülyének nézni, az eszem meg próbál fékezni, hogy végülis, mi lenne ebben a nem normális a furcsa fordulatokat leszámítva!? Egyáltalán nem is értem, hogy ha nincs titkolni valójuk, akkor miért nem lehet ugyanúgy bemutatni minket egymásnak, mint minden más barátnak/barátnőnek!?

Szerintetek? Lőjem le magam?



2017. máj. 8. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem lettetek bemutatva? Én erre pl rálérdeznék.
2017. máj. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem vagy egyedül ezzel a vészcsengős dologgal. Az első barátnőm engem 2 év után hónapokig csalt úgy, hogy előtte minden szarral tömte a fejem (gyereket szeretne, összeköltözni meg én vagyok neki az igazi stb). Tekintve, hogy mivel első kapcsolat volt én irtózatosan naiv voltam, teljesen más elképzelésem volt erről az egész szerelmesdiről és ezt a végződést már szinte egy traumaként éltem meg. 1-2 héttel az eset után megismertem egy lányt akivel fél év után össze is jöttünk de 1 év után ennek is vége lett, nem azért mert megcsalt, hanem mert az előző kapcsolat végződése utáni összes kétséget és félelmet magammal vittem ami végül megölte a kapcsolatunkat. Már fél éve nincs senkim. Csinálom a dolgaim, koncentrálok, újakat próbálok ki és próbálom levetkőzni a rossz dolgokat amiknek a hatására nem tudok abban sem bízni akiben kéne mert a vészcsengő mindig kolompol.
2017. máj. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Most is szüksége van a páromra némi pakoláshoz csütörtök este, de most nem szeretné, ha én is mennék, úgy is csak férfi munka van."


Hát akkor jó alkalom, ha a másik nővel addig megismerkedj, ha eddig nem lettetek bemutatva.

Mondd csak meg, neki, hogy kisebb munka is mindig van, törölgetés, pakolgatás, ráadásul 1 éve még nem is találkoztatok, úgyhogy most már idejének érzed, hogy te is megismerd. Ennyi.


Nincs jobb dolgod neked sem, plusz megismeritek egymást. És valószínűleg nyugodtabb lennél, mint amúgy.

Plusz nem tudom más pasi is lesz-e ott, mert ha ketten tudnak szekrényt emelgetni, akkor 3-an is. :)

2017. máj. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Psst. Szerezz be poloskát ;)
2017. máj. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ó te szegény. Nagyon nyugis teremtés lehetsz. Az én vérmérsékletem mellett ezt soha nem tudná megtenni a párom. Azonnal leépítem a veszélyforrásokat. Persze ehhez az kell hogy mindketten feltétel nélkül szeressétek egymást és akármit hajlandóak legyetek feláldozni a kapcsolatotok érdekében. Ha valamelyikőtök nem képes arra hogy feláldozzon egy "jelentéktelenebb" emberi kontaktust, akkor az nem is szereti a másikat igazán. Akkor meg nincs értelme.

Légy résen! Nekem is van egy hasonló problémám, csak nem haver-barátnő, hanem a párom öccsének a csaja... néha bennem is megszólal az a bizonyos csengő, mikor a csaj szinte a pasiját leszarva teszi magát a páromnak. Na arra még nem jöttem rá hogy őt hogyan távolítsam el a képből, úgy hogy a családi idill ne sérüljön, de ha a párom szeret úgy is segíteni fog.

2017. máj. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem ment el kettesben szekrényt tologatni. Belátta, hogy ez azért övön aluli lenne.

Oda elfog, ahol már többen lesznek, de ez kevésbé is érint hisztisen. Azt leszámítva, hogy direkt úgy lett leszervezve, hogy én ne tudjak menni. :D

2017. máj. 14. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!