Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sokszor érzem azt hogy kevés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokszor érzem azt hogy kevés vagyok vagy hogy bizonytalan az életem mert nincsen saját családom, illetve nem is tudok összehozni egyet. Emiatt sokszor érzek nyomást magamban. Ti hogyan élitek ezt meg?

Figyelt kérdés
Tényleg az a normális a követendő példa hogy az embernek legyen házastársa, gyereke, állandó otthona rosszúl fizető melója.? Én 25 évesen szakítottam a családcentrikus barátommal, és azóta azt érzem hogy többet esélyem sem lesz a családalapításra, (megjegyzem hogy ős sem volt jó társ)mert olyan figurák vannak manapság akikkel nem szívesen ismerkedek. 30 körüli szinglik,, ti hogyan látjátok ezt? Hogyan élitek meg? Hogy kéne család, de egyszerűen nem lehet összehozni. Vagy ha igen, akkor meg nagyon sokat le kell nyelni érte, elviselni egy rossz társat is.

2017. máj. 9. 00:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi sem kényszer az életben. Szakmát pedig okosan kell választani, és akkor nem fizet rosszul. :)
2017. máj. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne keseredj el annyira, 30 körül még nem vagy elkésve. Nehogy azt hidd hogy akik hamarabb családot alapítanak ott minden annyira jó. Rengetegen élnek rossz kapcsolatban/házasságban, sok helyen a baba csak becsúszik és emiatt maradnak együtt. Rengetegen éretlenül vágnak bele a családalapításba, aki kicsit idősebb korában az nagy eséllyel sokkal kiforrottabb személyiség ami által jobb és tudatosabb döntéseket tud hozni. Nézd a jó oldalát, Te jelenleg tiszta lappal indulhatsz, még meg van a lehetőséged arra hogy megtaláld az igazi társad és olyan életed legyen amilyet csak akarsz. Az tény hogy nehéz manapság megtalálni azt akit tényleg szeretnénk, de a hozzáállás sokat számít. Legyél sokkal pozitívabb.
2017. máj. 9. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Régebben szerettem volna családot, manapság azonban kevésbé foglalkoztat a gondolat. Még az sem igazán érdekel, hogy barátnőm legyen. Egyébként sohasem éreztem kényszernek a családalapítást. Csak egy lehetőség amivel vagy élek vagy nem. Azért pedig nem vágnék bele, csakhogy másoknak megfeleljek. Úgy élek ahogy jónak látom, de ettől nem leszek kevesebb másnál. Mindössze más életútat választottam.


Egyébként, ha valami nem működik egy párkapcsolatban, akkor azt megpróbáljuk közösen megoldani. Ha az nem vezet eredményre, akkor sajnos szakítás lesz a vége. Nem kötelező elviselni valakit, akivel nem érzem jól magam és nem tudnám vele a közös jövőnket elképzelni/eltervezni sem. Az emberben pedig legyen annyi önzőség, hogy keresi a saját boldogságát és annyi gerinc, hogy ne mártírkodjon feleslegesen. Pláne mások elvárásai miatt.


31/F

2017. máj. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyelőre nem érzek semmilyen nyomást. Ha találok olyan nőt, aki megfog, akkor lesz végkifejlete, ha nem akkor nem. Annyi minden van az életben... Mondjuk csak 27 vagyok.
2017. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amint betöltöttem a 20. életévem azóta van bennem nyomás nőként, elég nevetségesen hangzik, de így van. Ennek már lassan 4 éve és aggaszt, mert tudom ez az az időszak amikor biológiailag a legideálisabb a családalapítás. De hát nincs kivel. Még harmincévesen is lehetek anya, de az már nem lesz ugyan az. Van nyomás, persze, azon vagyok hogy ezt rendezzem és elfogadjam hogy nem leszek fiatalon anyuka. Ennek ellenére meglátok egy kisgyereket és átfut mindig az agyamon, hogy de jó lenne itt tartani. Én rosszul élem meg.
2017. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!